TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-06-07 - 2021-06-13

МЗ: Вчера се аплицирани 11.431 вакцини

Акцент - 13.06.2021

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 448.502 граѓани.

Досега аплицирани 442.928 вакцини, ревакцинирани се 187.120 граѓани

Нова ТВ

Вкупно вакцинирани 255.808 граѓани

ТВ21

Се намалува бројот на заболени со ковид-19, активни се само 425 случаи

МКД

МЗ: Вчера се аплицирани 11.431 вакцини

Сител

Слободен Печат Канал5 Алсат-М 24 Вести МКД Слободен Печат Сител Канал5

220 поврзани вести »