TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИСЧЕЗНАТ БОИНГ: Која е мистериозната жена со која разговарал пилотот?

Телеграф - 23.03.2014

Непосредно пред да полета авионот, пилотот добил повик од жена која при-пеј картичката за мобилен телефон ја купила со лажен идентитет Полицијата на Малезија ги истражува сите можни траги кои можат ...

Осигурителните компании платија отштета за мистериозниот лет на „Малезија ерлајнс“

еМагазин - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 80 милиони евра отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако судбината на 239 патници на Боингот 777 се уште е непозната.

Нова мистерија за малезискиот авион - која е жената со која разговарал пилотот пред полетување?

Press24 - 23.03.2014

Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага, а сега се појави и нова мистерија која отвори многу нови прашања околу исчезнувањето на авионот.

Исплатени 80 милиони евра отштета за исчезнатиот малезиски авион

Нетпрес - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 67 милиони фунти (80 милиони евра) отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако мистерија и понатаму ја следи судбината на 239 ...

Исплатени 80 милиони евра отштета за исчезнатиот малезиски авион

Република - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 67 милиони фунти (80 милиони евра) отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако мистерија и понатаму ја следи судбината на 239 ...

Нова мистерија за малезискиот авион – која е жената со која разговарал пилотот пред полетување?

Денешен - 23.03.2014

Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага, а сега се појави и нова мистерија која отвори многу нови прашања околу исчезнувањето на авионот.

Нова мистерија за малезискиот авион - Која е жената со која разговарал пилотот пред да полета?

Falanga - 23.03.2014

Бројот бил скриен, а засега не е познато за што разговарале. Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага ни глас, а сега се појави и нова мистерија ...

Откриена нова мистерија за малезискиот авион

Maxim - 23.03.2014

Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага, а сега се појави и нова мистерија која отвори многу нови прашања околу исчезнувањето на авионот.

Малезискиот авион: Австралија ветува потрага на неодредено време

Нова ТВ - 22.03.2014

Австралија вети дека потрагата по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс ќе трае до недоглед и покрај тоа што нема знаци дека има воопшто некакви остатоци во Индискиот Океан.

Што ќе прави СиЕнЕн ако никогаш не го најдат авионот?

Оff.net - 22.03.2014

Процената е дека СиЕнЕн со покривањето на исчезнувањето на авионот ги претвори вестите во теле-новела. Тука најголем проблем е што драмата на СиЕнЕн може и да не добие завршеток, ако не го откријат ...

Мистериозни авионски несреќи низ историјата

Факултети - 22.03.2014

Малезискиот авион сè уште не е пронајден. Оваа вест ја потресе целата планета. Впрочем, уште ја потресува бидејќи мистеријата позади исчезнувањето на патничкиот авион на „Малезија ерлајнс“ станува сè ...

Објавени последните 54 минути комуникација со исчезнатиот авион

МК News - 22.03.2014

Лондонски Телеграф добил транскрипт од целосната комуникација на летот MХ370, вклучувајќи ги и клучните моменти пред самото исчезнување на боингот 777.

Австралија не се откажува од потрагата по малезискиот Боинг 777

Локално - 22.03.2014

Австралија вети дека потрагата по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс ќе трае до недоглед и покрај тоа што нема знаци дека има воопшто некакви остатоци во Индискиот Океан.

Последните 54 минути од комуникацијата со исчезнатиот авион

Бриф - 22.03.2014

Фактот поради кој истражителите се сомневаат дека исчезнувањто на авионот е намерно направено, е тоа што од авионот прекинале со комуникацијата и намрено го промениле курсот на летање, токму во ...

УПАД КАЈ МАЛЕЗИСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ: Семејствата на исчезнатите ја бараат вистината!

Телеграф - 22.03.2014

Дошло до кошкање во хотелот „Лидо“, бидејќи некои од роднините на исчезнатите лица тргнале кон малезиските функционери, барајќи да им ја кажат вистината По двенеделно безуспешно барање на исчезнатиот ...

Откриени последните 54 минути на малезискиот авион: Јас токму во овој миг би го киднапирал авионот!

Република - 22.03.2014

Британскиот дневен весни „Телегтаф“ дојде до снимките од разговорот на контролата за летање со кабината на исчезнатиот авион „Боинг 777“. Снимките ги преслушал Стив Ланделс, поранеше пилот на „Бритиш ...

Објавени последните 54 минути комуникација со исчезнатиот авион

МКД - 21.03.2014

Британски Телеграф дошол до транскриптот од 54-те минути комуникација на пилотската кабина во исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, од возењето по пистата до последната порака во 1:07 часот „Во ...

„Боингот“ е урнат за да се спречи катастрофа

Н.Македонија - 21.03.2014

Досега на јавноста ѝ беа пласирани безброј различни теории за можната судбина на авионот и на неговите патници и екипажот. „Нова Македонија“ во изминатиов период главно се држеше до проверени факти ...

Нови детали околу исчезнувањето на Боингот 777 – Малезијка тврди дека го видела авионот

Република - 21.03.2014

Потрагата по малезискиот авион е продолжена, но сè уште нема ни трага од остатоците на мистериозно исчезнатиот авион. Според најновите информации, малезиската државјанка Раја Далела Раја Латифе тврди ...

Ја реши мистеријата: Кортни Лав го пронајде изгубениот авион?

Runway - 21.03.2014

Гледајќи во Малезиската мапа на движење на авионот на гугл, Кортни во водата забележала нешто налик на дел од авион, а позади тоа остатоци од нафта. Очите на целиот свет се свртени кон мистеријата со ...

