TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Многу дожд и ниски температури - еве какво ќе биде времето до крајот на ноември

Press24 - 08.11.2012

Од наредната недела очекувајте ниски температури и чести врнежи на ...

Времето од денеска постудено, со дожд и снег на планините

Р.С.Европа - 07.11.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Денеска времето ќе биде постудено со снег на планините

МКД - 07.11.2012

Времето денес ќе биде променливо облачно со осетно пониски температури и дожд во пониските места, а на планините ќе има повремен снег.

Утре ќе снежи на планините

+инфо - 07.11.2012

Времето ќе биде променливо облачно со пониски температури и дожд. На планините ќе има повремен снег. Ќе дува умерен повремено засилен ветер, кој наместа ќе достигнува 60 километри на час.

Денеска дождливо и студено

+инфо - 07.11.2012

Денеска се очекува пад на температурите, умерено облачно време со повремени врнежи од дожд и ветрови. Врнежите ќе престанат во доцните попладневни и вечерни часови, а на планините над 1000 метри ...

Денес студено и снег на планините

Кирилица - 07.11.2012

Денес студено и снег на планините Времето денес ќе биде променливо облачно со осетно пониски температури и дожд во пониските места, а на планините ќе има повремен снег.

Променливо облачно и врнежливо време

Сител - 09.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Студена ноемвриска среда

Либертас - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови врнежите ќе престануваат.

Облачно време со дожд и температури до 17 степени

Точка - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови внежите ќе престануваат.

ВРЕМЕ: Студена ноемвриска среда, со дожд и снег

eReporter - 07.11.2012

Денешната среда ќе покаже што значи ноември и есенско време. Синоптичарите за денеска прогнозираат променливо облачно и студено време, со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните ...

Време: Подгответе ги капутите - ќе врне снег

Press24 - 07.11.2012

Температурата ќе се движи од четири до 14 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Умерено облачно со врнежи од дожд

Курир - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови внежите ќе престануваат.

Облачно време со дожд и температури до 17 степени

Нетпрес - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови внежите ќе престануваат.

Облачно време со дожд и температури до 17 степени

Таратур - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови внежите ќе престануваат.

Облачно и студено време со повремен дожд, на планините снег

Канал 77 - 07.11.2012

Времето во Македонија во среда ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Есенски дождлив ден со максимални 17 степени

Sky - 07.11.2012

Времето денеска умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови врнежите ќе престануваат.

Времето денеска со дожд по градовите и снег на планините

БезПардон - 07.11.2012

Денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено, со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови врнежите ќе престануваат.

Облачно и студено време со повремен дожд, на планините снег

Макфакс - 07.11.2012

Времето во Македонија во среда ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Временска прогноза - Врнежи од дожд, на планините снег

Inpress - 07.11.2012

Скопје, 7. ноември 2012 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде променливо облачно и студено, со повремени врнежи од дожд. На планините во запдните подрачја се очекуваат врнежи од снег.

Студено утро проследено со дожд

Денешен - 07.11.2012

Променливо облачно и студено време, со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, на места со брзина од околу 60 ...

Време: Облечете се убаво - ќе врне снег

Maxim - 07.11.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Времето утре променливо облачно и студено

Дневник - 06.11.2012

Времето утре во Македонија ќе биде п роменливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините во западните подрачја со повремен снег.

Променливо облачно, попладне дожд

А1 On - 23.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Од утре дожд и снег

А1 On - 05.11.2012

Од утре се збогуваме со топлото есенско време. Од утре не очекува постудено време со дожд и снег на повисоките места. Времето утре ќе биде облачно со сончеви периоди и ветровито и температури од 13 ...

Променливо време со локални врнежи од дожд

+инфо - 05.11.2012

Времето во земјава е променливо облачно, а во западните и северните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Претпладне по одделни котлините има појава на магла.

Од утре постудено време со дожд и снег

Канал5 - 05.11.2012

Утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува слаб ветар со променлив правец, температурите ќе достигнат од 13° до 21°степен Целзиусов.

Од утре постудено време со дожд и снег

Кирилица - 05.11.2012

Од утре постудено време со дожд и снег Од утре не очекува постудено време со дожд и снег на повисоките места. Времето утре ќе биде облачно со сончеви периоди и ветровито и температури од 13 до 21 ...

Од утре постудено време со дожд и снег

Либертас - 05.11.2012

Од утре не очекува постудено време со дожд и снег на повисоките места. Времето утре ќе биде облачно со сончеви периоди и ветровито и температури од 13 до 21 степен Целзиусов.

