TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-09-27 - 2021-10-03

Арсовска ветува пет мега-паркови во Скопје

360 степени - 03.10.2021

Кандидатката смета и дека постоечкиот Градски парк не е среден како што треба и оти заедно со недостатокот на други зелени површини е еден од главните проблеми на скопјани Изградба на пет нови мега-паркови во Гази Баба, Чаир, Аеродром, Кисела Вода и ...

Арсовска од Чаир: Сè е можно да се реши брзо ако се има волја и јасен план

Канал5

Бесплатен превоз на жедни преку вода

Слободен Печат

Арсовска: Еко Скопје и со пет нови мега паркови

Сител

Данела Арсовска: Пет нови мега паркови во Скопје

МКД

Канал5 Канал5 Фокус 24 Вести Антропол Вечер Прес Вечер Прес +инфо

345 поврзани вести »

10 починати и 190 нови случаи на ковид-19 од 2.636 тестови

Сакам да кажам - 03.10.2021

Во последните 24 часа се регистрирани 190 нови случаи на ковид-19 од направени се 2.636 тестирања, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Новите случаи се од: Скопје – 93, Куманово – 25, Прилеп – 13, ...

МЗ: 190 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 10 починати лица

Канал5

10 починати и 190 нови случаи на Ковид-19

Сител

Регистрирани 190 новозаболени од Ковид-19, починаа 10 лица

Слободен Печат

190 нови случаи на ковид-19 – пријавени 10 починати лица

ТВ21

Телма Фактор Вечер Прес Нова ТВ Либертас Lider 24Инфо Курир

222 поврзани вести »

Мицкоски од Куманово: Заев и СДСМ го задолжија секое семејство за 4 500 евра

360 степени - 03.10.2021

Мицкоски ги повика кумановци на 17 октомври да му ја дадат довербата на Тони Михајловски доколку сакаат промени, проекти и подобра иднина за Куманово Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг од Куманово рече ...

Мицкоски до кумановци: На 17 октомври е можноста за промени

Канал5

Мицкоски од Куманово: Дали живеете подобро и што е она што СДСМ изминативе 30 години добро го има направено?

24 Вести

Мицкоски од Куманово: Време е да си заминат Зоран Заев и неговите градоначалници, малите зоранчиња

Сител

Мицкоски до кумановци: Дали живеете подобро и што е она што СДСМ изминативе 30 години добро го има направено?

Сител

24 Вести Вечер Прес +инфо Денешен Нетпрес Курир Курир Нетпрес

206 поврзани вести »

Облачно и свежо, во западните и јужните делови со повремен дожд

Слободен Печат - 01.10.2021

Времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во западните и јужните делови со повремен дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, соопшти Управата за ...

Облачно и свежо

МКД

Времето денеска, променливо облачно и свежо

Алсат-М

Облачно и свежо, во западните и јужните делови со повремен дожд

Канал5

Облачно и свежо, во западните и јужните делови со повремен дожд

Сител

+инфо ММС OhridNews Нова ТВ Бриф Вечер Прес Либертас Press24

180 поврзани вести »

Митинг на ВМРО – ДПМНЕ во Куманово

Телма - 03.10.2021

Индустриската развојна зона Речица ќе донесе нови вработувања во општина Куманово, изјави на вечерашниот митинг, кандидатот на ВМРО – ДПМНЕ, Тони Михајловски. Лидерот Мицковски ги повика кумановчани да гласаат за ...

СДСМ: На 17-ти победува Најдоброто за Скопје

Канал5

Кузеска: Арсовска нуди веќе реализирани проекти на Шилегов

МКД

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Данела без идеја и став

Канал5

Заев во Виница: Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да ја растура државата

Вечер Прес

Нетпрес Lider Курир Нетпрес Centar Press24 Centar Нетпрес

172 поврзани вести »