Парчиња од исчезнатиот малезиски авион забележани близу Австралија?

Нова ТВ - 20.03.2014

Голема е веројатноста два предмети забележани јужно во Индискиот океан да се остатоци од исчезнатиот малезиски авион, велат властите во Австралија со што се отвора можност меѓународната потера да ги ...

10. најмистериозни авионски катастрофи

Вест - 20.03.2014

(Би-Би-Си) - Исчезнувањето на авионот на "Малезија ерлајнс" е сè помистериозно, но ова не е првиот авион што исчезнал без трага или чија истрага не е опкружена со конфузија и хаос.

Кортни Лав го најде и Тупак?

365 - 20.03.2014

Теоријата која Кортни Лав ја изнесе за исчезнатиот авион во Малезија, започна лавина на интернет па нејзиниот „систем“ на пронаоѓање стана вистински хит.

(ВИДЕО) Австралиски експерт: Доколку тоа е исчезнатиот авион, намерно e урнат!

А1 On - 20.03.2014

Австралискиот експерт за безбедност, Нил Фергусон вели дека доколку се воспостави дека двата објекти кои што се снимени на сателитот, се навистина делови од малезискиот авион, за кој што се трага ...

Трката за ГН на Малезија ќе се вози во предвидениот термин

Алфа - 20.03.2014

Трката во Формула 1 која ќе се вози за ГН на Малезија ќе биде одржана на 30 март и покрај националната криза поради исчезнатиот авион, најавија организаторите на оваа трка.

Дали ќе се реши мистеријата со малезискиот „Боинг 777“?!

МРТ - 20.03.2014

Авиони и бродови на Австралија и САД се упатија јужно од Перт откако изутрината се појави информација дека преку сателит се забележани два предмета, за кои се претпоставува дека му припаѓаат на ...

БОИНГ 777: Што би се случило ако се утврди дека предметите се од авионот

Телеграф - 20.03.2014

Најпрвин ќе треба да се пронајдат предметите и да се утврди дека се од исчезнатиот „боинг 777“, по што ќе треба да се утврди нов периметар за потрага, за што ќе биде битно какви се струите и ...

Ни трага од малезискиот авион

Deutsche Welle - 19.03.2014

Авионот Боинг 777 на „Малезија ерлајнс“ и натаму е исчезнат. Австралија и Кина не можат да најдат траги. Потрагата по авионот не е прекината. Во Кина досега нема трага од исчезнатиот авион на ...

Потрагата по малезискиот авион влегува во 12-тиот ден

Р.С.Европа - 19.03.2014

Потрагата по урнатиот малезиски влегува во дванаесеттиот ден но сеуште нема индиции што е со судбината на авионот и 239 -те патници во него. Пребарувањето на летот 370 е проширено на повеќе од ...

Малезискиот авион: Избришани податоци од симулаторот за летање

Нова ТВ - 19.03.2014

Иследниците го истражуваат симулаторот за лет, со кој всушност пилотите вежбаат, земени од домот на Капетанот Захариј Ахмад Шахм на летот 370 Малезија ерлајнс и откриле дека некои податоци биле ...

Дали ова е исчезнатиот боинг? Сателит снимил авион над прашума (ФОТО)

МКД - 19.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува, а доколку не биде откриен за три дена, ќе стане авионот кој најдолго не бил пронајден во поновата историја.

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

БркајРабота - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Ни трага од малезискиот авион

Идивиди - 19.03.2014

/ Авионот Боинг 777 на „Малезија ерлајнс“ и натаму е исчезнат. Австралија и Кина не можат да најдат траги. Потрагата по авионот не е прекината. Во Кина досега нема трага од исчезнатиот авион на ...

ФОТО: Дали малезискиот авион се наоѓа во џунглите на Тајланд?

А1 On - 19.03.2014

И покрај современата технологија, се уште нема ниту една потврдена информација за тоа што се случи со мистериозното исчезнување на малезискиот авион. Истражувачите тврдат дека авионот летал во правец ...

(ФОТО) Роднини на патниците: Лажете за исчезнатиот авион!

А1 On - 19.03.2014

Загрижените и нервозни семејствата на кинеските патници на авионот „Малезија ерлајнс“, кој исчезна пред 11 дена, денеска ја критикуваа авиокомпанијата, оценувајќи дека се однесува срамно.

Сомнежи дека тајландски воени сили ја кријат вистината за исчезнатиот Боинг

Локално - 19.03.2014

Азиските воени сили можеби одржуваат масовна кампања за прикривање на вистината околу исчезнувањето на Боинг на Malaysian Airlines, бидејќи не сакаат да се откријат големите празнини во воздушната ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „боинг“

Канал5 - 19.03.2014

Дванаесетти ден од потрагата по исчезнатиот малезиски авион, но се уште нема индиции за судбината на „боингот“ и на 239-те патници во него. Пребарувањето на летот 370 е проширено на повеќе од ...

Исчезнатиот авион се криел од радарите – летал многу ниско, на 1.500 метри височина

МК News - 19.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив Со авионот најверојатно управувал пилотот ...

Пронајден исчезнатиот авион?! (ФОТО)

Вечер - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Сателитска снимка од исчезнатиот авион боинг 777: Паднал во малезиската џунгла ?!

Канал5 - 19.03.2014

Откако минатата недела беше воочена форма налик на авион на дното на морето, а во понеделникот и вдовицата на Курт Кобеин, Кортни лав, се пофали дека ги пронашла остатоците од исчезнатиот малезиски ...

