TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

Катастрофалните земјотреси само нѐ потсетуваат на ненаучените лекции

Иновативност - 12.02.2023

Сцените од земјотресите кои ја погодија Турција и Сирија се скоро надреални… Она што ми падна во очи на твитер, беше еден твит на Mahir Ulutas – претседател на бордот на Комората на електро-инеженери.

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Д-р Ракиќевиќ: Земјотресите не ги убиваат луѓето и не ги рушат зградите, прописи за градба постојат и треба да се почитуваат

Слободен Печат

Извештај на МВР на Романија: Во случај на голем земјотрес 350.000 згради ќе бидат оштетени, а 45.000 луѓе ќе бидат повредени или загинати

Бриф

(Видео) Гаревски за „А1он“: Живеете ли во безбеден објект? Ова се најризичните згради во Скопје за земјотрес

Точка

Недостига документација за сè што е изградено во Македонија за реална слика за сеизмичкиот ризик

Телма

МКД А1 On Алфа Денешен 24Инфо Бизнис Вести MakPress MakPress

43 поврзани вести »

СДСМ: Обезбедивме поголемо парламенатарно мнозинство за забрзана интеграција во ЕУ

МКД - 12.02.2023

Предлогот на претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски за реконструкција на Владата со кадровските решенија е во собраниска процедура. Со вклучување на Алијанса како нов коалициски партнер во Владата се обезбедуваат сите услови за ...

СДСМ: Поголемо парламентарно мнозинство за реформи, економски политки и интеграција во ЕУ

А1 On

СДСМ: Поголемо парламентарно мнозинство за реформи, економски политки и интеграција во ЕУ

Макфакс

СДСМ: Со Алијанса во Владата се обезбедуваат услови за политичка стабилност и владеење на правото

Слободен Печат

СДСМ: Поголемо парламентарно мнозинство за реформи, економски политки и интеграција во ЕУ

Канал5

Сител Бриф Независен Во Центар Centar MTM Денешен CivilMedia

42 поврзани вести »

Макрон во писмо до Пендаровски: Договорот со Фронтекс е доказ дека во ЕУ се почитуваат македонскиот јазик и идентитет

360 степени - 10.02.2023

Макрон во писмото му честита на Пендаровски за одржувањето на првата меѓувладина конференција за земјава за пристапување кон ЕУ, нагласувајќи дека со постигнатиот договор со Бугарија, целосно се почитува македонскиот идентитет, за што доказ е ...

Mакрон му пиша на Пендаровски – Во ЕУ се почитува македонскиот јазик

Канал5

Макрон му пиша на Пендаровски: Го почитуваме македонскиот јазик и македонскиот идентитет

Слободен Печат

Макрон до Пендаровски: Договорот со Фронтекс е доказ дека во ЕУ се почитува македонскиот јазик

Канал5

Макрон до Пендаровски: Договорот со Фронтекс е доказ дека во ЕУ се почитуваат македонскиот јазик и идентитет

Сител

А1 On 24 Вести Фокус Макфакс МКД Либертас Вечер Прес ТВ21

41 поврзани вести »