TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најинтересните статистички податоци и рекорди во сексот

Кафе пауза - 16.11.2014

Брачните парови најчесто ја практикуваат мисионерската поза, жените во текот на животот просечно менуваат 4 партнери, еден од десет парови спијат одвоено. Ова се дел од добиените статистички податоци.

Каро, треф, пик или срце? Симболот што ќе го одберете открива какви сте во кревет

Црнобело - 16.11.2014

Картите се најстар предмет за играње на сите времиња. Сигурно барем еднаш сте играле некоја игра со карти во која или сте победувале или сте губеле постојано. Ова не е игра во која може да загубите или добиете, туку тест кој ќе ви открие какви сте ...

И лошиот секс е добро искуство

Press24 - 16.11.2014

Можеби нема да верувате но и лошиот секс е добро искуство. Ова кратко појаснување ќе ви даде јасна перцепција зошто сексот со вашите бивши партнери иако бил лош, делувал позитивно на вас. - Тој што се срамел од своето тело ве научил дека треба да го ...

Зошто лошиот секс е добро искуство?

Црнобело - 15.11.2014

Лошиот секс е добро искуство - иронична, но сепак вистинита реченица која доколку ја анализирате ќе сфатите за што станува збор. Доколку ве мрзи да го направите тоа, ова е кратко појаснување кое ќе ви даде јасна перцепција зошто сексот со вашите ...

9 нешта кои жените ги обожаваат во сексот

Urban Men - 15.11.2014

Дознајте што жените најмногу сакаат во сексот. Грицкање Дали сакате да ја „запалите“ вашата девојка? Почнете од врвот, полека бакнувајте ја и грицкајте ја по вратот и ушите, но не претерувајате.

Сексуална потчинетост

Urban Men - 15.11.2014

Канадски научници тврдат дека девојките се многу поперверзни отколку што мислите, а тоа го препишуваат на ефектот кој го има книгата „50 нијанси на сиво“. Научниците собрале група од мажи и жени на кои им била дадена листа од 55 различни сексуални ...

Жените преферираат спиење и технологија пред сексот

Локално - 15.11.2014

Според него додека светот станува се посложен, жените се свртуваат кон едноставни работи кои го олеснуваат животот. Над 4300 жени од Велика Британија, Бразил, Кина и САД требало да одговорат на многу прашања, меѓу кои за сексот, сонот, парите, ...

И лошиот секс е добро искуство

За Се - 15.11.2014

Лошиот секс е добро искуство – иронична, но сепак вистинита реченица која доколку ја анализирате ќе сфатите за што станува збор. Доколку ве мрзи да го направите тоа, ова е кратко појаснување кое ќе ви даде јасна перцепција зошто сексот со вашите ...

Дали сте и вие еден од оние парови кои повеќе немаат секс?!

Во Штип - 15.11.2014

Дури 10% од паровите помеѓу 36 и 55 години престанале да имаат секс. Стручњакот за сексуални односи, Трејси Кокс вели дека ова може да доведе до развод. Во истражувањето кое го спровела колумнистката Сузи Годсон во „The Times“ дури 44% од испитаните ...

Зошто сексот во врска е подобар од сексот за една вечер?!

Ladybook - 14.11.2014

Знаете на која страна спиете, не си одите во 5 часот наутро, не треба да се прашувате дали ќе се видите и не треба секогаш да изгледате совршено. Ова се само некои работи што го прават сексот со вашето момче подобар од сексот за една вечер.

Совети за неверојатно задоволство под тушот

iLike - 14.11.2014

Вистинските пози, одржување на влажноста со оглед на тоа што водата постојано тече, ве тера да помислите дека сексот под туш е само жешка фантазија. Но, следејќи неколку совети тој ќе ви овозможи врвно задоволство.

Од кои причини машките одбиваат секс?

