TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски ги објави предлозите за законот за јавно обвинителство, Заев обвини за „нарачка од Будимпешта“

Глас на Америка - пред: 42 мин

Двајцата лидери со спротивставени ставови околу законот и меѓусебни обвинувања за кочење на процесот. Опозицијата прифаќа средба на работните групи доколку нивните забелешки и предлози се прифатат, власта обвинува за обид на амнестија на криминалот.

Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава

24 Вести

Единствена Македонија: Залагањето на Мицкоски и Заев за избор на јавен обвинител по партиска линија – пораз на правната држава

Опсервер

Заев: Зад Законот за ЈО стојат ЕУ и САД, апсурдни се нападите на Мицкоски што се по инструкции од Будимпешта

Frontline

Мицкоски бара опозицијата да го предлага јавниот обвинител, за Заев предлозите на ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат од Будимпешта

Телма

Заев: Предлог законот за јавно обвинителство е структурно и системско решение, сега ѝ требаме сите на државата

Локално

Нема компромис за законот за ЈО кој амнестира криминал

Алфа

360 степени Канал5 Р.С.Европа Телма Слободен Печат 24 Вести Алсат-М Алсат-М

56 поврзани вести »
Македонија »

Бојкот или уредувачка политика: Националните ТВ без тонски изјави од владини функционери во прилозите

Нова ТВ - тукушто објавено

Петте приватни телевизии со национална концесија ги покриваат настаните на владини функционери, но без тонски парчиња во прилозите. Ваквата појава е присутна во последните два-три дена, но раководствата на дел од ТВ куќите засега без одговор по ова ...

Има или нема бојкот од страна на 5те терестријални телевизии?

24 Вести

Трајчевски: Медиумите сами одлучуваат кои владини активности ќе ги пренесуваат

Телма

ТВ21 Слободен Печат CivilMedia 24Инфо Магазин Република Expres Слободен Печат

77 поврзани вести »

Отписот на долгови на комисиска расправа во Собранието

24 Вести - пред: 52 мин

Предизборни препукувања на релација власт и опозиција во кои собраниската говорница и денеска узурпирана од народните избраници за докажување на тоа кој носи вистински законски решенија, а кој преку нив сака да манипулира со граѓаните.

Отписот на каматите на долговите на јавните претпријатија заглави во Собрание

Телма

Откако се разгледа дневниот ред седницата на Комисијата за финансирање и буџет беше прекината

Канал5

Алфа Канал5 Centar 24Инфо 24Инфо Нетпрес MakPress 4NEWS

35 поврзани вести »

Одбраната бара да му се укине притворот на Боки 13

Р.С.Европа - пред: 29 мин

Адвокатот Сашко Дукоски на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски -Боки 13 денеска пред Апелацискиот суд бараше да му се укине мерката притвор на неговиот клиент. Дукоски вели дека Јовановски за шест месеци колку што е во притвор, 60 ...

Дуковски во Апелација: Судиите што му одредуваат притвор на Боки би паднале на испит на Правен

360 степени

Одбраната бара од Апелација укинување на притворот за Боки 13

ТВ21

А1 On А1 On МКД Сител А1 On MakPress 360 степени ТВ21

64 поврзани вести »
Економија »

КАКО ДА СЕ СТОПИРА МИГРАЦИЈАТА НА РАБОТНИЦИТЕ: Европската комисија предложи нешто ново, добро за вработените

Слободен Печат - пред: 2 часа

За да се постигне оваа цел, ЕК им препорачува на земјите-членки да имаат минимална бруто-плата од 60 проценти од просечната бруто-плата, јавуваат хрватските медиуми. Со цел да се запре преселбата на жителите од источните неразвиени земји на ...

ВМРО ДПМНЕ беа против покачување на платата, а сега се „загрижени“ дека граѓаните имаат мали плати!?

CivilMedia

На просечната плата ѝ фалат околу 7.000 денари за да ја наполни потрошувачката кошница

Вечер

Нетпрес Канал5 Фактор Курир Скопје инфо еМагазин iPortal еМагазин

57 поврзани вести »

Живко Калков да биде нов стечаен управник на Бетон Штип

Телма - пред: 2 часа

Собранието на доверители на штипската градежна компанија денеска донеса одлука стечајниот управник Драги Димовски од Струмица да се замени со Живко Калков од Скопје, кој на јавноста и е познат како стечаен управник за фирмите Медиа принт Македонија ...