Имало пожар во кабината, пилотите се задушиле – авионот летал додека имал гориво и паднал?

МК News - 19.03.2014

Пред неколку дена поранешен пилот по име Крис Годфелоц, во јавноста изнесе една нова теорија, која што нема да верувате, ама нема баш никаква врска со горенаведените можности, а се работи за толку ...

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

Сител - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

(Видео) Врискотници и закани на прес конференцијата за исчезнатиот авион

Либертас - 19.03.2014

Семејствата на патниците во исчезнатиот малезиски авион ги нападнаа малезиските власти дека не прават доволно за да го најдат авионот. „Вие не предадовте, не оставивте на цедило.

Сеуште без конкретни информации за малезискиот боинг

МРТ - 19.03.2014

Дванаесетти ден без конкретни информации, што се случило со малезискиот боинг.Шпекулациите се погласни. Според последните, тајландски студенти преку веб страницата Томнод, во малезиска џунгла ...

Пилотот на исчезнатиот малезиски авион бришел податоци од домашниот симулатор

Канал5 - 19.03.2014

Властите во Малезија се обидуваат да откријат кои податоци пилотот на исчезнатиот авион ги избришал од својот домашен симулатор за летање за да проверат дали тоа е поврзано со исчезнувањето ан ...

Најблиските на патниците во авионот го изгубија трпението

Канал5 - 19.03.2014

Поминаа 12 дена, не знам каде е мојот сакан, 12 дена не знам каде ми е синот. Зошто не ни дадат било какви одговори? Промената на курсот на летот боинг 777 бил направен 12 минути пред пилотот да ги ...

Се помалку надеж: Пилотот на исчезнатиот авион ги избришал податоците од симулаторот за летање

МРТ - 19.03.2014

Малезискиот министер за сообраќај на конференцијата пред новинарите утринава изјавил дека на симулаторот сега работат форензичари кои се обидуваат да ги повратат избришаните податоци.

12 денови во неизвесност за „изгубениот Боинг“

МРТ - 19.03.2014

Роднини на патниците во напад на очај и бес по 12 денови неизвесност беа извлечени од салата со новинари на пекиншкиот аеродром. „Не знаеме до кога ќе чекаме. Поминаа 12 дена. Син ми...

Сателит го снимил авионот над малезиската џунгла?

МК News - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Малезискиот "боинг 777" паднал во џунгла?

Вечер - 19.03.2014

Откако минатата недела на дното од морето беше забележана контура што наликува на авион, посебната интернет-страница Томнод даде уште еден резултат кој би можел да предизвика интерес.

Се' помалку надеж: Пилотот на исчезнатиот авион ги избришал податоците од симулаторот за летање

Точка - 19.03.2014

Малезискиот министер за сообраќај на конференцијата за новинари утрово изјавил дека на симулаторот сега работат форензичари кои се обидуваат да ги повратат избришаните податоци.

Хаос на пресот за исчезнатиот авион, две жени одведени

Точка - 19.03.2014

Конференцијата која се одржа денес за исчезнатиот малезиски авион се претворила во општ хаос по што роднините на исчезнатите патници се обиделе да предизвикаат протести.

БОИНГ 777: ФБИ со сите ресурси се вклучува во истрагата

Телеграф - 19.03.2014

Вклучувањето на ФБИ се очекува да внесе нов момент во истрагата, особено по прашањето за евентуална инволвираност на некој од патниците или нивни роднини, соработници, пријатели Малезиските власти, ...

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Тера - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет" со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Тера - 19.03.2014

Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за тоа што можело да му се случи на авионот Boeing 777 што исчезна еден час по полетувањето од аеродромот во Куала Лумпур, а следуваат ...

Дали ова е исчезнатиот боинг? Сателит снимил авион над прашума

Тера - 19.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува, а доколку не биде откриен за три дена, ќе стане авионот кој најдолго не бил пронајден во поновата историја.

„Го видовме исчезнатиот Боинг 777“

Република - 19.03.2014

Жители на Малдивите тврдат дека виделе голем џамбо џет со црвени ленти како лета ниско над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

ФОТО: Дали е оваа исчезнатиот авион?

Нетпрес - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

Курир - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

ФОТО: Пронајден е исчезнатиот малезиски авион?

Press24 - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Канал 77 - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Пронајден малезискиот авион?!

Хајд Парк - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Хајд Парк - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Portal - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

За Се - 19.03.2014

Сателитски фотографии кои ги направиле Tomnod, покажувале дека исчезнатиот малезиски авион летал над џунгла, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти кои веруваат дека ќе ...

Фото: дали е ова исчезнатиот малезиски авион?

Делчево Денес - 19.03.2014

На сателитски фотографии кои ги објави студент од Тајван, се верува дека е исчезнатиот малезиски авион кој лета на небото во џунгла. Оваа фотографија е е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување ...

Тато, врати се дома, Ливерпул победува!

Волеј - 19.03.2014

Маира Елизабет, 17 годишна ќерка на главниот стјуарт од исчезнатиот малезиски авион, напишала на социјалните мрежи коментар кој што никого не остава рамнодушен.

Пискотници од семејствата на патниците за исчезнатиот авион (видео)

Република - 19.03.2014

На официјалната прес-конференција семејствата на патниците кои исчезнаа со малезискиот авион ги нападнаа власите на Мелезија дека не прават доволно за да го најдат авионот.

Пронајден исчезнатиот авион?!

Во Штип - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Што избришал пилотот од домашниот компјутер пред последниот лет со Боингот 777?

