TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2023-02-06 - 2023-02-12

Сирискиот претседател по катастрофалниот земјотрес со критики за Западот

MakPress - 12.02.2023

Сирискиот претседател Башар ал Асад ги критикуваше западните земји во своите први телевизиски коментари по земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала што погоди делови од земјата пред пет дена, објавија сириските државни медиуми.

Асад: Западот не се грижи за луѓето

Фокус

Сирискиот претседател по катастрофалниот земјотрес со критики за Западот

Канал5

Сирискиот претседател по катастрофалниот земјотрес со критики за Западот

А1 On

Асад го критикуваше Западот

ТВ21

Фактор Вечер Прес Либертас Во Центар Република MakPress 4NEWS Кумановски м.

73 поврзани вести »

Бах: ИОЦ мора да ги заштити правата на сите спортисти, без разлика на националноста

Макфакс - 12.02.2023

Инсистирајќи дека спортот и олимпизмот мораат да ги почитуваат човековите права на сите спортисти, претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ), Томас Бах ја објаснува одлуката да помгне руските и белоруските спортисти да се ...

Бах: ИОЦ мора да ги заштити правата на сите спортисти, без разлика на националноста

TopSport

Бах го критикуваше мешањето на политичарите во дискусијата за враќање на руски и белосруски спортисти на меѓунардоните натпревари

Во Центар

Бах го критикуваше мешањето на политичарите во дискусијата за враќање на руски и белосруски спортисти на меѓунардоните натпревари

Н.Македонија

Бах го критикуваше мешањето на политичарите во дискусијата за враќање на руски и белосруски спортисти на меѓунардоните натпревари

Опсервер

MakPress 24 Вести Канал5 Р.С.Европа Либертас SportMedia Н.Македонија Независен

72 поврзани вести »

Украина: Киев не се откажува од западните борбени авиони

Deutsche Welle - 11.02.2023

Одлуката за западни борбени авиони веќе е донесена, велат украински аналитичари. Во моментов само се размислува кој тип на авиони да бидат користени. Воени аналитичари во Украина се убедени дека за само неколку месеци земјата ќе располага со западни ...

Словачка е спремна да му испрати „мигови“ на Киев

МКД

Битка на небото: Ф-16 или МиГ-29? Кој авион да и се достави на Украина?

Макфакс

Жестоки битки околу Бахмут и Запорожје, Зеленски бара од ЕУ авиони, артилерија и ракети

Макфакс

Жестоки битки околу Бахмут и Запорожје

Независен

Н.Македонија MTM Centar Centar Точка Скопје1 Пулс24 MakPress

68 поврзани вести »