Собранието на доверители на штипски „Бетон” го смени стечајниот управник

Слободен Печат

Доверителите го сменија стечајниот управник на штипски „Бетон“

Вечер

ММС MakPress

5 поврзани вести »

Димковски: Жителите во општина Лозово, после 24 години, за првпат добиваат 8 нови асфалтирани улици

Слободен Печат - пред: 2 часа

Со средства од Програмата за рурален развој во износ од 6.595.883,00 денари, ќе се реконструираат и асфалтираат осум улици во Општина Лозово. Министерот за земјоделство, шумaрство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со директорот на ...

Трипуновски во посета на Росоман: После 12 април доаѓаат подобри времиња за земјоделците

Курир

Трипуновски ја посети општина Лозово: Трајане, земјоделците те бараат!

Република

Курир Нетпрес MakPress Press24 Бриф Макфакс Centar Точка

12 поврзани вести »
Балкан »

Гренел со барања до Косово и Србија

Телма - пред: 2 часа

Приштина да ги повлече даноците од сто проценти на производи од Србија, но и Белград да ја прекине кампањата во која лобира против независност на Косово. Ова денеска го порача специјалниот американски претставник за дијалогот Белград – Приштина, ...

Гренел: Србија да престане со кампањата за повлекување на признавањата на Косово, Приштина да ги укине таксите

Слободен Печат

Затвор за осум Косовци, планирале да ги убијат Тачи и Мустафа

МКД

Слободен Печат Слободен Печат Слободен Печат 24Инфо Слободен Печат Опсервер 24Инфо Локално

66 поврзани вести »

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел утре во посета на Македонија

Канал5 - пред: 3 часа

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел утре во Скопје се очекува да ги презентира контурите на новата методологија за преговорите. Методологија која се очекува да се објави во првата недела од февруари, иако првично Европската комисија ...

Одложено објавувањето на новата преговарачка методологија за ЕУ-проширувањето

Република

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Макфакс

24 Вести 24Инфо Точка Н.Македонија Centar Слободен Печат А1 On Вечер

15 поврзани вести »

И натаму нема договор меѓу НАТО и Турција за руските С-400

Нетпрес - пред: 2 часа

НАТО и Турција сѐ уште не се договорија за напредните руски протввоздушни ракетни системи С-400 кои Анкара ги набави по несупешните повќегодишни обиди да се договори со западните сојузни а со што ги разлути САД и предизвика непријатност во воениот ...

Руските системи за воздушна одбрана не претставуваат закана за НАТО, тврди Чавушоглу

Слободен Печат

Турција подготвена да соработува со сите страни заради обнова на мирот на Блискиот Исток

А1 On

Локално Слободен Печат Опсервер MakPress А1 On Република 24Инфо MakPress

11 поврзани вести »
Свет »

Втор град во Кина го прекина целиот јавен транспорт поради новиот смртоносен вирус (ВИДЕО)

МКД - пред: 51 мин

По кинескиот град Вухан, кој со своите 11 милиони жители е ставен во карантин како жариште на новиот смртоносен коронавирус, и во градот Хуанганг е прекинат целиот јавен превоз. Би-би-си јавува дека кинеските власти донеле одлука и Хуанганг да се ...

Сомнеж за појава на коронавирусот во Велика Британија

ТВ21

Кина воведе карантин во уште два милионски градови

Канал5

МКД Р.С.Европа Канал5 Опсервер Глас на Америка Deutsche Welle Макфакс Точка

460 поврзани вести »

Пендаровски на Меѓународниот форум „Сеќавање на Холокаустот и борба против Антисемитизмот“

Макфакс - тукушто објавено

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на форумот „Сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот“, којшто се одржа во Ерусалим, Израел. На форумот, покрај претседателот и премиерот на Израел, Реувен Ривлин и Бенјамин ...

