TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-01-25 - 2021-01-31

„Јавна соба“: МВР вештачи телефони и ги лови членовите што „мигрираат“ во други групи

360 степени - 31.01.2021

Министерството за внатрешни работи ги вештачи мобилните телефони на четворицата осомничени во случајот „Јавна соба“, јави ТВ 24 . Секторот за компјутерски криминал во МВР ја истражува содржината и барааат докази какви фотографии, видеа поседуваат ...

„Јавна соба“ стигна и до Србија

Фокус

„Јавна соба“ - се вештачат телефоните на осомничените

24 Вести

„Јавна Соба“ стигна и до Србија

Телма

Се вештачат мобилните телефони на осомничените од „Јавна соба“

Фокус

МКД Слободен Печат Нетпрес Слободен Печат Скопје24 +инфо ММС Фактор

339 поврзани вести »

Претпладне облачно – попладне и во текот на ноќта врнежи од дожд

ТВ21 - 31.01.2021

Претпладне претежно облачно. Од пладневните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На повисоките планини на северозапад врнежите ќе преминуваат во снег.

Облачно со дожд во попладневните часови

Канал5

Облачно со дожд во попладневните часови

Фокус

Облачно со дожд во попладневните часови

Алсат-М

Облачно со дожд во попладневните часови

24 Вести

Канал5 Фокус А1 On Макфакс +инфо Р.С.Европа Нетпрес Press24

297 поврзани вести »

Регистрирани 365 оздравени лица од коронавирус

ТВ21 - 31.01.2021

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа регистрирани се 365 оздравени пациенти: Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...

Седум пациенти ја загубија битката со ковид-19, оздравени 365 лица

Фокус

7 починати, 175 нови случаи корона вирус во последните 24 часа

Телма

175 новозаразени и 7 починати од ковид-19 се регистрирани за 24 часа

+инфо

МЗ: Седуммина починати и 175 новозаразени со Ковид-19 во изминатото деноноќие

Радио МОФ

Нетпрес А1 On ММС Фактор Црнобело Gostivarpress.mk iPortal Мета

207 поврзани вести »