КадеВечер - 14.11.2014

Иако непишаното правило вели дека машките никогаш не одибваат секс, постојат неколку причини кои сепак ќе ве уверат во спротивносот. Никогаш нема да оспорат дека сексот не е добар, но еве зошто некогаш и може да го одобијат.

Дали сте зависни од порнографија?

БркајРабота - 14.11.2014

Сте приметиле дека најголемиот дел од времето го поминува на интернет? Поретко се дружите и излегувате со пријателите? Прочитајте ги најчестите значи за зависност од порнографија. Зависноста од порнографија може да биде голем проблем, затоа треба да ...

Нешта за сексот кои треба да ги знае секоја жена

Runway - 14.11.2014

Сексот е составен дел од животот и опишува состојба во која нашето тело поминува низ многу промени. Водењето љубов е многу повеќе од страст и постојат нешта кои треба да ги знае секоја жена.

Чудно но вистинито - мажите знаат да одбијат секс

Press24 - 14.11.2014

Верувале или не, и мажите знаат некогаш да одбијат секс, еве кога мажот може да ве одбие да води љубов со вас: Полн е со гасови Не, тоа нема врска со вас. Веројатно јадел нешто што му смета и создава ситуација да успушти гасови па не сака тоа да му ...

Чудно но вистинито - мажите знаат да одбијат секс

Maxim - 14.11.2014

Верувале или не, и мажите знаат некогаш да одбијат секс, еве кога мажот може да ве одбие да води љубов со вас: Полн е со гасови Не, тоа нема врска со вас. Веројатно јадел нешто што му смета и создава ситуација да успушти гасови па не сака тоа да му ...

Совети за фантастичен секс под туш

365 - 13.11.2014

Секси сцените од филмовите ве инспирирале да се впуштите во оваа мокра авантура, но сте сфатиле дека тоа не е секогаш толку секси. Пронаоѓањето на вистински пози, одржувањето на влажноста со оглед на тоа што водата постојано тече, ве тера да ...

8 работи во сексот кои жените најмногу ги сакаат

The Men - 13.11.2014

Ова се некои од работите кои жените најмногу ги сакаат во кревет: Сакате да ја загреете вашата девојка? Започнете со нежно бакнување и грицкање по вратот и усните, но, не се задржувајте премногу.

Еве зошто сексот во врска е подобар од оној за една ноќ

+инфо - 13.11.2014

Сметате дека се што ви треба е само секс , не сакате да трпите љубомора, проблеми, кавги, тешки чувства, не ви треба одговорност, сакате само да се забавувате. Ви се чини дека сексот за една ноќ е идеално решение, но не е баш така.

Совети за фантастичен секс под туш

Во Штип - 13.11.2014

Сексот под вода може да биде секси. Всушност може да биде фантастичен. Подготовка, низок старт, сега! Да бидеме искрени сексот под туш е лизгав и опасен. Секс тренерот Ребека Бенетау препорачува под тушот да започнете предигра, сензуални движења, ...

5 причини поради кои сексот во врска е подобар од повремениот секс

Убавина и Здравје - 13.11.2014

Секако дека повремениот секс и авантурата со непознат може да бидат забавни, но сексот во врска сепак има многу повеќе предности. Факторите се различни, а погледнете ги оние најчестите. 1.

Кои се најчестите проблеми во сексот?!

Вечер - 13.11.2014

Американските сексуални терапевти се согласуваат во едно-сексот е повеќеслоен, сложен чин врз кој влијаат поголем број на фактори, кои варираат од пар до пар. Кога се работи за проблеми во сексот, нив ги имаат речиси сите.

Прашања за сексот кои сака да ги постави секој маж

iLike - 12.11.2014

Начинот на размислување и перцепирање на нештата помеѓу мажите и жените е различен. Токму затоа многу често доаѓа до конфликти помеѓу двата пола. Ова се најчестите прашања за сексот чии одговори сака да ги знае секој маж. 1.