Најголемото злосторство го спроведе мојата земја, вели претседателот на Германија

Опсервер

Светските лидери во Израел обединети против расизмот, антисемитизмот и екстремизмот

Глас на Америка

Слободен Печат 24Инфо Deutsche Welle МКД Р.С.Европа А1 On Слободен Печат Точка

95 поврзани вести »

Путин ги повика најмоќните светски лидери на состанок

Макфакс - пред: 16 мин

Рускиот претседател Владимир Путин предложи во 2020 година одржаување состанок на лидерите на Русија, Кина, САД, Франција и Велика Британија, за да се разговара со судирите во Либија и други глобални проблеми.

Рускиот парламент едногласно ја поддржа Путиновата реформа на уставот

МКД

Рускиот парламент едногласно ги поддржа уставните реформи на Путин

Канал5

Слободен Печат Макфакс Deutsche Welle Р.С.Европа Телма Точка МКД Канал5

63 поврзани вести »

Скопје »

За 23 дена скопските пожарникари изгаснале 28 огнови на отворено

Скопје1 - пред: 2 часа

Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје во периодот од 01.01-23.01.2020 година на телефонскиот број 193, кој е дел од кампањата „Пријави оган на отворено“, регистрирала 41 пријава од граѓаните.

Од почетокот на годинава скопските пожарникари изгаснале 28 огнови на отворено

Макфакс

Скопските пожарникари од почетокот на годинава изгаснале 28 огнови на отворено

Локално

Слободен Печат Вечер Press24 Точка Опсервер МКД 24Инфо Н.Македонија

11 поврзани вести »

Катна гаража на местото на бараките на Град Скопје

Вечер - пред: 4 часа

На местото на административните бараки на Град Скопје ќе се изведе нов монтажен паркинг. За потсетување, со одлука од Владата на Никола Груевски, на ова место беше предвиден деловен објект со висина од 25 метри.

На местото на бараките на Град Скопје ќе има монтажен паркинг, избришана Маркичката за петкатница

Сакам да кажам

На место на бараките на Град Скопје ќе се прави монтажен паркинг

Порта 3

Скопје инфо 24Инфо

5 поврзани вести »
Црна Хроника »

Вооружени разбојници ограбиле казино во Порта Влае

Канал5 - пред: 3 часа

Пет маскирани разбојници вооружени со пушки и пуштоли утринава го ограбиле казиното “Адмирал” во скопската населба Влае. Вулгарно, со закани кон вработените ги одзеле парите од дневниот промет, ги ставиле во бели вреќи и избегале.

ФИЛМСКА КРАЖБА НА КАЗИНО ВО СКОПЈЕ: Крадците украле 200.000 евра од Адмирал во Порта Вале

Магазин

МВР се огласи за грабежот со пушки и пиштоли во казиното на „Партизанска“

Курир

Centar Слободен Печат 360 степени Фактор Опсервер Магазин Expres Опсервер

35 поврзани вести »

Кочанчани во шок откако вчера се самозапали нивни сограѓанин

Алфа - пред: 1 час

Во критична состојба е мажот што вчера се самозапали во Кочани. Во моментот е на респираторна машина. Изгореници од втор и трет степен има на главата, екстремитетите и вратот, потврдуваат од Клиниките во Скопје.

МВР за инцидентот во Кочани: Маж се поли со бензин, па се самозапали

Press24

ФОКУС НА ДЕНОТ: Maж се самозапали во Кочани, платите пораснале

Фактор

Телма Сакам да кажам Макфакс iPortal Н.Македонија Бриф Centar Фактор

39 поврзани вести »

Дали Шуто Оризари повторно ќе остане без гинеколог? Активистки апелираат на решение за проблемот

Радио МОФ - пред: 55 мин

„Ординацијата на Д-р Вјолце во Шуто Оризари моментално е затворена“ – велат активистките во нивната објава на фејзбук страницата на „Иницијатива на жени од Шуто Оризари“. Вчера, пред единствената гинеколошка ординација во населбата Шуто Оризари, ...

Поведена постапка против извршител на тешки кражби во Скопје

24Инфо

Осум дена притвор за осомничен за тешки кражби

Опсервер

iPortal +инфо Република Курир Фокус Press24 24Инфо МКД

27 поврзани вести »
Република »

Општина Берово ќе покрива половина од трошокот за топол оброк за лицата од населените места

Локално - пред: 1 час

Покривање на трошоците во износ од 50 проценти за еден топол оброк дневно и транспорт до домот за лицата од населените места е најновата социјална мерка што денеска на заедничка средба пред беровските пензионери ја презентираше градоначалникот ...

