TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-01-24 - 2022-01-30

Уште 21 починат од ковид и 1.254 заразени од 5.082 теста

Сакам да кажам - 30.01.2022

Вкупно 21 починат од коронавирус, од кои 20 со коморбидитети и девет целосно вакцинирани, и уште 1.254 заразени од 5.082 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни 169 се реинфекции.

1.254 новозаразени, 21 починати за 24 часа од коронавирус во Македонија

ТВ21

21 починато лице и 1.254 нови случаи на Ковид-19

А1 On

21 починато лице и 1.254 нови случаи на Ковид-19

Сител

Регистрирани 1.254 нови случаи на Ковид-19, пријавено е 21 починато лице

Канал5

Макфакс Слободен Печат МКД 24 Вести Пулс24 Курир Фактор Во Центар

278 поврзани вести »

Анализа: Пораките од премиерот Петков - празна реторика или најава за симнување на бугарското вето

Сител - 30.01.2022

Најновите изјави на бугарскиот премиер не значат повлекување од првичниот оптимизам или пак најава за ново вето, сметаат експертите од двете земји. Во констатацијата на Петков дека дозвола за Македонија да ги почне преговорите, не значи и дозвола за ...

Државата како залог на алчни!

+инфо

Што уште не е јасно -Македонија во ЕУ за 15 години и три од карти!

Вечер Прес

Петков: 15 години ќе бидат потребни за членство на Македонија во ЕУ

Press24

Петков: Имаме 15 години да ги решиме прашањата со Македонија

Тера

Frontline 360 степени Фокус Фокус Фокус Сител 24 Вести Канал5

254 поврзани вести »

Јуве ќе го ангажира и Закарија, а го испрати Ихатарен на позајмица

Слободен Печат - 30.01.2022

Изминатиот период „Старата дама“ го официјализираше трансферот на српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ кој дојде од екипата на Фиорентина. Јувентус и натаму е активен на трансфер пазарот, според информациите швајцарскиот играч од средниот ...

Јувентус го израдува Алегри со второ засилување од Германија

Sport 1

Нова добра вест за Алегри: Јувентус договори уште едно одлично зимско засилување

Дерби

„Рикошет“: Бентакур во Тотенхем, Закарија во Јувентус

Екипа

Јувентус блиску до ангажман на уште едно засилување

Дерби

Спортски Gol.mk Gol.mk Спортманија Sport M Дриблинг SportMedia Sport M

240 поврзани вести »

(ВИДЕО) Откриено е што ќе се случи со „Парни ваљак“ по смртта на Аки

Екран - 30.01.2022

Хусеин Хасанефендиќ Хус, долгогодишниот соработник и пријател на Аки, открил како ќе го памети фронтменот на „Парни ваљак“ и дали некој ќе го замени на турнејата планирана за оваа година. „Тој беше нормален, топол човек, со сите негови доблести и ...

Аки Рахимовски почива во Алејата на великаните: Место каде почиваат и најголемите хрватски личности

Хаштаг

Аки никој нема да го замени, а „Парни ваљак“ ќе продолжи како бенд

Скопје1

Каква тајна крие хитот „Све још мирише на њу“: Дали навистина Аки Рахимовски пее љубовна песна- вистината е поинаква

Хаштаг

„Парни ваљак“ ќе опстане како бенд, но никој нема да го замени Аки, вели гитаристот Хус

Сакам да кажам

Во Центар Курир Скопје инфо Република Репортер Еспресо Женски магазин 4NEWS

239 поврзани вести »

Опозицијата со многу барања, но не сè на иста линија – ВМРО-ДПМНЕ бара укинување на Пржинската Влада, Алијанса е против

ТВ21 - 30.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ инсистира на измени на законот за Влада, преку кои се бара укинување на Техничка Влада. Собранискиот спикер, Талат Џафери, е подготвен измените да ги стави на седница но под услов да се потпишат четирите најголеми политички партии, исто ...

Ќе има ли консензус?! Пржинската влада на 10 февруари пред пратениците

Вечер Прес

Ковачевски: Барањето за укинување на техничката влада е потврда дека имаме демократски напредок

360 степени

„Барањето на опизцијата за укинување на техничката Влада е најголем доказ дека сега имаме демократизирано општество и слободни медиуми“, рече Ковачевски

ТВ21

Џафери за 10 февруари ја закажа седницата за укинување на пржинската влада

Слободен Печат

ТВ21 Вечер Прес Република 24Инфо Centar Frontline Алсат-М Слободен Печат

158 поврзани вести »