TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-06-21 - 2021-06-27

Сончево и топло време

Р.С.Европа - 27.06.2021

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 39 степени.

И денеска жешко, температури до 39 степени

ТВ21

Утре сончево и топло со локална облачност

24Инфо

Посвежо денеска и утре: Од вторник УХМР најавува промена

Centar

Жешки денови се најавуваат и за следната недела

Centar

MTM Точка Точка Битола Њуз МКД ТВ21 24 Вести Р.С.Европа

193 поврзани вести »

Османи: Португалскиот предлог има решение за она што Бугарија го смета за спорно во однос на јазикот

360 степени - 27.06.2021

Министерот за надворешни работи, во интервју за Радио Слободна Европа отфрла дека ние сме прифатиле да се разговара за тоа прашање во мултилатерален контекст Сме прифатиле да разговараме за краткото име и дека немаме никакви територијални претензии ...

Османи: Граѓаните се солидаризираат со Македонците поради директниот атак врз националните атрибути

Р.С.Европа

Османи смета дека условите на Бугарија веќе се исполнети со други договори, треба да почнат преговорите за ЕУ

МКД

Османи: Според правилата на ЕУ, Бугарија може да не блокира и за тоа дали е Вардар чист или не

Р.С.Европа

Се додека одлуките за проширување се носат со консензус, Бугарија може да нѐ блокира 200 пати

ТВ21

Фокус Слободен Печат Алсат-М МКД Фокус 24 Вести Слободен Печат Канал5

180 поврзани вести »

До 15 јули ќе се вакцинираат сите пријавени за вакцинација, нови 100.000 вакцини на „Фајзер“

МКД - 26.06.2021

Во земјава вчера пристигнаа 100.620 дози вакцини „Фајзер“ што Владата ги набави преку Ковакс механизмот. Министерот за здравство Венко Филипче, кој за ова информираше на својот фејсбук профил, најави дека вакцинацијата во текот на следните денови ќе ...

Пристигнаа сто илјади дози од „Фајзер“, до 15 јули ќе се вакцинираат сите пријавени за вакцинација

Сител

Пристигнаа сто илјади дози од „Фајзер“, до 15 јули ќе се вакцинираат сите пријавени за вакцинација

Либертас

До 15 јули ќе се вакцинираат сите пријавени за вакцинација - пристигнаа сто илјади дози од „Фајзер“

Скопје инфо

ИМУНИЗАЦИЈА: Пристигнаа 100.000 вакцини „Фајзер“, од 15 јули се готви теренска вакцинација

Денешен

iPortal Press24 24Инфо Кајгана Опсервер MakPress Фокус Фактор

156 поврзани вести »

Дали од четврток ќе точиме поскапи горива - Опозицијата најавува блокада, власта ги обвинува дека се заробени во ...

Сител - 27.06.2021

Од кога ќе плаќаме поскапо гориво за 3,5 денари по литар? Плановите на Владата еколошката таска да почне да се применува од 1-ви јули, четврток, не се реални затоа што Законот дотогаш нема шанси да ги помине собраниските филтри.

СДСМ: Еколошката такса ќе обезбеди над 50 милиони евра годишно за инвестиции во зелен развој

Канал5

СДСМ: Еколошка такса за зелен развој, намалување на ДДВ за струјата за подобар животен стандард

МКД

СДСМ: Еколошката такса ќе обезбеди над 50 милиони евра годишно за инвестиции во зелен развој на државата

Слободен Печат

СДСМ: Еколошките такси се неизбежен дел од политиките за здрава и чиста животна средина

Фокус

Либертас Нетпрес Денешен 24Инфо Expres MakPress MakPress Zoom

145 поврзани вести »