Општина Берово ќе покрива половина од трошокот за топол оброк за лицата од населените места

ММС

Општина Берово ќе покрива половина од трошокот за топол оброк за лицата од населените места

Опсервер
3 поврзани вести »

Дајанчо Ефтимов за Алфа: југоисточниот регион ги губи стопанските И еколошки епитети!

Струмица Денес - пред: 2 часа

Во денешниот настап на утринската емисија на телевизија Алфа, членот на Извршниот комитет на ВМРО- ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов зборуваше на тема: Состојбите во југоисточниот регион каде го изрази незадоволството и разочараноста на граѓаните поради ...

Ефтимов: Власта нема волја да го реши проблемот со загадениот воздух

Курир

Ефтимов: СДСМ и Заев не исполнија ниту едно ветување за југоисточниот регион

Курир

Нетпрес

4 поврзани вести »

Гостиварец украл „Голф“ па го уапсила полицијата

Курир - пред: 2 часа

На 22.01.2020 околу 12.10 часот на ул.„Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода И.Б.(48) од гостиварски Равен, кој претходно извршил тешка кражба во патничко ...

Во Гостивар приведено лице кое извршило кражба во автомобил

Gostivarpress.mk

Гостиварец украл „Голф“ - полицијата го приведе

Press24
3 поврзани вести »
Култура »

Атиџе Муратова или Антонио Бандерас: Има ли шанси „Медена земја“ да биде поуспешен филм од тој на славиот шпански ...

Спортманија - пред: 45 мин

Македонскиот филм е номиниран во две категории за Оскар „Медена земја“ е филмот кој е македонскиот адут на најпрестижното доделување на филмски награди, популарниот Оскар. Ова е втор пат Македонија да има свој претставник во категоријата за најдобар ...

ВЕЧЕР НА КАФЕ-МУАБЕТ СО АТИЏЕ: Илјада ме сакале, еден не одбрав, дали e до среќата или до господ?!

Вечер

И да ми помогнат со чаша вода, ќе бидам задоволна: Атиџе Муратова пред заминувањето во Холивуд

Женски магазин

OhridNews Р.С.Европа Магазин А1 On Спортманија Локално Репортер Слободен Печат

74 поврзани вести »

Министерот Исмаили ги посети МНТ, Театарот „Комедија“ и Турскиот театар

Опсервер - пред: 51 мин

Министерот за култура Хусни Исмаили во рамки на своите редовни активности за посета на националните установи од областа на културата, денеска ги посети Македонскиот народен театар, Театарот „Комедија“ и Турскиот театар.

Несрин Таир: Потребни се 115 милиони денари за турскиот театар, во спротивно зградата ќе пропадне

Слободен Печат

Министерството за култура нема план за довршување на Турскиот театар, карабината стои шест години

Сакам да кажам
3 поврзани вести »

Тромбонистот Мур солист на концертот на Филхармонијата „Ѕвездена музика“

Сакам да кажам - пред: 3 часа

„Ѕвездена музика“ е насловен вечерашниот концерт на Филхармонијата од 20 часот. Диригент е Тимоти Редмонд, а солист е Питер Мур, и двајцата од Велика Британија. На програмата се едно од најзначајните дела во историјата на музиката „Прстенот на ...

Генијалниот Вагнер вечерва во Филхармонија: Со „Ѕвездена музика“ почнува концертната сезона

Република

„Ѕвездена музика“ со оркестарот на Филхармонија

Женски магазин

Вечер Курир Опсервер Скопје инфо iPortal А1 On MakPress Н.Македонија

11 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Астероид експлодира над Земјата откако ни дојде од зад Марс (ВИДЕО)

МКД - пред: 2 часа

Расфрланите остатоци од астероидот сега лежат на дното на едно од северноамериканските Големи Езера откако допатува од зад Марс, букна во пламен и падна на Земјата. Голем број очевидци пријавија дека во вторникот вечерта виделе како огнената топка ...