Република - 19.03.2014

Истражните органи соопштија дека прават напори да ги вратат избришаните датотеки од домашниот симулатор на летови кој беше пронајден во куќата на пилотот од исчезнатиот малезиски авион.

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Макфакс - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Малезискиот авион е на Малдивите? Се обидел да слета на писта во Индиски океан

Lider - 19.03.2014

Жител на островите Малдиви тврди дека минатата сабота го видел исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс. „Никогаш не сум видел толкав авион во така низок лет над нашиот остров.

Нова теорија: Пилотите го спасувале малезискиот авион од пожар, ама не успеале?

МКД Прес - 19.03.2014

Пожарот постепено ги уништил комуникациските системи и отровните гасови и чадот на крајот ги совладале членовите на екипажот и патниците, по што авионот се урнал во морето Пилотите на исчезнатиот ...

Малезискиот авион летал над џунгла?/Фото

Lider - 19.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион летал над џунгла, покажале сателитски фотографии, кои ги направиле Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти кои веруваат дека ќе го ...

Пронајден исчезнатиот авион?!

МКД Прес - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

ФОТО: Дали е ова исчезнатиот малезиски авион?

Актуелно24 - 19.03.2014

На сателитски фотографии кои ги објави студент од Тајван, се верува дека е исчезнатиот малезиски авион кој лета на небото во џунгла. Оваа фотографија е е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување ...

(ФОТО) Дали е ова исчезнатиот малезиски авион?

Falanga - 19.03.2014

Студент од Тајаван ги објавил фотографиите за кои верува дека е авинот. Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла.

Исчезнатиот боинг откриен како лета над џунгла?

Maxim - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

(ВИДЕО) Роднините на патниците од малезискиот авион врескаа и се закануваа на прес конференцијата за исчезнатиот авион

Falanga - 19.03.2014

Семејствата на патниците во исчезнатиот малезиски авион ги нападнаа малезиските власти дека не прават доволно за да го најдат авионот.. „Вие не предадовте, не оставивте на цедило.

Илјадници луѓе го бараат исчезнатиот авион преку Интернет меѓу кои и познати ѕвезди

Maxim - 19.03.2014

Луѓето ширум светот се здружија со помош на Интернет и започнаа да трагаат по исчезнатиот малезиски авион со кој се превезуваа 239 патници. Се работи за сајт или Tomnod мапа преку која сите можат да ...

„Авионот веројатно паднал вo море“

Deutsche Welle - 18.03.2014

По исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс трагаат се‘ повеќе држави на се‘ поголема површина. Кина во потрагата вклучи 21 сателит, а во акцијата се приклучи и НАСА.

Последните зборови од исчезнатиот авион биле на копилотот

Р.С.Европа - 18.03.2014

Претставници на Малезија Ерлајнс чиј авион мистериозно исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот соопштија дека истрагата покажала оти копилотот Фарик Абдул Хамид бил тој кој мирно ...

Нова теорија- посадата загинала спасувајќи го авионот од пожар

Нова ТВ - 18.03.2014

Поранешниот шеф на американската Федерална агенција за воздухопловство верува дека членовите посадата на исчезнатиот Боинг 777 херојски загинале во обид да го спасат авионот од пожар.

Кина: Нема сомнеж за вмешаност на кинеските патници во тероризам за Боингот 777

Нова ТВ - 18.03.2014

Кинеските власти тврдат дека не постојат докази за тероризам или киднапирање на авионот од патниците Кинези кои патувале во исчезнатиот малезиски авион.

Потрагата по малезискиот авион и натаму се шири

Глас на Америка - 18.03.2014

Весникот Њујорк Тајмс пишува дека некој ја променил насоката на движење на авионот во компјутерскиот систем. Малезиските власти велат дека потрагата по исчезнатиот авион е проширена на површина од ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Утрински - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Исчезнатиот авион го зафатил пожар, а пилотите херојски загинале обидувајќи се да го спасат?

МКД - 18.03.2014

Во најновата теорија за исчезнувањето на малезискиот боинг 777 се тврди дека авионот го зафатил пожар, а пилотите, за кои последните денови се сомневаше дека се повразни со можно киднапирање, ...

Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Идивиди - 18.03.2014

/ WNYC: Вашингтон, 17 март 2014 (МИА) - Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

Исчезнатиот авион се криел од радарите летал на 1.500 метри височина

Н.Македонија - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив Во случај со големи авиони како „боинг ...

Кортни Лав знае каде е исчезнатиот авион во Малезија?

365 - 18.03.2014

Исчезнатиот авион од Малезија веќе со денови е главна тема на разговор. Теоријата на заговор ја реши познатата Кортни Лав? Проблематичната ѕвезда и вдовица на Курт Кобејн, Кортни Лав, на својот ...

Дали Кортни Лав го пронашла исчезнатиот малезиски авион?

А1 On - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го пронашла исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде се наоѓа истиот.

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

А1 On - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. Претседателот на медиумската компанија „Нуз Корпорејшн“ смета дека овој ...

Кортни Лав тврди дека открила каде е малезискиот авион

Хитпортал - 18.03.2014

К ортни Лав на социјалните мрежи ја објави својата теорија за исчезнатиот малезиски авион. Рок ѕвездата своето тврдење го поткрепи и со фотографиja на коja таа означила каде смета дека се наоѓа ...

Нова теорија: Малезиските пилоти се херои, го спасувале авионот од пожар?

А1 On - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски „Боинг 777“ не се киднапери, ниту самоубици, туку луѓе кои што херојски се обиделе да го спасат авионот и патниците од пожар, е најновата теорија која што јавно ја ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот авион!

