TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-02-07 - 2022-02-13

Бучковски: Нема да влеземе во ЕУ ако треба да признаеме дека Гоце Делчев е Бугарин

360 степени - 13.02.2022

Ако тоа биде условот, Македонија никогаш нема да стане членка на Европската Унија. Вака му одговори професорот Владо Бучковски, поранешен специјален претставник за Бугарија, на новинарот на бугарската ТВ Нова на прашањето – „ако ние кажеме – или ...

НЕ МОРА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ АКО ТРЕБА ДА ПРИЗНАЕМЕ ДЕКА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е БУГАРИН Револуционерот се превртува во гробот поради нашите расправии!

+инфо

Бучковски: Нема никогаш да влеземе во ЕУ ако треба да признаеме дека Гоце Делчев е Бугарин ВИДЕО

Нова ТВ

Бучковски: Не мора да влеземе во ЕУ ако треба да признаеме дека Гоце Делчев е Бугарин

Вечер Прес

Бучковски: Не мора да влеземе во ЕУ ако треба да признаеме дека Гоце Делчев е Бугарин

Нетпрес

24Инфо Република Локално Zoom 24 Вести Бриф MakPress Deutsche Welle

374 поврзани вести »

920 нови случаи на ковид-19 – пријавени 11 починати лица

ТВ21 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Единаесет починати пациенти и 920 нови случаи на ковид-19

Слободен Печат

11 починати и 920 нови случаи на Ковид-19

Сител

920 нови случаи, 11 лица починаа

А1 On

Регистрирани се 920 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 11 починати лица

Канал5

Макфакс Фокус МКД Алсат-М 24 Вести Телма Бриф Нова ТВ

161 поврзани вести »

Сончево време – температурите до 12 степени

ТВ21 - 13.02.2022

Прeтпладне облачно, на југоистокот на места со слаб дожд. Попладне ќе има сончеви периоди, а кон крајот на денот и во текот на ноќта слаб локален дожд ќе има во западните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Променливо облачно време и температура до 12 степени

МКД

Времето денеска, облачно и со слаб дожд

Алсат-М

Облачно време со слаб дожд во делови од државата

Макфакс

Претпладне облачно, попладне со сончеви периоди

Фокус

Сител 24 Вести OhridNews Нова ТВ Бриф Либертас +инфо Фактор

146 поврзани вести »

За три дена над 1.100 повици за помош на бројот за итни случаи 112

Сакам да кажам - 13.02.2022

За три дена откако е пуштен во употреба единствениот број за итни случаи 112 ,на него помош побарале над 1.100 граѓани. Како што соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК), во петокот кога бројот почна да работи биле примени околу 600 повици.

(ФОТО) Над 1 000 граѓани побарале помош на бројот 112 пуштен во употреба во петокот

360 степени

Ангелов на посета во Секторот 112 – еве колку повици имало досега

ТВ21

ЦУК: Ангелов утрово го посети Секторот 112

Алсат-М

ЦУК: Ангелов утрово го посети Секторот 112

Канал5

Сител МКД Макфакс Фокус 24 Вести OhridNews Либертас Курир

139 поврзани вести »