Фалкао побрз и од режисерот на преносот, Колумбиецот ја казни заспаноста на Ница (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.01.2018

Популарниот „Ел Тигре“ го спасуваше Монако од пораз пред своја публика. Монако извлече реми со резултат 2-2 на домашен терен против незгодната Ница во редовното 21 коло од француската Лига 1, а двата гола за гостинскиот табор ги постигна Марио ...

Фалкао го упропасти шоуто на Балотели во Монте Карло (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.01.2018

Колумбиецот Радамел Фалкао не дозволи контроверзниот Марио Балотели да биде главна ѕвезда вечерва во Монте Карло, откако со гол во втората минута од судиското надополнување го спаси Монако од пораз на домашен терен со Ница (2-2).

Gol.mk - 16.01.2018

Ница на Марио Балотели пропушти победа на теренот на првакот Монако и не успеа целосно да му се реванширa за елиминацијата во Лига Купот. Дуелот од 21. коло на Лига 1, на „Луј втори“ по многу перипетии заврши 2-2 (1-0).

Балотели два пати го „боцна“ Монако, а Фалкао во финишот го спаси од пораз

Екипа - 16.01.2018

Монако во последен момент успеа да избегне пораз од Ница на домашен терен, играјќи 2-2. Марио Балотели беше стрелец на двата гола за Ница на овој натпревар, а Радамел Фалкао во втората минута од судиското продолжение го спаси Монако од пораз.