БркајРабота - 18.03.2014

Пејачката Кортни Лав тврди дека го пронашла исчезнатиот Малезиски авион па така на социјалните мрежи објавила фотографија со координатите на местото каде што паднал авионот.

Пожар во багажниот простор - причина за исчезнувањето на малезискиот авион

Н.Македонија - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

Малезискиот авион виден над Малдивите?

Н.Македонија - 18.03.2014

„Никогаш не сум видел толкав авион во така низок лет над нашиот остров. Беше голем како џамбо џет, со бела боја со црвени линии“, вели еден жител на Малдивите Тој, како и уште неколку десетина лица, ...

Винсент: Можно е да пламнал пожар во малезискиот „боинг“

+инфо - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

Кина започна пребарување на своја територија по исчезнатиот авион на малезиската авиокомпанија

Локално - 18.03.2014

Кина започна пребарување на своја територија по исчезнатиот авион на малезиската авиокомпанија , пренесе BBC . Меѓународната операција за потрагата по авионот беше проширена кон две широки воздушни ...

Потрагата по малезискиот авион се проширува и на копно

Канал5 - 18.03.2014

Кина започна копнена потрага по исчезнатиот малезиски патнички авион, што се протега долж северниот воздушен коридор. Ова е дел од проширената меѓународна потрага по „боингот 777“ со 239 луѓе во ...

Кортни Лав го пронашала исчезнатиот Боинг 777

Локално - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Сител - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

Сител - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Медиумскиот магнат Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е киднапиран

Локално - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Сеуште се трага по малезискиот авион

МРТ - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исчезнувањето од радарот наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.500 метри за да остане невидлив, техника што обично ја користат борбените авиони, а во ...

Малезискиот авион се запалил?!

Сител - 18.03.2014

Пилотите на малезиски авион херојски загинале, обидувајќи се да го спасат авионот од пожарот кој го зафатил. Ова го изјавува Били Винсент, поранешниотшеф за безбедност на американската Федерална ...

A што ако авионот се запалил, а пилотите херојски загинале обидувајќи се да го спасат?

Локално - 18.03.2014

Во најновата теорија за исчезнувањето на малезискиот боинг 777 се тврди дека авионот го зафатил пожар, а пилотите, за кои последните денови се сомневаше дека се повразни со можно киднапирање, ...

Пилотот вежбал слетување на 5 писти во Индискиот океан, една американска – Виден е над Малдиви

МК News - 18.03.2014

Жител од островот Малдиви тврди дека предминатата сабота го видел исчезнатиот малезиски авион! „Никогаш не сум видел толкав голем авион, да лета толку ниско над нашиот остров.

Нова теорија: Пилотите го спасувале малезискиот авион од пожар, ама не успеале?

Вечер - 18.03.2014

Пожарот постепено ги уништил комуникациските системи и отровните гасови и чадот на крајот ги совладале членовите на екипажот и патниците, по што авионот се урнал во морето Пилотите на исчезнатиот ...

Малезискиот случај покажа дека ниту летовите од Скопје не се безбедни

еМагазин - 18.03.2014

Секој осми патник покажува симптоми на страв од летање, покажуваат меѓународните истражувања од 2011 година. Меѓу главните причини за страв од летање се фобија од височини, недостиг на контрола или ...

Трката во Малезија сепак ќе биде одржана

Точка - 18.03.2014

Трката за ГН на Малезија, односно втората трка на Формула 1 календарот за оваа сезона ќе биде одржана и покрај непријатната ситуација која што владее во оваа земја...

Ниту еден од Кинезите во авионот не бил поврзан со тероризам

Точка - 18.03.2014

Со проверката на сите Кинези кои што биле во исчезнатиот малезиски авион е утврдено дека никој од нив не бил поврзан со тероризам, а Кина почна потрага по авионот на своја територија, изјавил ...

Три лица сомнителни за киднапирање на малезискиот авион

Точка - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив.

Експертите објасниле зошто никој од исчезнатите патници не ги контактирал своите најблиски

Точка - 18.03.2014

Кога киднаперите ја преземале контролата над авионот и го извршиле страшниот терористички чин на 11. септември 2001. година, патниците кои се наоѓале во него се обиделе преку мобилните телефони да ги ...

Трет човек ја репрограмирал насоката на авионот од пилотската кабина?

Телеграф - 18.03.2014

Спротивно на претпоставките дека предавателите од авионот биле исклучени рачно, истражителите сметаат дека тоа го направил некој преку компјутер, седнат меѓу пилотот и првиот офицер Првото скршнување ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Каде се' би можел да слета исчезнатиот авион

Точка - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион на својот радиус имал повеќе писти од двете страни на светот на кои би можел да слета. Дејвид Стрип од Њу Мексико, читател на порталот TheAtlantic.com , направил за тој ...

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

Бриф - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Мардок: Исчезнатиот авион можеби е во северен Пакистан

Телеграф - 18.03.2014

Според Мардок, сега е момент САД да се поврзат со Кина, додека Русија се однесува силеџиски Еден од најголемите медиумски магнати во светот – Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот авион?!

Телеграф - 18.03.2014

Музичарката дури ги наведе и координатите на авионот, а нејзината објава предизвикала многу коментари на социјалните мрежи Рок-пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски ...

Кортни Лав го пронашла исчезнатиот авион?!

Точка - 18.03.2014

Признава дека не е експерт, но тврди дека знае каде е авионот по кој трага целиот свет! Пејачката Кортни Лав не открива како дошла до локацијата, но на социјалните мрежи објавила фотографија со ...

