TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-05-10 - 2021-05-16

СДСМ: Со шестиот пакет мерки обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

Сител - 14.05.2021

Владата предводена од СДСМ продолжува да обезбедува помош и поддршка за домашната економија. Во таа насока, како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени се седум јавни повици за финансиска поддршка за угостителскиот и туристичкиот сектор, кои ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ продолжува да обезбедува помош и поддршка за економијата

Канал5

Владата објави повиици за поддршка од 18 милиони евра за најпогодените сектори

Акцент

Со шестиот пакет економски мерки вреден 17,8 милиони евра обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

24Инфо

СДСМ: Со шестиот пакет економски мерки вреден 17,8 милиони евра обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

iPortal

Скопје24 PressingTV Канал5 Сител Вечер Прес Вечер Прес +инфо iPortal

71 поврзани вести »

(ФОТО) Заев и Димитров во Сенатот во Шпанија

360 степени - 12.05.2021

Претседателката на Сенатот потенцирала дека Шпанија продолжува силно да ја поддржува С Македо нија и на европскиот пат и дека се препознаени постигнувањата и резултати за подобрување на институционалниот систем во земјата, што е особено важно при ...

Заев на средба со претседателката на Сенатот на Шпанија Куенка

Канал5

ВИДЕО | Заев – Куенка: Во Шпанија препознаено подобрувањето на институционалниот систем во С. Македонија

Слободен Печат

Куенка до Заев: Северна Македонија е пример за моќта на дијалогот, може да учиме од вас на тоа поле

Нова ТВ

Заев на средба со претседателката на Сенатот на Шпанија Куенка: Во Шпанија е препознаено подобрувањето на институционалниот систем во Северна Македонија, продолжува поддршката на европскиот пат

ТВ21

ММС Независен iPortal 24Инфо MTM Centar Centar Точка

47 поврзани вести »

Сончево со умерена облачност и потопло

Слободен Печат - 16.05.2021

Времето ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд и ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а ...

Сончево со умерена облачност и потопло

Канал5

Сончево со умерена облачност и потопло

Алсат-М

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и потопло

Сител

Сончево и потопло време со умерена облачност

Р.С.Европа

Независен +инфо Либертас OhridNews Вечер Прес ММС 24Инфо Скопје инфо

46 поврзани вести »

Црна Гора од идната недела ги отвора границите за туристи

360 степени - 15.05.2021

Црна Гора од следната недела ги отвора границите за туристи, најави премиерот Здравко Кривокапиќ по посетата на Грција. „Овој ден е симболичен, бидејќи Грција е отворена за сите туристи. Продавници, ресторани и хотели почнаа со работа, што укажува ...

Од идната недела Црна Гора се отвора за туристи

ТВ21

Од идната недела Црна Гора се отвора за туристи

Слободен Печат

Следната недела Црна Гора ќе ги отвори границите за туристите

Фокус

Од идната недела Црна Гора се отвора за туристи

24 Вести

Вечер Прес Независен +инфо Либертас еМагазин Фактор Република 24Инфо

69 поврзани вести »