TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

Сопственикот на „ДоказМ“ не се чувствува виновен, адвокатот барал наместо притвор да му се забрани пристап до порталот

Макфакс - 11.02.2023

Сопственикот на „ДоказМ“, Марјан Стаменковски, пред судијата Пајазит Пајазити во Кривичниот суд, каде му е одредена мерката притвор, негирал вина за четирите кривични дела меѓу кои е и уцена, дознава „Макфакс“.

Клиника Жан Митрев како оштетена страна ќе се приклучи кон обвинението за сопственикот на порталот „ДоказМ“

Макфакс

Клиника Жан Митрев: Приклучок кон обвинението за Стаменковски е единствениот начин да се заштитиме

МКД

УШТЕ ЕДНО ОБВИНЕНИЕ НА ТОВАР НА СТАМЕНКОВСКИ Клиниката „Жан Митрев“ го обвинува за рекет и за објавени информации од предистражна постапка

+инфо

И ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКАТА ЌЕ ГО ТУЖИ ДОКАЗ: Била оштетена страна

Фактор

MTM MTM 24Инфо Нетпрес еМагазин 24Инфо Република Република

79 поврзани вести »

Во изминатото деноноќие произведени 20 516 мегават часови електрична енергија

Канал5 - 12.02.2023

АД ЕСМ вчера произведe 20 516 мегават часови електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и за потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални државни субјекти.

ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ГИ ИЗГУБИ ПРЕГОВОРИТЕ СО ГЕРМАНСКА ФИРМА Претходното раководство му остави сигурни позиции и аргументи, тврди ВМРО-ДПМНЕ

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ги загуби преговорите поради кои германска компанија не тужи за 28 милиони евра

Денешен

Во изминатото деноноќие произведени 20 516 мегават часови електрична енергија

Во Центар

Што се крие зад изјавата на Ковачевски: „За раскинат договор меѓу германска фирма и ЕСМ тужени сме за 28 милиони евра за ремонт“?

Курир

Lider Република Zoom Сител Слободен Печат Канал5 Локално Zoom

118 поврзани вести »

Ова се војниците кои го спасија малиот Сулејман, Пендаровски објави фотографија

МКД - 10.02.2023

Ова се припадниците на нашата Армија кои заедно со турските тимови го спасија малиот Сулејман од рушевините по силните земјотреси во Турција, објави на социјалните мрежи претседателот на Македонија Стево Пендаровски кој објави и фотографија.од ...

Пендаровски објави фотографија од македонските војници кои учествуваа во спасувањето на петгодишниот Сулејман во Турција

Слободен Печат

Пендаровски: Ова се припадниците на нашата Армија кои помогнаа во спасувањето на малиот Сулејман

Сител

Пендаровски објави фотографија од македонските војници кои помогнаа во спасувањето на малиот Сулејман

А1 On

Дополнителниот армиски состав денеска пристигна во градот Кахраманмараш

Сител

+инфо ТВ21 Бриф еМагазин Република Нетпрес Press24 Скопје инфо

72 поврзани вести »

ФОТО: Борче со лабрадорот Кони и Сашо со белгискиот овчар Пикси – македонската армија бара преживеани во Турција

4NEWS - 12.02.2023

Инструкторите, Борче со лабрадорот Кони и Сашо со белгискиот овчар Пикси се во неуморно пребарување низ урнатините на Караманмараш, со надеж за пронаоѓање и спасување на човечки животи. Армиските четвороножни херои со нивните инструктори од Центарот ...

Армиските кучиња Кони и Пикси дел од тимот што спаси дете во Турција

Нетпрес

Армиските кучиња Кони и Пикси дел од тимот што спаси дете во Турција, неуморно ги пребаруваат урнатините

Скопје24

ФОТО: Армиските кучиња Кони и Пикси дел од тимот што спаси дете во Турција, неуморно ги пребаруваат урнатините

Курир

Кони и Пикси се уште трагаат: Ова се двете армиски кучиња кои спасија дете во Турција (ФОТО)

Локално

MakPress Мета Нова ТВ Либертас ТВ21 Бриф Во Центар Денешен

72 поврзани вести »

Бурлеската продолжува: Лажни се сите дојави за бомби

MakPress - 10.02.2023

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека се лажни пријавите за наводно поставени експлозивни направи во основни и средни училишта во Скопје. Според МВР, веднаш по добиените пријави полициски службеници преземаа мерки за безбедно ...

Лажни се дојавите за бомби во сите училишта во Скопје

МКД

Лажни се денешните дојави за бомби во 18 скопски училишта

Р.С.Европа

И денешните дојави за бомби се лажни

360 степени

Лажни се пријавите за експлозивни направи во скопските основни и средни училишта

Либертас

Бриф Вечер Прес Нова ТВ +инфо Скопје инфо еМагазин Скопје24 Опсервер

71 поврзани вести »