TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-09-13 - 2021-09-19

Состојбата со ковид во Гостивар е стабилна, модуларната болница нема да се затвори без довола од МЗ

ТВ21 - 19.09.2021

Опаѓа бројот на хоспитализирани во болницата во Гостивар. Денеска екипа на ТВ21 беше таму. Лекарот Ратко Наумоски рече дека во одделот за заразни болести има 14 пациенти а во модуларната болница само тројца.

Саботажа или не: МВР Излезе со информација во врска со инцидентот во модуларната во Прилеп

Centar

Трагедијата во Тетово сѐ уште тема на предизборни партиски препукувања со стари фотографии, барања за ослободување од притвор

CivilMedia

Министерката Јагода Шахпаска ќе сведочи во истрагата за набавката на модуларните болници?

4NEWS

Приведени петмина демонстранти по тетовскиот протест поради пожарот во модуларната болница, ЈО продолжува со прибирање докази

24 Вести

Канал5 Радио МОФ Слободен Печат Сител МКД Телма Независен Курир

383 поврзани вести »

Ковид-19: Над 13 000 активни случаи, најмногу во Скопје и Тетово

360 степени - 19.09.2021

Во Скопје има речиси 6 000 активно болни од ковид-19, што е близу половина од вкупниот број на активни случаи во земјава. Голем број заболени има и во Тетово и Куманово Речиси половина од активните случаи на ковид-19 се во Скопје, покажуваат ...

Ковид-19: 23 починати и 365 нови случаи

360 степени

365 нови случаи на Ковид-19 и 23 починати лица

Сител

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19 – починаа 23 лица

Слободен Печат

Нови 365 заразени, направени 4.015 тестирања

Фокус

Телма Канал5 ТВ21 Фактор Вечер Прес 24Инфо Centar Курир

233 поврзани вести »

Еден милион граѓани попишани за две недели

Сакам да кажам - 19.09.2021

Еден милион граѓани се попишани за две недели откако почна пописот на населението, домаќинставата и становите. Како што соопштија од Државниот завод за статистика (ДЗС) до 15 часот денеска се попишани 1.000.034 лица.

До вчера се попишани 951 151 граѓанин

360 степени

ДЗС: Попишани вкупно 951.151 лице, 297.089 домаќинства и 402.768 станови

Канал5

Заклучно со вчера попишани над 950 илјади граѓани

Нова ТВ

До вчера до 20 часот попишани 951 151 граѓани

Денешен

Денешен МКД Слободен Печат ММС Независен Денешен Zoom Локално

215 поврзани вести »

ЗНАЕ ЛИ ЦАРОВСКА ДЕКА ДИРЕКТОР ЗЛОСТАВУВА НАСТАВНИЧКА Јаневска тврди дека има и пет болни наставници во едно училиште

+инфо - 19.09.2021

Знае ли дека ниту една обврска која таа ја делегира на училиштата не се остварува? Нема печатење учебници, нема таблети, нема интернет, има ароганција и непочит, прашува Јаневска. Весна Јаневска од Комисијата за образование на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ...

Директор злоставувач, неподелени свидетелства, болни наставници – знае ли министерката што ѝ се случува по училиштата?

Република

Министерката за образование Царовска инсистира дека во училиштата има услови за имплементација на новиот концепт

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Лошите мерки ќе бидат причина за прекин на наставата со физичко присуство

Сител

Царовска: Состојбата во училиштата е безбедна, нема интерна трансмисија на вирусот

МКД

24 Вести Фокус Либертас Нова ТВ 24Инфо MTM Скопје инфо Lider

199 поврзани вести »