Мицкоски тврди дека не е точно дека италијанските власти му реагирале на Чулев за акцијата за кокаинот
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека не е точно тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за издавање информации во јавноста за ...
Либертас - пред: 18 мин
173 вести
Мицкоски: Заев кога се срами од родот свој може само да замислам што може да очекуваат другите заедници, ВМРО-ДПМНЕ останува македонска партија
Заев кога се срами од родот свој може само да замислам што може да очекуваат другите заедници, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на изјавата на превиот човек на социјалдемократите дека СДСМ веќе не е македонска партија.
Нетпрес - пред: 20 мин
106 вести
Активист од “Петоци за иднината” кој беше приведен: На нашиот ненасилен активизам одговорија со демонстрација на моќ!
Поради вчерашната герила акција на активисти од “Петоци за иднината” петмина младински активисти завршија во полициска станица. Тие со црвена боја оставија отпечатоци на влезот од Министерството за животна средина, оставајќи и порака ‘крвта на ...
Фокус - пред: 2 часа
26 вести
Кои ќе бидат носители на листи во најголемите партии?
Партиите почнаа да ги кројат пратеничките листи. Но, ниту ВМРО-ДПМНЕ ниту СДСМ се уште не откриваат кои ќе бидат имињата на кандидатите со кои ќе ја бараат довербата од граѓаните на 12-ти април.
24 Вести - пред: 2 часа
53 вести
ДИК се надева дека партиите ќе нудат проекти за доброто на граѓаните
Државната изборна комисија го отфрли барањео на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за поништувањето за назначување на нов началник на СВР Тетово. Од ДИК велат дека тоа е во надлежност на Антикорупциска.
Сител - пред: 2 часа
57 вести