TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-07-05 - 2021-07-11

Децата од Гевгелија имаат вирусна инфекција која не е поврзана со  коронавирусот

Вечер Прес - 11.07.2021

ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ АНАЛИЗИ НЕ УТВРДИЈА АНТИТЕЛА НА КОВИД-19 Според министерот Филипче, граѓаните треба да бидат спокојни, место за паника нема, оти кај децата од Гевгелија со симптоми на респираторна инфекција е утврдена обична вирусна инфекција, која ...

Вирусната инфекција кај децата од Гевгелија не е поврзана со ковид, ниту едно од децата немало антитела

MakPress

Филипче: Децата во Гевгелија имаат обична вирусна инфекција, немаат врска со ковид

360 степени

Филипче: Децата од Гевгелија немаат ковид, туку обична вирусна инфекција

Слободен Печат

Анализите кај децата во Гевгелија потврдија вирусна инфекција, ниту еден примерок не покажал антитела на корона

Сител

ТВ21 МКД Канал5 Телма Фокус 24 Вести Пулс24 ММС

164 поврзани вести »