Хороскоп за сите знаци за првата млада месечина годинава: Нови патишта се отвораат од 24 јануари

Скопје инфо

Хороскоп за 23 јануари – Еве што ве очекува овој четврток!

Слободен Печат

Канал5 А1 On Руска реч Lady MakPress USB USB

10 поврзани вести »

Google подготвува поевтина верзија на својот најдобар телефон

Точка - пред: 1 час

Google наводно работи на верзија на Pixel 4 која ќе има послаб хардвер и една камера, а цената ќе изнесува „прифатливи“ 400 долари. За корисниците кои бараат врвен, но не така скап телефон, Google подготвува нов модел од својата серија на паметни ...

Google спрема поевтин модел од својот најдобар смартфон

Телефони.мк

Android R се појави на тест во уред во Geekbench

Локално
3 поврзани вести »

(Видео) Првпат снимено поврзување и раздвојување атоми

Макфакс - пред: 2 часа

Научници успеаја првпат во историјата да снимат видео со поврзување и раздвојување атоми, процес што се одвива на скала што е 500.000 пати помала од дијаметарот на човечкото влакно. Користејќи напредни микроскопски методи, физичарите и хемичарите од ...

Прв пат во историјата е снимено спојување и разделување на атоми (ВИДЕО)

Канал5

Историска прва снимка од процесот на спојување и раздвојување на атоми

Таратур
3 поврзани вести »
Сцена »

Режисер од Балканот го открил Бред Пит: „Од 400 актери кои беа на кастингот, јас го избрав него“

Скопје24 - пред: 2 часа

Оваа информација малкумина ја знаат… Снимателот и режиер Божидар Бота Николиќ е еден од добитниците на најпрестижното признание – Награда за целокупна работа и допринос во српската кинематографија која се доделува во Србија.

Анџелина му се налути на Бред, но не поради Џенифер, туку поради неговата изјава

Макфакс

Ја „нападнаа“ двојничката на Анџелина Џоли! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Слободен Печат Курир Канал5 Репортер Локално Локално Таратур Слободен Печат

28 поврзани вести »

Телохранителите на Меган и Хари чинат половина милион долари, а еве кој ќе ги плаќа сега

Локално - пред: 1 час

Меган и Хари веќе неколку дена се заедно во Канада, а по сите фотки кои излегоа во јавноста, јасно е дека постојано се во придружба на телохранители. Но, кој ги плаќа тие телохранители, со оглед на тоа што уште не се финансиски независни.

Се снима нова серија за кралското семејство: Еве кој ќе биде принцот Хари

Локално

„На Хари му ја спуштив слушалката” – таткото на Меган повторно ги нападна зетот и ќерката

Н.Македонија

Локално Точка Вечер Локално Макфакс Бизнис Вести Lady Екран

75 поврзани вести »

(Фото) Ченинг Тејтум и Џеси Џеј се повторно заедно

Репортер - пред: 3 часа

Американскиот глумец Ченинг Тејтум и британската пејачка Џеси Џеј се повторно заедно. Двојката се смири откако раскинаа пред два месеца, откри „Е! Њуз“. Тие беа на прошетка во Лос Анџелес, а фотографиите на кои се насмеани и се држат за раце беа ...

Раскинаа, па се премислија: Џеси и Чејнинг повторно заедно? (ФОТО)

Локално

Раскинаа пред еден месец, но еден од најпосакуваните мажи на светот ѝ се врати

Точка

Репортер

4 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Виктор Мозес и официјално се приклучи на Интер: Сакам да бидам дел од ова…

СуперСпорт - тукушто објавено

29 годишниот нигериски репрезентативец, Виктор Мозес и официјално стана најново засилување на Интер. Антонио Конте притискал за ангажман на фудбалерот со кого имаа одлична соработка во Челси, па токму затоа Мозес е донесен на позајмица до крајот на ...

Официјално: Виктор Моузес е нов фудбалер на Интер

24Фудбал

Интер се пофали со новото засилување - од Челси (ФОТО)

Sport 1

Екипа Gol.mk Дерби TopSport Опсервер Спортски SportMedia Sport M

16 поврзани вести »

(Видео) Кирјос со перформанс на АО, го имитираше Надал како ги извлекува гаќичките

Нова ТВ - пред: 37 мин

Рафаел Надал се пласира во третото коло на Австралија опен, Доминик Тим едвај го „преживеа“ Австралиецот со славно атлетско име, Болт, но белег на четвртиот натпреварувачки ден на гренслемот во Мелбурн остави Ник Кирјос.