Пожар во багажниот простор – причина за исчезнувањето на малезискиот авион, тврди американски експерт

Бриф - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

НОВО НАГАЃАЊЕ: Пожар во багажот – причина за исчезнувањето на малезискиот авион

Телеграф - 18.03.2014

Поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација, Били Винсент, смета дека имало пожар во багажниот простор на авионот Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале ...

Сѐ повеќе теории на заговор за исчезнатиот авион: „боингот“ киднапиран од кибернетски терористи

Република - 18.03.2014

Истрагата за исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс секојдневно добива нови интересни детали кои ја прават целата ситуација многу мистериозна и драматична.

Три лица сомнителни за киднапирање на малезискиот авион

Нетпрес - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив.

Ниту еден од Кинезите во авионот не бил поврзан со тероризам

Нетпрес - 18.03.2014

Со проверката на сите Кинези кои што биле во исчезнатиот малезиски авион е утврдено дека никој од нив не бил поврзан со тероризам, а Кина почна потрага по авионот на своја територија, изјавил ...

Каде сѐ можел да слета исчезнатиот „боинг 777“?

Република - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион во радиусот на неговиот долет, имал повеќе од доволно адекватни аеродроми и писти на кои можел да слета Читателот на TheAtlantic.com , Давид Стрип од Ново Мексико, направи ...

Скандал околу исчезнатиот авион: Погледнете зошто CNN ги побесне гледачите! (видео)

Попара - 18.03.2014

Со цел на гледачите подетално да им го објаснат процесот на истрагата на исчезнатиот авион на CNN се послужиле со макета поради што предизвикале бурни реакции, секако негативни, кај гледачите и ...

Малезискиот авион се запалил - пилотите загинале херојски?!

Press24 - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски, обидувајќи се да го спасат авионот од пожарот кој го зафатил. Ова го изјавува Били Винсент, поранешниотшеф за безбедност на американската ...

ФОТО: Кортни Лав го „пронајде“ малезискиот авион?

Press24 - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

За Се - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

МКД Прес - 18.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Фото: Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Денешен - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Магнатот Мардок смета дека малезискиот авион е грабнат

Денешен - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Кортни Лав тврди дека го пронашла исчезнатиот малезиски авион

Lider - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кортни Лав успеа на мапа да го пронајде исчезнатиот авион во Малезија?

Falanga - 18.03.2014

Исчезнатиот авион од Малезија веќе со денови е главна тема на разговор. Теоријата на заговор ја реши познатата Кортни Лав.. Проблематичната ѕвезда и вдовица на Курт Кобејн, Кортни Лав, на својот ...

Пилотите на малезискиот авион загинале херојски борејќи се со пожарот кој го зафатил авионот?

Maxim - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски, обидувајќи се да го спасат авионот од пожарот кој го зафатил. Ова го изјавува Били Винсент, поранешниотшеф за безбедност на американската ...

ФОТО: Пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ малезискиот авион

Maxim - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

24 Вести - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Нема толку "Breaking news" колку што СиЕнЕн мисли дека има

Оff.net - 17.03.2014

Покривањето на потрагата по авионот на Малезија Ерлајнс, СиЕнЕн со право цело време го води под "breaking news," ама на страна од ова тие се на добар пат да претераат со користење на ...

ВИДЕО од сигурносните камери пред влегувањето на пилотот во авионот

Нова ТВ - 17.03.2014

Објавена е снимка од сигурносните камери на кои може да се видат пилотот и копилотот на исчезнатиот малезиски авион непосредно пред качувањето во авионот.

Потрагата по исчезнатиот авионот се шири

Нова ТВ - 17.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион се прошири на два огромни појаси кои според последните претпоставки се можниот правец на летање на авионот на кој му се изгуби секаков траг пред 10 дена.

Исчезнатиот авион би можел да биде искористен за напад

Утрински - 17.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

Утрински - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Утрински - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

Капетанот бил растроен и го киднапирал авионот поради „освета“!

Н.Македонија - 17.03.2014

Капетанот на исчезнатиот малезиски авион Захари Ахмад Шах (53) неколку часа пред летот МХ 370 наводно доживеал нервно растројство, поради судењето на Анвар Ибрахим, лидерот на малезиската опозиција, ...

ВИДЕО: Последна снимка од пилотот на исчезнатиот авион?

А1 On - 17.03.2014

На „Јутјуб“ се појави видео снимка на која се гледа како пилотите кои управуваа со исчезнатиот малезиски авион „Боинг 777“, поминуваат покрај скенерот на обезбедувањето на аеродромот во Куала Лумпур, ...

Реприза на 11-ти септември: Киднаперите на авионот сакале да ги урнат малезиските близначки?

А1 On - 17.03.2014

Некогашниот припадник на терористичката мрежа Ал Каеда, Сајид Бадат пред судот во Њујорк изнесе тврдење дека четворица или петмина мажи од Малезија имале план за киднапирање на авионот, со тоа што во ...

Пилотот на малезискиот авион извршил самоубиство?

Н.Македонија - 17.03.2014

Резултатите од досегашната истрага покажуваат дека транспондерот во авионот бил исклучен, системот за испраќање пораки исто така бил исклучен, а со леталото морал некој да управува, бидејќи намерно ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

А1 On - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Малезискиот авион летал на 1.500 метри?

А1 On - 17.03.2014

Според најновите информации, исчезнатиот малезиски авион се спуштил многу ниско при летотот, на само 1.524 метри, за да ги избегне радарите на три држави преку кои поминал, јави „Ферфак медија“, а ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

Идивиди - 17.03.2014

/ Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес ...

