Gol.mk - 25.02.2018

Лошите временски услови и тешкиот терен на „Тумбе Кафе“ не беше никаков проблем за фудбалерите на Победа и Шкупи , кои го одиграа највозбудливиот денешен натпревар од 21. коло на ПМФЛ (3-3).

Шкупи промаши пенал за 3:0, на крајот се спаси од пораз против Победа

SportSport - 25.02.2018

Победа и Шкупи го одиграа највозбудливиот меч од 21. коло во домашното првенство, а по многу пресврти, пенали, шанси, ремизираа 3:3. Чаирчани по само девет минути игра со головите на дебитанот Типуриќ и на Адем водеа со 2:0 во Битола, потоа Адем ...

Екипата на Победа по само шест минути игра има негатива од 0-2 против амбициозниот тим на Шкупи. Во Битола чаирчани уште од самиот старт на мечот ја фатија на спиење одбраната на Победа и со головите на Типуриќ и Адем стигнаа до комотно водство од ...