Сексот со партнер е подобар од оној за една ноќ

iLike - 12.11.2014

Непланираниот секс и авантура со непознати може да биде забавна, но сексот во врска има многу предности. ПАРТНЕРОТ ЗНАЕ ШТО САКАТЕ Подобро е покрај себе да имате некој кој ги познава вашите слаби точки, знае каде сакате да ве допира, а каде не.

5 неточни филмски лекции за сексот

КадеВечер - 12.11.2014

Посакувате филмски секс, но не е се така исто во кревет како што е прикажано на платното. 1. The Notebook – можноста парот да доживее истовремен оргазам е речиси невозможна. 2. Skyfall – сексот под туш може да биде многу неромантичен и да се лизнете ...

Зошто жените го обожаваат сексот?

БркајРабота - 12.11.2014

Иако честопати слушаме дека жените се помалку мотивирани од мажите за секс, сепак дел од нив го демантираат тоа тврдење. Останува прашањето зошто жените воопшто ги интересира сексот? Кои нагони влијаат за жените да се впушти во секс? Психолозите ...

Прашања за сексот кои сака да ги постави секој маж

Во Штип - 12.11.2014

Ова се најчестите прашања за сексот чии одговори сака да ги знае секој маж. 1. Со колку мажи спие жената во просек? 2. Што ги привлекува повеќе – стомачни мускули или бицепси? 3. Колку често жените мастурбираат? 4.

Сакате само секс? Како да му дадете до знаење?

Во Штип - 12.11.2014

Луѓето мислат дека само мажите сакаат врска само за секс. Но, верувајте, многу жени се спремни за „секс-пријателство”, а постојат и многу начини како да му дадете до знаење дека вашите интереси се строго сексуални.

Мажите одбиваат секс само кога веќе не ве сакаат

Runway - 12.11.2014

Секој 5-та личност одбива да има секс со партнерот или партнерката, воглавно поради монотоноста во врската и намалената страст. Едно истражување е направено за да се утврдат причините за одбивање на сексот.

Сакате само секс? Како да му дадете до знаење?

Магична Свадба - 12.11.2014

Луѓето мислат дека само мажите сакаат врска само за секс. Но, верувајте, многу жени се спремни за „секс-пријателство”, а постојат и многу начини како да му дадете до знаење дека вашите интереси се строго сексуални.

Најчести повреди за време на сексот

Сител - 12.11.2014

Љубовта понекогаш боли, а и сексот неретко остава болни последици. Сајтот Meetville ги истражувал сексуалните навики на своите корисници, за да дознае кои се најчестите повреди при сексот, колку се чести и каде точно се случуваат.

Еве каде најчесто се случуваат повреди во сексот

Press24 - 12.11.2014

Љубовта понекогаш боли, а и сексот неретко остава болни последици. Сајтот Meetville ги истражувал сексуалните навики на своите корисници, за да дознае кои се најчестите повреди при сексот, колку се чести и каде точно се случуваат.

Еве зошто сексот во врска е подобар од оној за една ноќ

Вистина.мк - 12.11.2014

Сметате дека се што ви треба е само секс, не сакате да трпите љубомора, проблеми, караници, тешки чувства, не ви треба одговорност, сакате само да се забавувате. Ви се чини дека сексот за една ноќ е идеално решение, но не е баш така.

Ова се сексуалните фантазии на жените +18

Lider - 12.11.2014

Копнеат по нежности со странец, сакаат романтична вечер помината на необично и возбудливо место, мечтаат да уживаат во погруб секс… Во продолжение дознајте кои се најчестите сексуални фантазии на жените.

Која е разликата помеѓу реалниот и сексот во порнографијата (видео)

Хитпортал - 11.11.2014

П огледнете го видеото во кое е објаснета разликата помеѓу реалниот и сексот во порнографијата….со помош на ...

