TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-03-14 - 2022-03-20

Апсењето на Бојко Борисов: шах и мат, но за кого?

Независен - 20.03.2022

Апсењето или притворањето на Бојко Борисов и неговите „соборци“ заврши со брзо ослободување и медиумска можност ГЕРБ да ја преземе улогата на жртви и демонстранти. На прв поглед, акцијата повеќе се покажа како автогол на премиерот Кирил Петков и ...

Има ли Македонија врска со апсењето на Борисов?

Слободен Печат

Бугарите за влакно ќе се степаа во Собранието поради Бојко Борисов (ВИДЕО)

Пулс24

Има ли Македонија врска со апсењето на Борисов?

Либертас

Борисов: Загрижен сум дека следниот пат ќе ме убијат

Република

Centar Денар CivilMedia Frontline MakPress MakPress Скопје1 360 степени

265 поврзани вести »

Боки 13: Јас го направив Богоев градоначалник, а пари од бизнисмен му се дадени нему!

Скопје1 - 19.03.2022

Бојан Јовановски-Боки 13 на последното рочиште за „Меѓународен сојуз“ пред изрекување на пресуда, јавно кажа дека тој го направил Стефан Богоев градоначалник на Карпош. Потенцираше и дека пари од бизнисменот Ардијан Амзовски кадени во кеш завршиле ...

Боки обвини дека бил измамен од политичари и побара ослободителна пресуда – судот ќе ја соопшти на 7 април

360 степени

Боки во „Меѓународен сојуз“: Ако бизнисмените биле измамени, зошто пријавија откако ме уапсија во „Рекет“, а не претходно?

360 степени

Завршни зборови на Бојан Јовановски за Меѓународен сојуз, пресудата е на 7. април

Канал5

Боки – 13 : „Обвинителството со свои камења си удри по сопственото обвинение – и наместо докази ме гонеше со шпекулации“

Телма

Алсат-М Фокус Фокус 24 Вести Слободен Печат МКД Алсат-М Телма

163 поврзани вести »

Нема датум, има добра волја за брзи преговори

Слободен Печат - 15.03.2022

Знам дека имате одредени очекувања и со право. Треба да почнеме формално преговарање за пристапување на Северна Македонија и Албанија што поскоро и се надевам дека тоа ќе биде можно на следната меѓувладина конференција.

Нема датум, ама има добра волја

Курир

Ќе влезе ли Македонија во компензациските фондови на ЕУ

Н.Македонија

Нема датум, ама има добра волја

Lider

Борел: Не можам да ви ветам датум, но ова е момент за будење на Европа

Deutsche Welle

360 степени 360 степени Слободен Печат Сител Канал5 24 Вести ТВ21 МКД

149 поврзани вести »