TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

Маестро Милан Завков до последниот здив живееше за музиката

Н.Македонија - 10.02.2023

Замолкна хармониката на маестро Милан Завков, инструментот на кој тој свиреше од својата осма година, кога за роденден татко му му ја купи првата хармоника. Тажната вест што молскавично се прошири во вторникот, дека големиот македонски музичар, ...

Комеморација за Милан Завков – минута музика, наместо минута молк за збогум со македонскиот виртуоз на хармоника

Телма

Сузана Спасовска на комеморацијата за Завков: Кога го видов последен пат му реков дека е свеж и лицето му блеска

Слободен Печат

Сузана Спасовска неутешна: Се договаравме како пензионери да си одиме на салата и ракија

Фокус

ФОТО | „Само твојот звук на хармониката ме правеше возвишена“: Естрадата се простува од Милан Завков

Слободен Печат

Канал5 Фокус Вечер Прес Република Независен Курир Република Репортер

77 поврзани вести »

Мрежата „SafeJournalists“ го осуди однесувањето на македонските државни функционери кон новинарите

Слободен Печат - 09.02.2023

Мрежата SafeJournalists, претставник на повеќе од 8 000 медиумски професионалци во Западен Балкан го осудува однесувањето на државните функционери кон новинарите, за кое реагираше и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

SafeJournalists: Државните функционери и политичари во Македонија да престанат со непрофесионалното однесување кон новинарите

Курир

SafeJournalists: Државните функционери и политичари во Македонија да престанат со непрофесионалното однесување кон новинарите

Нетпрес

SafeJournalists: Државните функционери и политичари во Северна Македонија да престанат со непрофесионалното однесување кон новинарите

Денар

SafeJournalists: Државните функционери и политичари во Македонија да престанат со непрофесионалното однесување кон новинарите

MakPress

4NEWS Опсервер Локално Мета МКД Радио МОФ А1 On Фокус

50 поврзани вести »