Исчезнатиот авион во Малезија нема да биде пречка за трката во Ф1

Спортклуб - 17.03.2014

И покрај националната криза поради исчезнатиот авион, трката во Формула 1 за Големата награда на Малезија, сепак, ќе се одржи на 30-ти март, најавија денес организаторите.

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“ во моментот на исчезнување на малезискиот авион

А1 On - 17.03.2014

Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на неговиот воздушен простор од ниту еден авион, што ја намалува веројатноста исчезнатиот малезиски патнички авион да се ...

Ситуацијата околу исчезнатиот малезиски авион „Боинг 777“ низ 25 фотографии

iLike - 17.03.2014

Поминаа речиси 10 дена од исчезнување на малезискиот авион „Боинг 777“. За жал, сеуште нема никакви конкретни информации околу мистериозниот лет. Илјадници луѓе се ангажирани околу истрагата и ...

Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Алфа - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американско радио. Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на ...

WNYC: Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

А1 On - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

Авионот им избегал на радарите летајќи ниско

Дневник - 17.03.2014

Додека с` уште трае потрагата по исчезнатиот малезиски авион, никнуваат с` повеќе теории на заговор за тоа каде тој би можел да биде и како исчезнал. Според најновите информации, авионот за време на ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

+инфо - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“ во моментот на исчезнување на малезискиот авион

+инфо - 17.03.2014

Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на неговиот воздушен простор од ниту еден авион, што ја намалува веројатноста исчезнатиот малезиски патнички авион да се ...

Со малезискиот „боинг 777“ ќе се рушат кулите во Куала Лумпур?!

Канал5 - 17.03.2014

Исчезнатиот патнички авион на малезиската авиокомпанија најверојатно е во Авганистан или во Пакистан во рацете на талибанците. Според поранешниот припадник на Ал Каида, Саајид Бадат, зет на Осама Бин ...

Малезиската армија криела информации за исчезнатиот авион

Канал5 - 17.03.2014

Истрагата за исчезнатиот малезиски авион сега се фокусира на еден од патниците кој бил инженер по воздухопловство, кој работел за приватна швајцарска авио компанија.

ВИДЕО: Претрес на пилотот на малезискиот авион пред полетувањето

Сител - 17.03.2014

Оваа снимката прикажува како капетанот Захарие Ахмад Шах, пилот на Боингот 777 поминува низ осигурувањето на аеродромот во Куала Лумпур. Потоа се појавува копилотот Фарик Хамид кого осигурувањето го ...

Во Малезија и покрај кризата со исчезнатиот авион сепак ќе се вози Формула 1

Канал5 - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

Сител - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Го нема но исчезнатиот малезиски авион кој можел да слета на 643 писти

Локално - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

(ВИДЕО) Последната снимка на пилотите на исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 17.03.2014

На Ју тјуб се појави снимка на која се гледа како пилотите кои управувале со исчезнатиот малезиски авион го поминуваат обезбедувањето на аеродромот. Капетанот Захари Ахмед Шах и копилотот Фарик ...

Зетот на Бин Ладен тврди дека исчезнатиот авион требало да се удри во кулите близначки во Куала Лумпур

Бриф - 17.03.2014

Поранешниот припадник на Ал Каида Саајид Бадат, кој е зет на Осама бин Ладен со својата изјава пред судот во Њујорк ги подгреа шпекулациите дека исчезнатиот малезиски авион всушност бил киднапиран.

Малезискиот авион може да се наоѓа на територија контролирана од талибанците

Точка - 17.03.2014

Малезиските власти ја разгледуваат верзијата за исчезнатиот авион на "Малезија ерлајнс", според која тој свртел кон територијата на Авганистан или Пакистан, контролирана од талибанците, пишува ...

Погледнете како CNN ги разлути своите гледачи!

Точка - 17.03.2014

За на гледачите подетално да им ја објасни насоката на истрагата на исчезнатиот авион, од CNN се послужиле со играчка авион поради што предизвикале бројни реакции на социјалните мрежи.

Последните зборови од „боингот“ не биле на пилотот?

Телеграф - 17.03.2014

Сомневањата дека се работи за киднапирање се зголемија откако беше соопштено дека последните зборови од пилотската кабина биле кажани дури откако системот за следење бил исклучен Во ред, добра ноќ.

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“

Телеграф - 17.03.2014

Можно е теоретски да стигнал до казахстанскиот воздушен простор, казахстанските власти велат дека ќе бил пресретнат Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на ...

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“ во моментот на исчезнување на малезискиот „Боинг 777“

Бриф - 17.03.2014

Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на неговиот воздушен простор од ниту еден авион, што ја намалува веројатноста исчезнатиот малезиски патнички авион да се ...

МАПА: Авионот е можеби тука некаде, кој прв ќе го најде

Телеграф - 17.03.2014

Вкупно 634 познати поголеми и помали аеродроми се можните места каде што исчезнатиот малезиски авион „боинг 777“ би можел да слета Вкупно 634 познати поголеми и помали аеродроми се можните места каде ...

Малезискиот авион би можел да слета на 643 писти

Телеграф - 17.03.2014

Американското радио наведува оти е малку веројатна хипотезата дека авионот некаде слетал Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде сè уште се трага ...

WNYC: Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Бриф - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

The Independent: Малезискиот авион заврши во Пакистан!

Точка - 17.03.2014

Извори на англискиот весник Independent сугерираат дека авионот слетал во талибанската база близу до границата со Авганистан. Гигантското летало, според оваа теорија, би можело да биде употребено ...

