TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

ЕК не планира дополнителен мониторинг за малцинските права во Македонија, како што бара Радев

Канал5 - 12.02.2023

Внимателни ги следиме сите случувања на релација Скопје –Софија, и потсетуваме на важноста од добрососедските односи – велат од Европската Комисија за Канал 5. Од таму додаваат дека потребни се напори од двете страни за да се создаде атмосфера на ...

ЕК не планира дополнителен мониторинг за малцинските права во Македонија, како што бара Радев

Вечер Прес

ИМПИЧМЕНТ ЗА РАДЕВ: Демократска Бугарија му ја ниша фотелјата и најавува смена на шефот на државата поради изјавите за Украина

Денешен

Макрон нуди поддршка за Македонија на патот кон ЕУ

Deutsche Welle

Радев му се пожали на Макрон: Во Македонија се води антибугарска кампања, нема политичка волја за уставни измени

Слободен Печат

24 Вести Алфа MTM еМагазин Локално Deutsche Welle Макфакс Слободен Печат

69 поврзани вести »

Супер лига плеј – оф: Охрид го „освои“ Пелистер (дпл)

OhridNews - 12.02.2023

Голема победа на ГРК Охрид на стартот од разигрувањето за титулата и местата кои водат во Европа. Вечерва во Битола, Еурофарм Пелистер 2 – ГРК Охрид 23:26, полувреме 11:14. „Гладијаторите“ кои на натпреварот ја имаа подршката од најверните навивачи ...

Хрвати ќе му судат на Еурофарм Пелистер

24 Ракомет

Митревски го испрати Агуаш Санташ со пораз во Битола

24 Ракомет

Еурофарм Пелистер се помачи, но со победа го стартуваше плеј-офот

Слободен Печат

Еурофарм Пелистер лесно го освои Бутел, вториот битолски тим загуби од Охрид

Екипа

Sport 1 Gol.mk Gol.mk Екипа Gol.mk Gol.mk 24 Ракомет 24 Ракомет

103 поврзани вести »

Николиќ: МЗТ Скопје не може да живее од „добар впечаток“

Макфакс - 11.02.2023

Kошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во АБА лигата откако загубија на гостински терен од Морнар. Избраниците на Драган Николиќ потклекнаа во финишот од натпреварот, а тој вели дека не се живее само од добар ...

Николиќ: Имаме за што да жалиме, одбраната беше…

Дерби

НИКОЛИЌ: На гости не се живее од убава кошарка

Спортклуб

Николиќ: МЗТ Скопје не може да живее од „добар впечаток“

TopSport

Николиќ: Се обидувам да објаснам, на гости не се победува со убава игра, туку со борба

Курир

Курир MakPress Канал5 Слободен Печат МКД Телма Макфакс Слободен Печат

101 поврзани вести »

Андоновски до Костадиновска Стојчевска: Мојот нов роман не е поддржан од Министерството за култура, класична освета од ...

Lider - 12.02.2023

Меѓу многутемина одбиени кандидати кои аплицираа за средства од Министерството за култура за нивни проекти е и познатиот писател Петар Андоновски. Човекот чии дела се признаени во цела Европа не е признаен тука во Македонија.

Буџетот за поддршка на проекти во културата за годинава е 12,5 милиони евра

Канал5

Во годината на значајни јубилеји и годишнини 12,5 милиони евра за проекти од култура

Слободен Печат

Костадиновска-Стојчевска: Работиме на зачувување на Охридскиот регион

Канал5

Костадиновска-Стојчевска: Во 2023 културата останува во духот на разновидноста, традицијата и националниот идентитет

Макфакс

МКД OhridNews Алсат-М +инфо Нова ТВ Вечер Прес Вечер Прес Бриф

94 поврзани вести »