Мајли Сајрус еволуираше и стана Лепа Брена
Откако Мајли Сајрус го смени имиџот, на Твитер во регионот се шегуваат дека американската ѕвезда конечно еволуирала во Лепа Брена. „Брено ти ли си?“, „Брена авангарда, била пред времето“ се шегуваат и ги споредуваат двете ...
Скопје1 - пред: 24 мин
5 вести
Изберете една од овие бои и заблескајте: 3 совршени природни нијанси за усни кои ќе ви донесат уште поголема самодоверба
Ако сте љубители на кармини кои имаат „земјена“ завршница, тогаш изберете една од нашите препораки Еден од впечатливите делови на лицето што жените често го нагласуваат и сакаат да го свртат вниманието кон него се секако усните.
Попара - пред: 13 часа
4 вести
Топ 10 познати личности чии фризури најмногу се пребаруваат: Кои од нив би ги ископирале?
Секако дека во оваа листа е и коњското опавче кое е заштитен знак на Ариана Гранде... Некои познати личности имаат толку добри фризури што едноставно мораме да пребараме како да си ги направиме и ние.
Хаштаг - пред: 4 часа
Мали модни грешки што можат да ја расипат и најдобрата комбинација
Добриот изглед не значи дека треба да потрошите цело богатство на облека и додатоци – некогаш потребно е само да обрнете внимание и на ситниците за да изгледате беспрекорно. Нормално е широките панталони да бидат подолги, но не и да се влечат по ...
Црнобело - пред: 5 часа
Кристијан Диор не напушти пред повеќе од 6 децении, но неговиот бренд и понатаму е ПРЕСТИЖ: Животната приказна на модниот магнат
Еден од најпознатите модни дизајнери на минатиот век, Кристијан Диор, со својот необичен талент успеа да создаде империја и да го претвори својот бренд во „елитистички креации“. На денешен ден во 1957 година нè напушти познатиот Французин кој со ...
Попара - пред: 3 часа