Бензинските и плаг-ин хибрид изведбите на Citroën C5 X пристигнаа во салонот во Скопје
Кај хибридот, бензинскиот мотор со четири цилиндри во комбинација со електричниот мотор со сила од 81 kW од добавувачот Aisin ветуваат многу. Повеќе децении Citroën важеше за реномиран производител на модели од Д сегментот.
Autofocus - пред: 6 часа
3 вести
„Тесла“ во Шангај за три години произведе милион возила
Гигафабриката на американскиот производител на автомобили Тесла во Шангај, Кина произведе еден милион возила за три години, што претставува пресвртница, објави компанијата, пренесува Ксинхуа.
Кумановски м. - пред: 3 часа
2 вести
BMW возилата со водороден погон пристигнуваат до 2025 со помош на Toyota
BMW планира возила со водороден погон за масивно производство кои ќе ги развива со помош на Toyota Во 2021 година на Саемот за автомобили во Минхен, BMW го откри iX5 Hydrogen, верзија на стандардниот SUV X5 со погон на водородни горивни ќелии.
Авто Плус - пред: 1 час
2 вести
МКД-тест: Пежо со новиот 308 го враќа ќефот во возењето (ФОТОГАЛЕРИЈА)
Пежо никогаш не смее да си игра со хечбек-моделите. Тие веќе подолго време се еден од носечките столбови на француската марка. А тоа особено важи за 308, кој за петнаесет години, колку што постои, е продаден во над 1,3 милион примероци.
МКД - пред: 58 мин