TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-03-28 - 2022-04-03

Пописот покажа дека во Македонија помалку се раѓа, почесто се умира, другите се селат

МКД - 03.04.2022

Резултатите од минатогодишниот попис само го потврдија она на што веќе со децении предупредуваа демографите – македонските граѓани се иселуваат. Сите истражувања на јавното мислење досега покажале дека 70 отсто од младите сакаат да ја напуштат ...

Пописот го потврди поразот – Македонските граѓани масовно се иселуваат

Алфа

ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА: Имаме документ од кој се гледа дека во пописот се изоставени 537.121 наши државјани кои речиси сто отсто се Македонци

Денешен

Пописот покажа дека во Македонија помалку се раѓа, почесто се умира, другите се селат

Скопје инфо

ТВ Алсат: Премиерот и партиите на Албанците со различни ставови за вработувањето (не)резиденти

360 степени

24 Вести Либертас Фактор Алсат-М Република 360 степени Радио МОФ Либертас

281 поврзани вести »

Петков: Треба да се замислиме зошто Русија инвестирала средства преку нејзини шпиони против добрососедство со ...

MakPress - 03.04.2022

Агентите што беа откриени како руски шпиони во бугарската Државна агенција „Национална безбедност“ (ДАНС), работеле против добрососедските односи на Бугарија со Северна Македонија и со Западниот Балкан, изјави бугарскиот премиер Кирил Петков во ...

Петков за „24 часа“: Треба да разјасниме кој е интересот на Бугарија – С Македонија да биде дел од ЕУ или да остане надвор

360 степени

Петков: Руските агенти работеле против добрососедските односи на Северна Македонија и Бугарија

Фокус

Петков: Дали имаме интерес Македонија да назадува или да напредува во интеграциите?

Сител

Петков за „24 часа“: Треба да разјасниме кој е интересот на Бугарија

Канал5

Сител Сител Слободен Печат Телма Р.С.Европа Канал5 Фактор Либертас

220 поврзани вести »