TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-02-08 - 2021-02-14

Иницијативен одбор за вонреден конгрес: Мицкоски раководи со лаги и манипулации кон членството во ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 14.02.2021

Во своето соопштение, Иницијативниот одбор за промена на лидерот Христијан Мицкоски во ВМРО ДПМНЕ, уште еднаш посочуваат дека Мицкоски иако ветил дека по уште еден пораз ќе даде оставка, тоа не го сторил, но и низата аргументи кои ги поддржуваат во ...

Дали “кацарска судството” ќе го избере новиот лидер на ВМРО: Три години да плукаш по “кацарска судството” а потоа да фаќаш врски да (о)станеш претседател

Во Центар

Иницијативен одбор за свикување на вонреден конгрес: Зборот на Мицкоски не вреди ништо

iPortal

Ивица Коневски: Мицкоски сака да го предложи Александар Николоски за нов лидер на ВМРО ДПМНЕ!?

Во Центар

Иницијативен одбор за свикување на вонреден конгрес: Зборот на Мицкоски не вреди ништо

Граѓански збор

Локално 24Инфо Frontline Денешен 360 степени Макфакс Нова ТВ Независен

318 поврзани вести »

-16 на Стража, Попова Шапка – ова се утринските температури!

ТВ21 - 14.02.2021

Студен бран ја зафати цела Македонија. Врнежи од снег со променлив интензитет проследени со северен ветер се бележат на целата територија на државата. На сите пунктови, утринските температури се длабоко во минус.

Облачно со врнежи од снег

OhridNews

Студено време со врнежи од снег, температурите до минус 11

МКД

Снег ќе паѓа и денеска

+инфо

Снегот ќе врне и денеска, следуваат многу ниски минусни температури, наскоро не очекува затоплување

Нетпрес

ММС Р.С.Европа Press24 Кајгана Пулс24 Фактор Бриф Kumanovo News

272 поврзани вести »

Вакцините стигнаа во една кутија – вакцинацијата стартува во среда, нема да има за сите што се пријавиле

ТВ21 - 14.02.2021

Иако е пандемија, па има препораки за избегнување на групирања, сепак со гушкање се поздравија претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Македонија Зоран Заев. На градничниот премин Табановце, над 10 службени возила, функционери и ...

По квалитет на вино надминавме многу регионални сили, рече Вучиќ, честитајќи празник со чаша вино во винарија во Скопје

Фокус

ФОТО: Донацијата од 4.680 вакцини наполни една кутија, гранична битка со новинарскиот интерес и за температура од -70. Како се одвиваше примопредавањето на вакцините

Телма

Вучиќ-Заев: Ние можеме едни на други да си помогнеме

ТВ21

Пријателот се познава во неволја, порача Вучиќ на примопредавањето на вакцините

360 степени

ТВ21 ТВ21 Канал5 Сакам да кажам Алсат-М ТВ21 Алсат-М Фокус

253 поврзани вести »

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Канал5 - 14.02.2021

Американскиот претседател Доналд Трамп го преживеа и вториот обид за импичмент, откако Сенатот не го обезбеди потребното дво-третинско мнозинство за негова осуда. Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за ...

Неуспешен и вториот импичмент за Трамп

Телма

Трамп се огласи по одлуката на Сенатот

Алсат-М

Бајден по повод ослободувањето на Трамп: Демократијата е кревка

Алсат-М

Трамп по ослободувањето од Сенатот: Нашето движење само што почнува

ТВ21

Канал5 360 степени Слободен Печат Независен Сител Нетпрес Независен А1 On

287 поврзани вести »