Надал погоди девојче во главата па направи шмекерски потег (ВИДЕО)

Слободен Печат

Девојчето што собира топки го издржа ударот на Надал, па доби бакнеж (видео)

TopSport

SportMedia Sport 1 Дерби Sport 1 Спортски Слободен Печат СуперСпорт Спортклуб

101 поврзани вести »

Лино Червар поради проблеми не се појавил на прес-конференција!

Sport 1 - пред: 17 мин

Хрватските ракометари утре играат против Норвешка во полуфиналето на Европското првенство, а на денешната прес-конференција не се појави нивниот селектор, Лино Червар. Вчера, Хрватите одиграа 22-22 против Шпанија и не успеаја да го освојат првото ...

Лино „зарипна“, остана без глас на ден пред полуфиналето на ЕП

SportMedia

Сагосен пука од самодоверба, селекторот Берге исплашен од Хрватите!

TopSport

Gol.mk 24 Ракомет 24 Ракомет 24Инфо Екипа Gol.mk 24 Ракомет SportMedia

121 поврзани вести »
Магазин »

Кој хороскопски знак е вашата сродна душа?

Кајгана - пред: 2 часа

Според астрологијата, некои хороскопски знаци многу повеќе си одговараат со одредени хороскопски знаци. Pop Sugar ја контактираше Атина Перакис од Sage Goddess која детално објасни кои знаци си одговараат повеќе како партнери.

Период на Водолиите: Жената Водолија и сите нејзини добри карактеристики

Скопје инфо

Овој хороскоп ја дава клучната особина на секој знак

Скопје24

Кафе пауза Слободен Печат Нане Убавина и Здравје Локално Press24 Црнобело Црнобело

28 поврзани вести »

(Рецепт) Чај кој 50. болести: Секое утро испијте една шолја за витко и здраво тело!

Екран - тукушто објавено

Време е да почнете да водите грижа за своето здравје… Овој неверојатен чај кој лекува повеќе од 50. болести се состои од 5. состојки: Куркума Лековитите својства на куркумата се доста популарни.

Искомбинирајте 4 зачини за најмоќен чај за детоксикација на телото

Локално

Зелена салата со лимон

Мои рецепти

Gotvi.mk Убавина и Здравје Точка Вечер NMD Екран NMD iPortal

17 поврзани вести »

Мајка на четири деца прогласена за најубава жена на планетата

Кајгана - пред: 3 часа

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург победи на натпреварот во убавина за мажени жени, Mrs Universal Classic, што се одржа во Софија, Бугарија, пренесува Russia Beyond. Натпреварот заврши со триумфот на 43-годишната Русинка, мајка на три ќерки и ...

Ксенија од Русија, гинеколог и мајка на четири деца, избрана за Miss Universe 2020

Точка

Ксенија (43), мајка на четири деца прогласена за жена на светот!

Lady

Екран Слободен Печат Руска реч

6 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
О❤Х❤Р❤И❤Д https://t.co/LX6yUdsH7i
10ReTweets49Favorites·Details
Дали сте озбилни со тоа што кажувате кој ве болкнал или сте блокнале?!🤔 Па скрин шотови, па твитови 😂
Тоа ми доаѓа ко у градинка да се издавате кој ви ја украл гимичката,или ви земал лист од средина од омилената тетратка. Или не сакал да ви позајми играчка.Детско и смешно.😁
6ReTweets28Favorites·Details
Ракометарите на Шпанија со помош на мојот брат @dragan_mitevski се вклучија во тоа што го почнаа @LazarovKiril7 и другите Херои од Репрезентацијата на Македонија

Наскоро ќе бидат ставени на Лицитација дресовите, чашите и потпишаните топки за да го купиме земјиштето за Центарот https://t.co/ERuixczgaj
5ReTweets15Favorites·Details
Да пробаме у Охрид со ракија https://t.co/o1APGd7GOq
6ReTweets17Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Океј! Последна шанса да оди Златко во Англија, ова е трет по ред fundraiser и се надевам дека ќе биде успешен 💖 Ве молам кој колку може
https://t.co/ARcL5BAzUh
12ReTweets6Favorites·Details
твитер вмро денес https://t.co/sOrmKgZ9qr
13ReTweets39Favorites·Details
Ајде кој има Животинско царство за менување во дм да пише. Само гавран жирафа слон и морски тигар ми фалат.
5ReTweets7Favorites·Details
Антикорупционерите го прославија историскиот успех.

