TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-09-19 - 2022-09-25

Расте незадоволството од хаотичната мобилизација на Русија

Телма - 25.09.2022

Расте незадоволството во Русија поради хаотичната делумна воена мобилизација, која има за цел да обезбеди 300 илјади резервисти за „специјалната воена операција“ во Украина. Претседателот на Руската Федерација вчера потпиша нов указ со кој се ...

(ВИДЕО) Соработниците на Путин го критикуваа спроведувањето на мобилизацијата: „Тоа е неприфатливо“

А1 On

ПУТИН ПОТПИША ДЕКРЕТ СО КОЈ СТУДЕНТИТЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД МОБИЛИЗАЦИЈА - еве што точно тоа значи

Фактор

СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПУТИН СО ПРВИ КРИТИКИ ЗА МОБИЛИЗАЦИЈАТА - регрутирани се мажи кои не се квалификувани за војска, тоа е неприфатливо

Фактор

Лесја Украинка: Мобилизацијата како агонија на фашистичка Русија

Фактор

Фактор Вечер Прес Нетпрес Во Центар Независен Во Центар Во Центар Во Центар

418 поврзани вести »

СДСМ во контранапад: Дали Ковачки оддавал и воени и тајни и бил шпион против државата?

Слободен Печат - 25.09.2022

Откако уште еднаш, 8 ден по ред пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ Драган Ковачки напаѓа за „дезертерството“ на премиерот Димитар Ковачевски од учество во воениот конфликт во 2001 година, СДСМ излезе со реакција на изнесените ставови на пратеникот.

Ковачки: Зошто не е покрената постапка за утврдување на деловната способност на премиерот?

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ем дезертирал, ем трајно неспособен, а поседува безбедносен сертификат

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем трајно неспособен со тапија, како Ковачевски добил и поседува уште безбедносен сертификат?!

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Ем дезертирал од служење војска, ем ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН со тапија

Сител

Канал5 Канал5 А1 On Сител Курир Курир Курир 24Инфо

221 поврзани вести »