TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-01-11 - 2021-01-17

Симовски: Статистиката не ја прави реалноста, туку ја попишува

Алсат-М - 17.01.2021

Резултатите од пописот ќе го потврдат големиот број на раселени лица, вели директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски. Симовски инсистира на тоа дека и покрај негодувањата ,оваа статистичка операција повеќе не може да се одложува, ...

За два дена 1.400 потписи за нов Закон за попис

Телма

Законот за попис ќе се гласа следнава недела, опозицијата собира потписи да го поништи

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ:Стоп за попис по стандарди на Заев, стоп на политички попис

Канал5

Законот за попис e пред гласање

24 Вести

Фокус Канал5 ТВ21 360 степени 24 Вести +инфо МКД МКД

769 поврзани вести »

Акцискиот план во фокусот на разговорите со Софија, ќе се споделат информации и со пратениците

Слободен Печат - 17.01.2021

Владата најави дека е подготвена пред пратениците да презентира информации поврзани со преговорите со Бугарија. Во следниот период акцентот во разговорите меѓу Скопје и Софија ќе биде ставен на Акцискиот план, кој македонските претставници го ...

Акцискиот план во фокусот на разговорите со Софија, ќе се споделат информации и со пратениците

Нова ТВ

Акцискиот план во фокусот на разговорите со Софија, ќе се споделат информации и со пратениците

Либертас

Бугарија ги поткопува длабоките македонски корени

Вечер Прес

Акцискиот план во фокусот на разговорите со Софија, ќе се споделат информации и со пратениците

24Инфо

Опсервер Frontline Алсат-М 360 степени Фокус Алсат-М Телма Канал5

264 поврзани вести »

Докиќ за Телма: Ивермектинот е безбеден лек, но не треба да се зема превентивно

Телма - 17.01.2021

Ивермектинот е безбеден лек, но не треба да се зема превентивно, освен кај здравствените работници преекспонирани на вирусот или пак оние кои имале контакт без маска со заразен, на растојание помало од метар и половина, подолго време, објаснува ...

Дали Ивермектин навистина помага против Ковид-19?

Слободен Печат

Д-р Лазаров: Од 1600 матични лекари, само 100 можат да се вклучат на on-line дискусијата за Ивермектин, бидејќи користат бесплатен програм Zoom

Press24

Д-р. Ненад Лазаров со остра реакција: Дискусијата за Ивермектинот ќе може он-лајн да ја следат само 100-тина матични лекарти, а не има повеќе од 1.600

Фактор

Научна дилема: Дали „Ивермектинот“ навистина помага против Ковид-19

Република

Press24 Нетпрес +инфо А1 On CivilMedia Frontline 24 Вести Deutsche Welle

233 поврзани вести »