Тојота работи на два нови електрични модели за Европа
Двата модели се дел од планот на Тојота, за шест целосно електрични модели во својата понудата во Европа по 2026 година. Тојота во првата половина од 2024 година ќе претстави компактен СУВ-модел со целосно електричен погон.
Automedia - пред: 1 час
3 вести
[ВИДЕО] Погледнете што може новиот „Cybertruck“
Илон Маск повторно направи чудо. Пристигна „Cybertruck“, покажа со што се располага, а повеќето и заборавиле на ветувањето од 2019-та година. Што е добро? Ајде да почнеме со добрите работи.
Точка - пред: 2 часа
8 вести
Најдобриот џип за семејство или градски теренец
Дознајте кој е најдобриот SUV за семејството во сегментот на пониска цена. Како да изберете поголем урбан кросовер за потребите на семејството од поевтините модели што се нудат Ппоради неколку подолги патувања годишно, по планини и селски патишта, ...
Фактор - пред: 2 часа
Сикст ќе ја протера Тесла од својот возен парк, премала е вредноста при препродажба
Повисоките цени за поправка на електричните возила на Тесла, во споредба со моделите со обичен погон, се надоврзуваат на проблемот при препродажба на возилата. Сикст ги исклучува батериските електрични возила Тесла од својот возен парк за рентакар, ...
Automedia - пред: 54 мин
Што се случува со сопирачките кога не сте го возеле автомобилот подолго време?
Кога возите за првпат по неколку денови или недели, нежно притиснете и отпуштете ја педалата на сопирачката неколку пати пред да започнете да возите. Дисковите и барабаните на сопирачките се направени од челична легура, со малку антикорозивна ...
Кајгана - пред: 44 мин