Овие хороскопски знаци најчесто се вљубуваат во “погрешниот“
На секој човек барем еднаш му се случило да биде одбиен, да му биде повредена гордоста и да се заљуби во личност која не возвраќа на чувствата. Овие хороскопски знаци често се доведуваат до ваква ситуација кога се работи за вљубување, а кај дел од ...
Алсат-М - пред: 1 час
17 вести
Велигденска погача со вапцани јајца – Деликатес на трпезата
Направете вкусна велигденска погача. Состојки: 350 гр. брашно 30 гр. шеќер 1 лажиче сол 1 лажица масло 100 гр. маргарин 35 гр. квасец сув 2 дл. млеко 2 јајца 5 варени јајца Подготовка: Се мешаат 250 грама брашно со шеќер, сол и квасец.
Gotvi.mk - тукушто објавено
42 вести
Ова малечко тежело само 258 грама при раѓањето: Бил премал дури и за инфузија, а потоа поминале пет долги месеци...
Малечкото бебе Ријусуке од Јапонија кое при раѓањето тежело само 258 грама и било долго 22 центиметри, по пет месеци ќе биде пуштено од болница. Според зборовите на д-р Такехико Хирома од детската болница Наганo во Азумино, бебето е здраво и сега ...
Точка - пред: 29 мин
3 вести
Неколку знаци дека среќата ви се насмевнала и сте се родиле со брз метаболизам
Брзиот метаболизам најчесто се пренесува генетски, па луѓето го наследуваат од своите родители. Ако вашиот метаболизам работи во границите на просекот, тогаш најверојатно нема ни да го забележувате, но ако работи забрзано, постојат големи шанси дека ...
Кафе пауза - пред: 1 час
10 вести