Во Британија неврее, силни дождови и снег

Сител - 05.11.2012

Силните врнежи од дожд во изминатите три денови, што се регистрирани во делови од Англија и Велс, како и врнежите од снег во југозападните делови од земјата, што набргу се истопи, предизвикаа нова ...

Следува дожд и снег

Вечер - 05.11.2012

Во текот на следниве денови се очекува намалување на температурите и дожд, а има и најави за снег. Времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Силни дождови и снег во делови од Велика Британија

МРТ - 05.11.2012

Силните врнежи од дожд во изминатите три денови, што се регистрирани во делови од Англија и Велс, како и врнежите од снег во југозападните делови од земјата, што набргу се истопи, предизвикаа нова ...

Променливо облачно и температура околу 20 степени

Точка - 05.11.2012

Променливо облачно време ни најавуваат за денеска метеоролозите. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Променливо облачно и постудено време во текот на целата недела

Точка - 05.11.2012

Променливо облачно и постудено време не очекува во текот на целата нова работна недела. За среда се најавуваат обилни врнежи од дожд и студено време, а на планините во западните подрачја ќе има ...

Променливо облачно и температура околу 20 степени

Нетпрес - 05.11.2012

Променливо облачно време ни најавуваат за денеска метеоролозите. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Променливо време со дожд во западните делови

Sky - 05.11.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Попладне и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен локален дожд каде ...

Времето ќе биде облачно - можни се врнежи од дожд

Press24 - 05.11.2012

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Претпладне по одделни котлините ќе има појава на магла.

Променливо облачно и температура околу 20 степени

Таратур - 05.11.2012

Променливо облачно време ни најавуваат за денеска метеоролозите. Во некои котлини ќе има појава на слаба магла. Во западните и северните делови во попладневните и вечерните часови се очекува дожд.

Студено време со дожд и снег не очекува од утре

Sky - 05.11.2012

Од утре не очекува постудено време со дожд и снег на повисоките места. Времето утре ќе биде облачно со сончеви периоди и ветровито и температури од 13 до 21 степен Целзиусов.

Следува заладување со дожд и снег

Курир - 05.11.2012

Во текот на следниве денови се очекува намалување на температурите и дожд, а има и најави за снег. Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Променливо облачно и постудено време во текот на целата недела

Нетпрес - 05.11.2012

Променливо облачно и постудено време не очекува во текот на целата нова работна недела. За среда се најавуваат обилни врнежи од дожд и студено време, а на планините во западните подрачја ќе има ...

Подгответе капи и шалови- ќе врнат дожд и снег!

Press24 - 05.11.2012

Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Се најавуваат температури од 13 до 21 степен Целзиусов. Од среда ќе врне дожд.

Силни дождови и снег во делови од Велика Британија

Press24 - 05.11.2012

Метеоролошките власти досега регистрираа околу 100 локации што се означени како ризични и каде постои опасност од поплави, но засега нема сознанија за излевање на водата Силните врнежи од дожд во ...

Дожд, снег и ниски температури - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 05.11.2012

На пониските места се најавуваат врнежи од дожд, а на повисоките ...

Од утре снег!

Денешен - 05.11.2012

Во текот на следниве денови се очекува намалување на температурите и дожд, а има и најави за снег. Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Силни дождови и снег во Велика Британија

Денешен - 05.11.2012

Силните врнежи од дожд во изминатите три денови, што се регистрирани во делови од Англија и Велс, како и врнежите од снег во југозападните делови од земјата, што набргу се истопи, предизвикаа нова ...

Подгответе капи и шалови- ќе врне дожд и снег!

Maxim - 05.11.2012

Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Се најавуваат температури од 13 до 21 степен Целзиусов. Од среда ќе врне дожд.

Силни дождови и снег во делови од Велика Британија

Maxim - 05.11.2012

Метеоролошките власти досега регистрираа околу 100 локации што се означени како ризични и каде постои опасност од поплави, но засега нема сознанија за излевање на водата Силните врнежи од дожд во ...

Дожд, снег и ниски температури - 10 дневна временска прогноза

Maxim - 05.11.2012

На пониските места се најавуваат врнежи од дожд, а на повисоките снег. Follow ...

Утре очекувајте облачно време - можни се врнежи од дожд

Maxim - 05.11.2012

Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје слично време, со температура до 19 степени. Follow ...