TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

Мојсоски од лани знаел што не чини во неговата работа, но не презел апсолутно ништо за да ја поправи

Република - 11.02.2023

Наумче Мојсоски не управувал добро со буџетските средства иако е обврзан да го прави тоа и затоа ДКСК предлага негово разрешување. Директорката на ДКСК Билјана Ивановска во Топ тема потсети дека финансиското управување во Агенцијата за млади и спорт ...

Каде се пропустите во доделувањето на спортските ваучери и за кого се наменети?

Канал5

Мојсовски за Студио 10: Нема малверзации со спортските ваучери, ова е смислена хајка

24 Вести

Мојсоски во СТУДИО 10: Агенцијата за млади и спорт само ги доделува ваучерите, кој колку ќе земе зависи од другите Комисии и тела

24 Вести

Мојсоски во СТУДИО 10: МОК е граѓанско здружение и не може да располага со државни пари

24 Вести

Република Република Курир Lider Локално Канал5 Макфакс Макфакс

94 поврзани вести »

Средба Ахмети – Липавски: Уставни измени како итна потреба

Република - 08.02.2023

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска оствари средба со министерот за надворешни работи на Чешка Јан Липавски. Претседателот Ахмети му се заблагодари на министерот Липавски за неговата посветеност и придонесот на ...

Ахмети му кажал на Липавски дека потребни се итни Уставни измени, иако поголем процент од Македонците не се согласуваат со нив

MakPress

Мицкоски - Липавски: ВМРО-ДПМНЕ го црпи суверенитетот исклучиво од народот и затоа се потребни предвремени избори

MakPress

Мицкоски - Липавски: ВМРО-ДПМНЕ го црпи суверенитетот исклучиво од народот, потребни се избори

Канал5

Средба на Џафери со министерот Јан Липавски

Канал5

Канал5 Слободен Печат Фокус Сител Канал5 Сител Слободен Печат Р.С.Европа

85 поврзани вести »

Кривичниот суд го прифати предлогот на ОЈО-Скопје, одреден 8 дневен притвор за Марјан Стаменковски

MakPress - 11.02.2023

Прифатен е предлогот на Основното јавно обвинителство кое бараше притвор за сопственикот на портал осомничен за четири дела - ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем, уцена, пиратерија на аудиовизуелно дело и ...

Притвор од 8 дена за сопственикот на интернет-страната „Доказ“, осомничен за уценување, ксенофобија и злоупотреба на лични податоци

Сакам да кажам

Судот му изрече осум дена притвор на сопственикот на сајтот „Доказ“

МКД

Телевизија, свештеници и новинарки го пријавиле сопственикот на порталот „Доказ М“ – се сомничи за четири дела, меѓу кои и уцена

Макфакс

Осум дена притвор за Марјан Стаменковски – Доказ

Фокус

Телма А1 On Слободен Печат МКД Канал5 360 степени Канал5 Макфакс

82 поврзани вести »

Македонските ученици и менторот затекнати од земјотресот во Турција утринава се вратија дома

360 степени - 09.02.2023

Министерството за надворешни работи информира дека сите деветмина се во добра здравствена состојба Осумте ученици од земјава и нивниот наставник, кои беа затекнати од земјотресот во Турција, утринава се вратија во Северна Македонија и се во добра ...

Живи, здрави и на безбедно – македонските средношколци се вратија од Турција

Телма

Се врати во Македонија групата средношколци кои во моментот на разорниот земјотрес беа во Турција

Слободен Печат

Учениците кои заминаа на едукација во Турција се на пат кон Македонија и никој од нив не е тешко повреден

Телма

Осумте ученици и нивниот ментор погодени од земјотресот се на пат за Анкара, утре треба да тргнат кон дома

360 степени

Алсат-М MakPress ММС Zoom Deutsche Welle Сакам да кажам Телма Канал5

81 поврзани вести »