TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-06-05 - 2023-06-11

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ без промена на позициите околу уставните измени - ДУИ најавува заминување, БЕСА одбива влез во широка ...

Сител - 11.06.2023

Опозициската ВМРО ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори веднаш, бидејќи власта нема двотретинско мнозинство за уставни измени- Потпретседателот на партијата Александар Николовски преку објава на социјалните мрежи вели дека опозицијата никогаш ...

Ковачевски: „Не“ стана „да“ – го поздравувам прифаќањето на уставните измени од Мицкоски

360 степени

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ да се изјасни кој од двата нивни предлога изнесени на лидерската средба е прифатлив

24 Вести

Спасеновски: Влада без ДУИ ќе ги комплицира работите

Р.С.Европа

ВМРО-ДПМНЕ се дообјасни: Одложена примена на уставните измени или предвремени избори со гаранции од ЕУ

Фокус

Сител МКД 360 степени Фокус 360 степени 24 Вести МКД Фокус

768 поврзани вести »

РАНО УТРОВО ВМРО-ДПМНЕ ПАК ГО ПОВИКА КОВАЧЕВСКИ Одложена примена на уставните измени или избори

+инфо - 11.06.2023

Од ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека ако Ковачевски не каже кој од овие два предлози го прифаќа, попусто троши време за состаноци и „замајување на сопственото членство“. СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и овозможуваат интеграција во ЕУ прифаќа, спротивно нема потреба од преговори

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да каже кој од двата предлога на Мицкоски прифаќа, спротивно нема потреба од преговори

А1 On

ВМРО ДПМНЕ бара од СДСМ да се изјасни кој предлог го прифаќа?

Вечер Прес

СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и овозможуваат интеграција во ЕУ прифаќа, спротивно нема потреба од преговори

Нетпрес

Н.Македонија MakPress PressingTV MakPress Канал5 Сител Фокус +инфо

265 поврзани вести »

Денеска попладне се очекува пороен дожд, на некои места и невреме

360 степени - 11.06.2023

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, се најавува за денеска, а слични се прогнозите и за наредните денови Времето денеска во претпладневните часови ќе биде облачно со можност за краткотраен дожд, додека попладне на повеќе места се очекува да биде ...

Облачно, попладне пороен дожд

МКД

Времето денес облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

24 Вести

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Сител

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Канал5

Р.С.Европа Телма Канал5 Слободен Печат Бриф Макфакс Фактор Алсат-М

261 поврзани вести »

Османи: Ќе поддржиме влада без претставници на ДУИ на денот кога ќе стапат во сила уставните измени

24 Вести - 11.06.2023

ДУИ синоќа по седницата на Централното претседателство соопшти дека ги прифаќа предусловите упатени кон неа со цел да бидат усвоени уставните измени и да продолжи европскиот пат на земјата и ќе поддржи влада без нејзино учество на денот кога ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ по состанокот на „интегративците“: ДУИ не одлучуваат дали ќе ја напуштат владата, СДСМ да прифатат преодна влада

Фокус

ВМРО демек сака уставни промени, а СДСМ и ДУИ демек и власт би дале за ЕУ

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ инсистира за еден од предложените два услови – на Ковачевски не му се брза, ДУИ спремна да замине од Влада

ТВ21

ДУИ постави услов: Ќе излеземе од Влада ако уставните измени стапат на сила пред одржување на Втората меѓувладина седница со ЕУ

Република

Република Нетпрес еМагазин Точка Кајгана Кајгана PressingTV PressingTV

240 поврзани вести »

Колективна оставка и јавен избор на нови членови на Судски совет, бараат невладините

Р.С.Европа - 09.06.2023

Организациите кои го следат правосудството, ги поздравуваат оставки на судиите Мирјана Радевска – Стефкова и апелацискиот судија Зоран Герасимовски во Судскиот совет и очекуваат дека нивниот чекор ќе го следат и останатите.

Тричлена комисија ќе избора нови членови на Судскиот совет од редовите на судиите

24 Вести

Кој е Ханиф Зендели, кој е избран за нов заменик претседател на Судскиот совет

еМагазин

Каков имот пријавил Ханиф Зендели, кој е избран за нов заменик претседател на Судскиот совет

еМагазин

Судскиот совет работи нетранспарентно, бира судии без почитување на ранг-листата и незаконски ја разреши претседателката, наведе Врховната судијка радевска-стефкова во оставката

Сакам да кажам

Канал5 24 Вести Р.С.Европа МКД Сител Фокус Фокус 24 Вести

200 поврзани вести »

Роналдо не е најдобар ниту во Саудиска Арабија (Фото)

Спортманија - 11.06.2023

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо, без сомнежи е еден од најдобрите фудбалери во историјата, но на залезот од кариерата повеќе го нема респектот од пред неколку години, иако игра во лигата во Саудиска Арабија.

Модриќ ќе го напушти Реал

Макфакс

Модриќ ќе го напушти Реал

TopSport

Бомба од Мадрид, вo главна улога Лука Модриќ – Се се смени преку ноќ

Спортклуб

Роналдо не е во тимот на сезоната во Саудиска Арабија (ФОТО)

24Фудбал

SportMedia Точка Оff.net Спортски Спортски Gol.mk Sport 1 Вечер Прес

207 поврзани вести »