Ајде па следниот извештај да бидеме шампиони по корупција. 🥳 https://t.co/PGYugjkUrx
20ReTweets45Favorites·Details

Денешни настани

Концерт на Чалгија Саунд Систем и Проекција на Кеиф

КОТУР

Thursday, Jan 23 at 20:00h - 01:00h Hosted by:

КОТУР

106 going   591 interested

Ѕвездена музика

Filharmonija

Thursday, Jan 23 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Filharmonija

73 going   433 interested

Station: Innermost - Промоција на спот и концерт

Club Marakana

Thursday, Jan 23 at 21:00h - 23:30h Hosted by:

Station: Innermost

94 going   269 interested

ЕВРОПСКА ВЕЧЕР / EUROPEAN NIGHT

DoubleTree by Hilton Skopje

Thursday, Jan 23 at 19:00h Hosted by:

Петар Богојески - Petar Bogojeski

60 going   212 interested

★ ★ ★ 23.01 ★ Куку Леле ★ ★ ★

Dion

Thursday, Jan 23 at 21:00h - 00:00h Hosted by:

Dion

44 going   184 interested
Утрешни настани

Skopje Jazz Festival Annual Party w/ Sasho Popovski Trio

MKC Club & Restaurant

Friday, Jan 24 at 20:30h - 23:59h Hosted by:

Skopje Jazz Festival

142 going   573 interested

Жени пред нервен слом

NU Teatar Komedija

Friday, Jan 24 at 20:00h - 21:30h Hosted by:

NU Teatar Komedija

75 going   690 interested

ArtArea 3

KINO Kultura

Friday, Jan 24 at 18:00h - Jan 26 at 23:30h Hosted by:

BEGEMOT - izdavacka kukja

120 going   387 interested

Концерт на New Candys

Младински Културен Центар

Friday, Jan 24 at 22:00h - 01:00h Hosted by:

ROTKO books&music

112 going   272 interested

Евгениј Онегин / Eugene Onegin - P. I. Tchaikovsky

Национална опера и балет

Friday, Jan 24 at 20:00h Hosted by:

Nacionalna opera i balet - National Opera & Ballet

81 going   393 interested
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЈЗУ У Кл.за трауматологија,ортопедски болести,анестезија,реанимација и ин.лекување и ургентен центар
Друштво за производство, трговија и услуги СИНЕРЏИ МЕДИКАЛ ДОО експорт-импорт Скопје
Набавка на Остеосинтетски материјал
12/12/2019
17/01/2020
105,094,970 мкд
1,708,861 
2.
Јавно претпријатие за државни патишта
Друштво за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др.ДОО Скопје
Надзор на одржување на државни патишта во времетраење од три години
20/12/2019
23/01/2020
88,500,000 мкд
1,439,024 
3.
Агенција за катастар на недвижности
Трговско друштво за развој и услуги ИГЕА МАК ДОО Скопје
Адаптивно и превентивно одржување на е-Кат (во времетраење од 2 години)
17/01/2020
23/01/2020
47,200,000 мкд
767,480 
4.
Град Скопје
Друштво за проектирање, инженеринг и промет ЕЛЕКТРОИЗГРАДБА ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Одржување на јавно осветлување и градски часовници
17/01/2020
21/01/2020
30,458,160 мкд
495,255 
5.
Министерство за внатрешни работи на РМ
Друштво за сточарство,земјоделие и трговија ЃОРГИЕВИ ДООЕЛ с.Гарван Конче
Млеко и млечни производи
30/12/2019
16/01/2020
24,705,660 мкд
401,718 
Видео
На денешен ден ...
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001