Што може да ја убие волјата за секс

БркајРабота - 11.11.2014

Уморни сте по долгиот напорен ден па сексот воопшто не ви паѓа на памет? Долгото работно време, проектите кои ги работите дома, стресот и домашните обврски се проблеми поради кои најмногу пати вашиот сексуален живот.

Пет причини зошто сексот со партнерот е подобар од привремениот

365 - 11.11.2014

Нормално е што повремениот секс и авантурата со непознати може да биде забавна и исклучително да се фантазира за истата, но сексот во врска има бројни предности. Факторите се различни, но погледнете ги највлијателните.

Грешки од минатото: Кога би била повторно млада овие грешки во сексот никогаш не би ги направила

Црнобело - 11.11.2014

Да можеме да го вратиме времето многу работи би ги направиле поинаку. Многу жени би се посоветувале себе да не се нервираат за нешто што се нервирале, како девојки кога почнувале со сексуалниот живот.

Дали сексот на првиот состанок ја прави жената лесна?

The Men - 11.11.2014

Поголем број од припадничките на понежниот пол сметаат дека сексот не е добар почеток на успешна и долга врска. Ние мажите сме полиберални, дури 67% сметаме дека нема ништо лошо во тоа ако се има секс на првиот состанок и не ги осудуваме жените кои ...

Работи кои мажите некогаш би ги избрале попрво од секс

Во Штип - 11.11.2014

Скоро ниеден маж никогаш не рекол „не, фала“ на покана за секс, но ако некогаш сте учеле цела ноќ или сте работеле дупла смена, знаете дека може да биде тешко да ги држите очите отворени, дури и кога понудата за секс се наоѓа точно пред вас.

Пет причини зошто сексот со партнерот е подобар од привремениот

Во Штип - 11.11.2014

Нормално е што повремениот секс и авантурата со непознати може да биде забавна и исклучително да се фантазира за истата, но сексот во врска има бројни предности. Факторите се различни, но погледнете ги највлијателните.

Кога би била повторно млада овие грешки во сексот никогаш не би ги направила …

Во Штип - 11.11.2014

Да можеме да го вратиме времето многу работи би ги направиле поинаку. Многу жени би се посоветувале себе да не се нервираат за нешто што се нервирале, како девојки кога почнувале со сексуалниот живот.

Најчести повреди при секс и каде се случуваат

За Се - 11.11.2014

Сексот е физичка активност во која се достинува најголемо задоволство, но може да тргне и на лошо. Од таа причина сајтот Meetville ги истражувал сексуалните навики на своите корисници, за да дознае кои се најчестите повреди при сексот, колку се ...

Знаете ли кои се најчестите сексуални фантазии на жените?

Точка - 11.11.2014

Копнеат по нежности со странец, сакаат романтична вечер помината на необично и возбудливо место, мечтаат да уживаат во погруб секс... Во продолжение дознајте кои се најчестите сексуални фантазии на жените.

Еве каде најчесто се случуваат повреди во сексот

Точка - 11.11.2014

Љубовта понекогаш боли, а и сексот неретко остава болни последици. Сајтот Meetville ги истражувал сексуалните навики на своите корисници, за да дознае кои се најчестите повреди при сексот, колку се чести и каде точно се случуваат.

Ова се најчестите сексуални фантазии на жените

Сител - 11.11.2014

Копнеат по нежности со странец, сакаат романтична вечер помината на необично и возбудливо место, мечтаат да уживаат во погруб секс... Во продолжение дознајте кои се најчестите сексуални фантазии на жените.

Како во сексот да добиете се што ќе посакате

Сител - 11.11.2014

Постојат многу начини како да го подобрите вашиот сексуален живот, без разлика дали врската ви е нова или пак сте во долгогодишна. Сексолозите одговорија кои се креативните начини да о побарате она што го сакате, а да не изговорите ни збори ...

Знаете ли кои се најчестите сексуални фантазии на жените?

