Хороскоп за 13 декември: Биковите и Јарците во расправија, Близнаците осамени, Вагите импулсивни…
Овните штедат, Биковите и Јарците во расправија, Близнаците се осамени, а Вагите импулсивни. Прочитајте го хороскопот за 13 декември. Овен Доаѓа време кога треба да внимавате на финансиите и да штедите повеќе.
Сител - пред: 3 часа
23 вести
Колач со кисело млеко и кокос: Никогаш побрз десерт
Лесен и вкусен десерт кој ќе ве воодушеви. Состојки: 2 пакувања кисело млеко 1,5 чаша брашно (чаша од 200 гр) 100 гр кокос 1/2 чаша шеќер 1/2 чаша масло 1 прашок за печиво 100 гр чоколадо Начин на подготовка: Во брашното додајте прашок за печиво па ...
Gotvi.mk - пред: 19 мин
19 вести
Астон Мартин го откри најдобриот мотор на светот (ВИДЕО)
Повеќе од две години Астон Мартин и Косворт работат на развојот на нов мотор , кои веќе го нарекуваат чудо на техниката , па дури и најдобар мотор со внатрешно согорување во историјата. Перформансите на новиот мотор се навистина импозантни.
Канал5 - пред: 1 час
10 вести
Превкусни се: Рецепт за подготовка на лепчињи со маслинки и лук како во рестораните
Веројатно до сега во некој од рестораните или пекаристе пробале од превкусните лепчиња со маслинка и лук, па сте сакале да ги направите и дома, но не сте го знаеле рецептот. Сега можете да ги направите со леснотија, а целиот дом ќе ви мириса ...
Скопје24 - пред: 29 мин
13 вести