TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-05-10 - 2021-05-16

Бочварски набројува четири разлики меѓу новото и досегашното законско решение за дивоградбите

360 степени - 16.05.2021

Еден од аргументите со кои министерот за транспорт и врски ги брани последните законски измени е дека тие се носеле во дебата со опозицијата Најмалку четири разлики меѓу новото и досегашнто законско решение за легализација на дивоградбите набројува ...

„Власта сака да го легализира урбаниот криминал, 50-те илјади дивоградби по националните паркови и заштитените подрачја не се на сиромаштијата“

МКД

Бочварски август 2015: Штетна е легализацијата на дивоградбите, Бочварски 2021: За 50 илјади дивоградби мора да најдеме решение

МКД

Бочварски за дивоградбите: Дали овие „50 илјади проблеми“ ќе ги ставиме под тепих или ќе бараме решенија?

Слободен Печат

Во Охрид легализација чекаат скоро 20.000 дивоградби, некои и до самото езеро!!!

Алсат-М

Фактор Вечер Прес Фактор Алфа Либертас ММС 24Инфо Нетпрес

343 поврзани вести »

Не може реформи да се спроведуваат со игнорантски однос кон просветните работници и кон родителите

Антропол - 16.05.2021

Говор на Виолета Аврамоска пред општина Охрид на протестот против укинувањето на учебниците. Овој протест не е како сите други, овој протест е единствен, бидејќи денес, овде, сите сме дојдени како родители.

Наставничката Штерјова за КУРИР: Целосната дигитализација како реформа во образованието е штетно, наместо да го подобри образованието ќе го влоши

Курир

Штерјова: Целосната дигитализација како реформа во образованието е штетно, наместо да го подобри образованието ќе го влоши

Нетпрес

МОН: Апсурдно е да се протестира против напредок во образованието

MakPress

Македонија протестираше против реформите во образованието кои се туркаат на сила и без консензус

MakPress

360 степени 360 степени Сител 24 Вести 24 Вести Телма Алсат-М Алсат-М

243 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура и извор на криминал

Канал5 - 16.05.2021

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал,се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на говорот на претседателот на СДСМ,Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Од прогресивна партија, СДСМ стана мафијашка структура и извор на криминал

МКД

Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев, во иднина јавноста ќе биде шокирана со кого се, се среќавал Заев и што договарал

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ од прогресивна партија, стана мафијашка структура

Press24

Николоски: Заев е најдобар другар на криминалците во Македонија и светот

Lider

Курир Нетпрес Република Курир Нетпрес Локално Опсервер Опсервер

188 поврзани вести »

Со позитивни резултати на антитетела нема влез во Грција - на Евзони слаба раздвиженост

24 Вести - 15.05.2021

Слаба раздвиженост на македонско грчката граница откако тамошните власти вчера ги кренаа рампите на ГП Евзони за влез на странски државјани. Денеска до пладне околу 500 домашни и странски патници излегле од државата и се упатиле кон Евзони.

БЕЗ ДА ГО ПОПОЛНИТЕ ОВОЈ ФОРМУЛАР НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА: Евзони ќе работи со скратено време, еве каква е состојбата утрово на Богородица

Курир

Преминот Евзони ќе работи со скратено време

Нетпрес

За влез во Грција е потребен негативен ПЦР тест не постар од 72 часа, 14 дена поминати од ревакцина

Бизнис Вести

Границата со Грција отворена: Пред на патувате пополнете формулар

Локално

Сакам да кажам 360 степени Сакам да кажам 360 степени Deutsche Welle Сакам да кажам Сакам да кажам Deutsche Welle

173 поврзани вести »

МЗ: Вчера се аплицирани 13.482 вакцини

Слободен Печат - 15.05.2021

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 346.431 граѓани.

МЗ: Вчера се аплицирани 13.482 дози вакцини

Сител

Вчера вакцинирани 13.482 граѓани

ТВ21

МЗ: Вчера се аплицирани 13.482 вакцини

Канал5

Вчера аплицирани 13.482 вакцини, се лекуваат 329 пациенти

Р.С.Европа

МКД Нова ТВ Фокус Независен еМагазин Фактор Вечер Прес Бриф

164 поврзани вести »