TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

РКЕ носи одлука: Нова цена на горивата

Вести плус - 12.02.2023

Утре Регулаторната Комисија за Енергетика се очекува да ја донесе најновата одлука за цените на горивата по кои ќе се точат во македонските бензински станици. На лондонската берза нафтата се продава за 86 долари за барел, додека на американската за ...

Од денеска дизелот се точи по поевтина цена

Денар

Ќе поевтинат дизелот и нафтата за домаќинствата

МКД

Од полноќ намалување на дизелот

Сител

Дизелот поевтинува од полноќ

А1 On

Канал5 Телма Слободен Печат 24 Вести Фокус 360 степени Бриф Алсат-М

93 поврзани вести »

И АЛБАНИЈА СЕ ТРЕСЕ: Регистриран земјотрес кај Корча

Фактор - 11.02.2023

Граѓанската сеизмографска мрежа „RaspberryShake“ извести за земјотрес со јачина од 4,3 степени во Албанија во близина на Елбасан, Карку и Елбасанит. Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од градот Корча, на длабочина од 12 километри, ...

Регистриран земјотрес кај Корча

Република

Земјотрес во Грција ги вознемири Битолчани

MakPress

Земјотрес во Албанија, почувствуван во Охрид и во Преспа

А1 On

Силен земјотрес ја стресе Албанија - почувствуван и во Преспа и Охрид

24 Вести

Сител Макфакс МКД Р.С.Европа Фокус Сител А1 On Слободен Печат

87 поврзани вести »