TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-05-10 - 2021-05-16

Сите над 40 години кои до 30 април се пријавиле за вакцинација во Скопје добија термин, вели Филипче

Сакам да кажам - 16.05.2021

Сите граѓани и граѓанки од Скопје кои до 30 април се пријавиле за вакцинација против ковид-19 на сајтот vakcinacija.mk добиле термин, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Во наредните три дена, како што вели Филипче, термини за вакцинирање ...

Обезбедено ревакцинирање во Србија на 2.200 македонци кои првата доза „астразенека“ ја примија во март во акцијата на Стопанската комора

Сакам да кажам

Нема ревакцинација во Македонија за помладите од 60 години кои примија АстраЗенека во Србија, иако дел од земјите ја одобрија за сите возрасти

Фокус

Помладите од 60 години кои примија Астразенека во Србија ќе мора таму и да се ревакцинираат

МКД

Стопанската комора обезбеди ревакцинација во Србија на своите членови

Фокус

Пулс24 Република 24Инфо Точка Expres Слободен Печат МКД Сител

82 поврзани вести »

Лукаревска е заменик-претседателка на СДСМ место Шекеринска, Филипче и Битиќи нови потпретседатели

Сакам да кажам - 16.05.2021

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска е нова заменик-претседателка на СДСМ. Лукаревска ја зазема високата партиска функција која досега ѝ припаѓаше на Радмила Шекеринска, која уште пред еден месец најави дека ќе се повлече од ...

Филипче и Битиќи се новите потпретседатели на СДСМ, на функциите останаа Царовска и Спасовски

360 степени

Лукаревска заменик претседател на СДСМ, нови потпретседатели Филипче и Битиќи

Р.С.Европа

Битиќи по изборот за потпретседател на СДСМ: Социјалдемократските вредности ги живеам секој ден

ТВ21

Филипче и Битиќи се новите потпретседатели на СДСМ наместо Зекири и Петров

Слободен Печат

Телма ТВ21 Нова ТВ Сител Алсат-М Канал5 Слободен Печат ММС

77 поврзани вести »

За СДСМ протестите против Царовска во десетина градови биле фијаско

Expres - 16.05.2021

Според владеачката СДСМ тотално фијаско се случи денеска на протестите за кои таа тврди дека се дело на ВМРО-ДПМНЕ а се случија во неколку градови низ државата. Од СДСМ не прифаќаат дека протестите се дело на автентична граѓанска иницијатива туку ...

СДСМ: Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието

Канал5

СДСМ: Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулации

Сител

СДСМ: Денешните протести зад кои стои ВМРО-ДПМНЕ се протести за да се заштитат нечии бизнис интереси и милионски договори

24 Вести

Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулациите од белиот дворец

24Инфо

iPortal Кумановски м. Локално Канал5 Канал5 Курир iPortal Press24

74 поврзани вести »