TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-07-04 - 2022-07-10

Утре координација за тоа кога и дали Собранието ќе расправа за францускиот предлог

МКД - 10.07.2022

За утре е закажан координативен состанок на шефовите на пратеничките групи за владината информација за содржината на предлог-преговарачката рамка испратена во Собранието. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ велат дека материјалите доставени до Собранието се ...

ЕУ и САД го поздравија францускиот предлог, одлуката на Собранието ќе биде важна за земјата да се придвижи напред

24 Вести

Милошоски: Преговарачката рамка треба да се подобри бидејќи ваква каква што е ја носи државата во ќорсокак

Сител

ЕУ и САД го поздравија францускиот предлог, одлуката на Собранието ќе биде важна за земјата да се придвижи напред

Либертас

Милошоски: Преговарачката рамка треба да се подобри бидејќи ваква каква што е ја носи државата во ќорсокак

Курир

+инфо Вечер Прес Скопје инфо 24Инфо Во Центар Денешен Press24 Нетпрес

323 поврзани вести »

Повредени 47 полицајци откако 30-тина демонстранти со фантомки кршеа стакла на Собранието По протестот против ...

Сакам да кажам - 06.07.2022

Четириесет и седум полицајци се повредени, од кои десетина потешко, а 11 демонстранти се приведени откако ескалираше мирниот протест против францускиот предлог за кревање на ветото од Бугарија кон Македонија во вторник навечер пред Собранието на ...

Насилни демонстранти фрлаа димни бомби, петарди и шишиња кон полицијата пред Собранието, повредени двајца полицајци

Сител

МВР тврди дека вечерва пред Собранието се повредени двајца полицајци

МКД

Насилни демонстранти фрлаа димни бомби и шишиња пред Собранието, повредени двајца полицајци

Канал5

Насилства пред Собранието: Повредени 47 полицајци, приведени 11 демонстранти на протестот

Глас на Америка

Слободен Печат Слободен Печат Фокус Алсат-М Вечер Прес Бриф Либертас +инфо

192 поврзани вести »

Спасовски со порака пред протестот: Секој напад на полициски службеници или витални објекти ќе биде најстрого ...

Сител - 10.07.2022

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски се огласи на Фејсбук со порака до демонстрантите пред почетокот на вечерашниот протест против францускиот предлог. „Апелирам до сите граѓани кои сакаат да изразат незадоволство преку протест, да ...

Спасовски со апел за мирни демонстрации: Секој напад на полициски службеници или витални објекти, а со тоа и обид за рушење на државата и уставниот поредок ќе биде најстрого санкциониран

Centar

Порака на Спасовски пред вечерашниот протест: Секој напад на полицајци и објекти ќе биде најстрого санкциониран

Мак. Весник

Притисок на Спасовски пред вечерашниот протест: Секој напад на витални објекти ќе биде најстрого санкциониран

Република

Спасовски: Секој обид за рушење на државата и уставниот поредок ќе биде најстрого санкциониран

Локално

4NEWS 360 степени 360 степени 360 степени Deutsche Welle 24 Вести МКД Телма

187 поврзани вести »