Малезискиот авион може да се наоѓа на територија контролирана од талибанците

Нетпрес - 17.03.2014

Малајските власти ја разгледуваат верзијата за исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, според која тој свртел кон територијата на Авганистан или Пакистан, контролирана од талибанците, пишува ...

ВИДЕО: Еве како се однесувал пилотот на малезискиот авион пред полетувањето

Press24 - 17.03.2014

Снимката на CCTV прикажува како капетанот Захарие Ахмад Шах, пилот на Боингот 777 поминува низ осигурувањето на аеродромот во Куала Лумпур. Потоа се појавува копилотот Фарик Хамид кого осигурувањето ...

ВИДЕО: Пилотот на исчезнатиот авион на скенер пред фаталниот лет

Нетпрес - 17.03.2014

Моментот кога пилотите на исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ поминуваат низ обезбедувањето на аеродромот пред фаталниот лет е забележан од надзорните камери, пишува „Дејли меил“.

ВИДЕО: Објавена последната снимка од пилотите на исчезнатиот авион

За Се - 17.03.2014

Објавена е снимка од сигурносните камери на кои може да се видат пилотот и копилотот на исчезнатиот малезиски авион непосредно пред качувањето во авионот.

Нови детали за исчезнатиот малезиски авион- скриена бомба во чевелот на пилотот?

Press24 - 17.03.2014

Некогашниот припадник на Ал Каеда, Саид Бадат тврди дека успеал да воспостави контакт со малезиски џихадисти од кој едниот бил пилот. Тој тврди дека тие се сретнале во Авганистан каде тој лично им ...

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“ во моментот на исчезнување на малезискиот „Боинг 777“

Курир - 17.03.2014

Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на неговиот воздушен простор од ниту еден авион, што ја намалува веројатноста исчезнатиот малезиски патнички авион да се ...

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

Република - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Формула 1 ќе се вози во Малезија и покрај кризата со исчезнатиот авион

Курир - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Нова верзија за исчезнатиот авион - бил контролиран од талибанци?

Inpress - 17.03.2014

Куала Лумпур, 17. март 2014 (ИНПРЕС) Малезиските иследници ја разгледуваат верзијата за исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс, дали се свртел кон територијата на Авганистан или Пакистан, контролирана ...

Исчезнатиот малезиски авион би можело да се искористи за напад

Денешен - 17.03.2014

Малезиски авион од типот „Боинг 777“ што мистериозно исчезна пред една недела, можно е да е киднапиран и сокриен со цел подоцна да биде искористен како ракета за напад, изјави денеска претседателот ...

Пилотите на исчезнатиот авион снимени на скенер пред фаталниот лет (Видео)

Боза - 17.03.2014

Камерата го снимила пилотот на летот “Боинг 777”, капетанот Зхариј Ахмад Шах, и копилотот Фарик Абдула Хамид како поминуваат низ скенерот на меѓународниот аеродром Куала Лумпур.

Во Малезија ќе се вози Формула 1 и покрај кризата со исчезнатиот авион

Lider - 17.03.2014

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезија ќе се одржи во предвидениот термин на 30 март и покрај кризата во државата поради исчезнатиот авион, соопштија денес организаторите ...

Казахстан не регистрирал „неодобрен лет“ во моментот на исчезнување на малезискиот „Боинг 777“

Lider - 17.03.2014

Казахстан денеска соопшти дека на 8 март не регистрирал „неодобрено користeње“ на неговиот воздушен простор од ниту еден авион, што ја намалува веројатноста исчезнатиот малезиски патнички авион да се ...

Исчезнатиот авион никаде го нема, кој можел да слета на 637 писти

МКД Прес - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

WNYC: Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Денешен - 17.03.2014

Американското радио WNYC објави дека исчезнатиот американски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото.

Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Lider - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

Исчезнатиот малезиски авион можел да слета на 643 писти

Економски - 17.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион би можел да слета на 643 писти во реонот на двата коридора, каде се уште се трага по леталото, објави американското радио WNYC.

Талибанци го киднапирале малезискиот авион за да ги срушат кулите во Куала Лумпур

Falanga - 17.03.2014

Ова го тврди зетот на Бин Ладен. Талибанците го имаат во свои раце и счезнатиот патнички малезиски авион и тој најверојатно е во Авганистан или во Пакистан, тврди поранешниот припадник на Ал Каеда, ...

ВИДЕО: Еве што снимиле сигурносните камери пред пилотот да влезе во малезискиот авион

Maxim - 17.03.2014

Се појави снимка од сигурносните камери на кои може да се видат пилотот и копилотот на исчезнатиот малезиски авион непосредно пред качувањето во авионот.

(ВИДЕО) Објавена снимка од пилотот и копилотот на малезискиот авион, непоседно пред качувањето во авионот

Falanga - 17.03.2014

Снимката на CCTV прикажува како капетанот Захарие Ахмад Шах, пилот на Боингот 777 поминува низ осигурувањето на аеродромот во Куала Лумпур. Објавена е снимка од сигурносните камери на кои може да се ...

Нови детали за исчезнатиот малезиски авион

Maxim - 17.03.2014

Некогашниот припадник на Ал Каеда, Саид Бадат тврди дека успеал да воспостави контакт со малезиски џихадисти од кој едниот бил пилот. Тој тврди дека тие се сретнале во Авганистан каде тој лично им ...

Малезиската армија криела информации во врска со исчезнатиот авион

Falanga - 17.03.2014

Наводно, воените радари на малезиската армија регистрирале сигнали од исчезнатиот авион. Малезиските власти се најдоа под силни критики од меѓународната јавност дека криеле информации во врска со ...