Press24 - 11.11.2014

Копнеат по нежности со странец, сакаат романтична вечер помината на необично и возбудливо место, мечтаат да уживаат во погруб секс... Во продолжение дознајте кои се најчестите сексуални фантазии на жените.

Секс на прв состанок – дали е добар почеток на долга врска

Република - 11.11.2014

Поголем број од припадничките на понежниот пол сметаат дека сексот не е добар почеток на успешна и долга врска. The man објави дека мажите се полиберални, дури 67% сметаат дека нема ништо лошо во тоа ако се има секс на првиот состанок и не ги ...

Како во сексот да добиете се што ќе посакате

Нетпрес - 11.11.2014

Постојат многу начини како да го подобрите вашиот сексуален живот, без разлика дали врската ви е нова или пак сте во долгогодишна. Сексолозите одговорија кои се креативните начини да о побарате она што го сакате, а да не изговорите ни збори ...

Зошто девојките не се иницијатори за секс

Република - 11.11.2014

Статистика е на страната на мажите кога станува збор за тоа кој иницира секс. На многу мажи секако тоа не им се допаѓа, но проблемот е што не превземаат ништо околу тој проблем. Понекогаш ќе го споменат тоа, нивните девојки нема да го сфатат ...

Очекувањата на жените за првиот секс со партнерот

iLike - 10.11.2014

Многу жени знаат дека првиот секс со новиот партнер по малку е и чуден, па токму затоа не очекуваат да биде совршен. Претпоставуваат дека ќе биде несмасен, дека некој ќе добие удар по лицето додека ...

Како да бидете подобри во секс предиграта?

КадеВечер - 10.11.2014

Предиграта е еден од клучните елементи во кревет за успешен и исполнителен секс. Ако сакате девојката да го памети сексот обидете се да бидете добри и умешни во овој дел.

Секс експертите откриваат: 6 најчести проблеми кои луѓето ги имаат во креветот

Црнобело - 10.11.2014

Кога се работи за начинот и количината на секс кај паровите, бројките и резултатите се потполно различни. Но, кога се работи за секс проблемите, тие се речиси идентични.

Најчестите лаги што жените ги кажуваат после секс

Кајгана - 10.11.2014

Сексот е едно од најинтимните искуства што луѓето го доживуваат, но истовремено може да биде и малку украсено со лаги. Станува збор за лаги кои немаат за цел некого да повредат, туку се употребуваат ...

Работи кои мажите некогаш би ги избрале попрво од секс

Кафе пауза - 10.11.2014

За мажите се прилепуваат различни етикети во врска со сексот, како тоа дека на секс помислуваат на секои 7 секунди или дека кога жена ќе им се понуди, ретко кога би можеле да ја одбијат. Но, во суштина, и мажите се човечки битија кои покрај оваа ...

Работи што мажите понекогаш би ги избрале пред сексот

Убавина и Здравје - 10.11.2014

Погледнете кои работи мажите понекогаш би ги избрале пред сексот. А вие, што би избрале вие? Спиење Речиси ниеден маж никогаш не рекол „Не, благодарам“.

Каков пар сте во сексот?

Runway - 10.11.2014

Не постои пар кој нема да рече дека е единствен, но се покажало дека всушност постојат неколку видови на парови, во кои можеме сите да бидеме сведени. Секој пар би сакал да биде единствен и посебен, и на некој начин е, но пошироко гледано, ...

Која е разликата помеѓу реалниот и сексот во порнографијата (видео)

Канал5 - 10.11.2014

Погледнете го видеото во кое е објаснета разликата помеѓу реалниот и сексот во порнографијата....со помош на ...

Кои нешта мажите би ги избрале пред сексот

Сител - 10.11.2014

Магазинот Космополитен направил едно мало истражување што е она што мажите би го избрале пред сексот. Еве што одговориле испитаните: Спиење Речиси ниту еден маж никогаш не рекол „не благодарам“ .