TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-11-22 - 2021-11-28

Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров

Фокус - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Сител

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Канал5

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

ТВ21

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Нова ТВ

+инфо Либертас 24Инфо Lider Press24 Локално Опсервер Frontline

436 поврзани вести »

Пивоваров за „25 минути“: Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот

24 Вести - 28.11.2021

Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот. Одговорност имаат и граѓаните како што имаат и институциите, изјави Владимир Пивоваров, национален координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ ...

И ГРАЃАНИТЕ ТРЕБАЛО ДА ПОБАРААТ ЛИЦЕНЦА ОД „БЕСА ТРАНС“? Пивоваров зборуваше за трагичната несреќа во Бугарија (ВИДЕО)

+инфо

Пивоваров, владиниот координатор за гранично управување: Виновни за несреќата се и загинатите патници кои не провериле дали компанијата има лиценца

Курир

(видео) ПИВОВАРОВ: Виновни се и граѓаните оти не ја провериле лиценцата за автобусот на Беса транс

Денешен

(ВИДЕО) Пивоваров: Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот

Press24

Нетпрес 24Инфо Република Lider Скопје1 Локално МКД Сител

335 поврзани вести »