TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-11-14 - 2022-11-20

Листата на паразити станува се поголема: Наместо извинување и одговорност од функционерите на власта има навреди и ...

Република - 20.11.2022

Аферата „Паразити“ на виделина ја извади алчноста на оваа антидржавна и криминална власт, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Додека секојдневно луѓе остануваат без работа и не знаат како да го преживеат месецот, функционерите на СДС и ДУИ со нивните директорувања ...

Николоски: Граѓаните треба да земаат повисока плата, а не „паразитите“, висината на платите треба да соодветствува со тежината на работата

Република

Николоски: Смешни се образложенијата на функционерите на власта од аферата „Паразити“ за нивните високи плати

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Власта има приоритет да ги полни џебовите на паразитите во време на криза, наместо да ги помага граѓаните

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Бошкоски зема 50 илјади евра за мандат, а никој не знае ни што работи

Фокус

Сител 360 степени Слободен Печат Канал5 Макфакс Канал5 А1 On Сител

168 поврзани вести »

Абази го прочитал ама не сака да го коментира ставот на американската амбасадорка Агелер за неговиот избор

Република - 20.11.2022

Новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК), Ислам Абази, не сака да го коментира ставот на амбасадорката на САД, Анџела Агелер, која го критикува неговиот избор.

Американската амбасадорка ја отслика реалноста, велат експертите по ставот за Абази

Сител

Абази не сака да го коментира ставот на американската амбасадорка Aгелер

Канал5

Ново издание на 360°: По изјавата на амбасадорката Агелер дека САД се збунети од изборот на Ислам Абази

360 степени

Абази за ставот на американската амбасадорка Агелер: Не сакам да навлегувам во такви коментари

360 степени

Фокус Либертас Н.Македонија Денешен MakPress PressingTV Сакам да кажам Телма

158 поврзани вести »