Османи: Не е чесно ова што му го прават „огнените“ на Али Ахмети
Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи, Бујар Османи , вечерва во гостувањето на телевизијата „21“ рече дека „не е чесно кон лидерот на ДУИ Али Ахмети ова што му го прават од таканаречената „огнена група“.
Слободен Печат - пред: 5 часа
248 вести
Османи: Лошо е ако не поминат уставните измени, запираат преговорите со ЕУ
Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека многу лошо ќе биде ако не поминат уставните измени. „Многу лошо ќе биде ако не поминат уставните измени. Лошо ќе биде за државата.
ТВ21 - пред: 5 часа
75 вести
ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ БИТОЛА – КИЧЕВО Млада жена загина, малолетник тешко повреден
Едно лице загинало, а едно е тешко повредено во сообраќајка што се случила попладнето во вторникот на регионалниот пат Битола – Кичево кај месноста Бели Мост, соопшти полицијата. Автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од ...
+инфо - пред: 6 часа
28 вести
ФАКТОР НА ДЕНОТ: Затвореници копале тунел за бегство од Идризово, полицијата ги откри
ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата за национална безбедност спречило организирано бегство од ...
Фактор - пред: 7 часа
134 вести
Одрони на магистралниот пат Скопје-Тетово – три возила оштетени, сообраќајот се одвива отежнато
Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека преку единствxен број за итни повици Е-112 добиена е дојава за одрон на магистралниот пат Скопје-Тетово, после Карпалак. За настанатата состојба од страна на РЦУК Тетово известена е сообраќајна полиција и ЈП ...
ТВ21 - пред: 4 часа
5 вести