TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-07-10 - 2023-07-16

Ѓорѓиевски - Град Скопје нѐ блокира на секое поле

Р.С.Европа - 16.07.2023

Долго време речиси не постои соработка со Град Скопје, вели градоначалниокт на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Тој семта дека преку расформирање на претпријатието „Комунална Хигиена“, ...

Град Скопје нѐ блокира на секое поле, вели Ѓорѓиевски

360 степени

Ѓорѓиевски - Потребна е трансформација на „Комунална Хигиена“

Р.С.Европа

Ѓорѓиевски: Нема соработка меѓу Град Скопје и општина Кисела Вода!

Фокус

РСЕ: Ѓорѓиевски – Град Скопје нѐ блокира на секое поле

Телма

Нетпрес Expres Фокус Алсат-М ТВ21 Centar Centar Вести плус

338 поврзани вести »

Рудници во Струмичко нема да има, Мицкоски нема право да зборува оти ВМРО-ДПМНЕ ги даде концесиите, вели Ковачевски

Сакам да кажам - 16.07.2023

Премиерот Димитар Ковачевски денеска кажа дека рудници во Струмичко нема да има. На следната владина седница, како што кажа, Министерството за економија повторно ќе ја презентира целата документација за случајот, откако вчера беше објавено дека ...

Концесиите за рудниците на агендата на партиите

Сител

Дали ќе има рудник или не ќе пресече волјата на граѓаните. Ковачевски тврди ќе ја почитува но не открива дали се чуствува изигран од министерот Бектеши

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски се понижи на јавна сцена бранејќи ги Бектеши и ДУИ

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски очајно се понижи бранејќи го Бектеши

МКД

Р.С.Европа 24 Вести 360 степени 24 Вести МКД Канал5 Канал5 МКД

237 поврзани вести »

Кина е остра кон НАТО: Вие сте изворот на сите неволји

Опсервер - 16.07.2023

Постојаниот претставник на Кина во ОН, Џанг Јун, го обвини НАТО дека е извор на сите несреќи и дека остава валкана трага каде и да се појави. „НАТО е производ на Студената војна, ја поддржува илузијата за студена војна.

Вредноста на македонското членство и глас во НАТО

Слободен Печат

Украинците веруваат: Ние сме веќе во НАТО

Вечер Прес

Украинците веруваат: Ние сме веќе во НАТО

Република

Кулеба: Украина психолошки е членка на НАТО

Република

MakPress МКД Канал5 Курир Макфакс Слободен Печат Нетпрес Во Центар

353 поврзани вести »