Што сè може да направи новиот Cybertruck?
Илон Маск повторно направи чудо. Пристигна Cybertruck, покажа со што располага, а повеќето заборавија на ветувањата од 2019 година. Да почнеме прво со добрите работи. Cybertruck има огромни можности: тоа е возило кое може да повлече пет тони товар, ...
Кајгана - пред: 11 часа
9 вести
Тојота работи на два нови електрични модели за Европа
Двата модели се дел од планот на Тојота, за шест целосно електрични модели во својата понудата во Европа по 2026 година. Тојота во првата половина од 2024 година ќе претстави компактен СУВ-модел со целосно електричен погон.
Automedia - пред: 15 часа
3 вести
Новиот бизнис на Хуавеј со софтвер за автомобили се цени на 35 млрд. долари
Хуавеј ќе им продава удели на инвеститорите, во новиот огранок за софтвер за паметни автомобили и компоненти, вклучувајќи го Чанган. Новата компанија на Хуавеј Технолоџис за софтвер за паметни автомобили и компоненти, се предвидува дека ќе вреди ...
Automedia - пред: 9 часа
Porsche Panamera – Видео
Panamera ја слави својата трета генерација. Луксузниот спортски автомобил донесе свежа крв во сегментот покажувајќи дека и „здодевните“ Германци знаат да ја побудат имагинацијата на богатите и разгалените.
Авто Магазин - пред: 11 часа
Најдобриот џип за семејство или градски теренец
Дознајте кој е најдобриот SUV за семејството во сегментот на пониска цена. Како да изберете поголем урбан кросовер за потребите на семејството од поевтините модели што се нудат Ппоради неколку подолги патувања годишно, по планини и селски патишта, ...
Фактор - пред: 15 часа