TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-08-02 - 2021-08-08

Црви на раздорот од мрачните дамари на албанскиот шовинизам

Н.Македонија - 05.08.2021

Обединувачка е суштината на празнувањата на национално важни историски настани! Сепак, од некои опскурни причини и заднина што постојано сака да разнебити, празнувањата и чествувањата на национално важни историски настани постојано се ставаат на ...

Во Крушевската Република немало Македонци – провокација од професор на Тетовскиот Универзитет

Мак. Весник

Македонците во Бугарија ги уништија софиските фалсификати за Илинден

Мак. Весник

Пораки за обединување од прославите на Илинден, празникот во сенка на пожарите

Нова ТВ

Пораки за обединување од прославите на Илинден во Скопје, Пелинце и Крушево, одбележувањето на празникот во сенка на пожарите

Либертас

Н.Македонија Независен 24Инфо Frontline Опсервер CivilMedia MakPress Deutsche Welle

230 поврзани вести »

Денеска температури до 38 степени

360 степени - 08.08.2021

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималните температури ќе се движат од 30 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 9. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со дневна до 38 степени.

Сончево и топло со слаб ветер, температури до 38 степени

ТВ21

Сончево и топло со температура до 38 степени

Слободен Печат

Сончево и топло со температура до 38 степени

Сител

Времето денеска жешко со температури до 38 степени, од понеделник и над 40 степени

МКД

Канал5 Фокус Алсат-М Р.С.Европа 24 Вести OhridNews Либертас +инфо

223 поврзани вести »

По пожарот, огромни последици по растителниот и животински свет во неколку села во Делчевско

MakPress - 08.08.2021

Последиците од пожарот кој го зафати делчевскиот регион оставија големи траги по животот на жителите, како и врз растителниот и животински свет во повеќе села во Делчевско. Во моментов во Курачко маало во селото Нов Истевник, жители јавуваат дека ...

По пожарот огромни последици по растителниот и животински свет во неколку села во Делчевско

Сител

По пожарот огромни последици по растителниот и животински свет во неколку села во Делчевско

Слободен Печат

Пожарот остави огромни последици по растителниот и животински свет во Делчевско

ТВ21

По пожарот огромни последици по растителниот и животински свет во неколку села во Делчевско

Канал5

Вечер Прес Press24 360 степени МКД Канал5 Фокус Телма ТВ21

202 поврзани вести »