TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осомничен за убиство ја ограбил куќата на Бошкоски

Дневник - 12.11.2011

Малолетник осомничен за убиство ја ограбил куќата на лидерот на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошковски. Ова го откри полицијата, која завчера го приведе скопјанецот Т.Д.

Двајца малолетници ја ограбиле куќата на Љубе Бошковски

Н.Македонија - 12.11.2011

Скопјанецот Т.М. (17), осомничен дека ги извршил кражбите во куќата на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски на Водно, не бил сам во извршувањето на кривичното дело По дополнителната ...

Судењето на Љубе - еден чекор напред, три чекори назад

Утрински - 11.11.2011

Кога сите очекуваа процесот против лидерот на ОМ да финишира со завршен збор, обвинителот кажа дека МВР го обезбедила сведокот „З-1“ Судењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, ...

Фатен и втор ограбувач на куќата на Љубе Бошкоски

Утрински - 11.11.2011

Уште едно 16-годишно момче учествувало во грабежот на куќата на Водно на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Крадецот во куќата на Бошкоски имал и помагач

Кајгана - 11.11.2011

Двајца малолетници, а не еден, ја извршиле кражбата во куќата на лидерот за Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во август годинава, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Малолетникот кој го ограби Љубе е осомничен и за убиството во ГУЦ

Кајгана - 11.11.2011

Малолетникот Д.Т. кој денеска беше приведен заради учество во грабежот на куќата на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски е главниот осомничен за убиството на средношколецот Мухамед ...

Тито: Јанкуловска јавно да одговори за Бошкоски

Алфа - 11.11.2011

Петковски ја повика министерката Јанкуловска јавно да открие што и одговорила на комисијата за надзор на полициското следење на комуникациите во предметот против Бошкоски за јавноста да се увери дека ...

Полицијата уапси уште еден крадец во куќата на Љубе Бошкоски

+инфо - 11.11.2011

Полицијата го уапси шеснаесетгодишниот скопјанец Т.Д. кој се сомничи дека е соучесник во тешката кражба што на 21 август годинава се случи во семејната куќа на лидерот на партијата ОМ, Љубе Бошкоски.

Крадецот во куќата на Љубе убил ученик во ГУЦ?!

+инфо - 11.11.2011

Шеснаесет годишното лице Д.Т. кое денес полицијата го уапси за грабеж во куќата на Љубе Бошкоски е исто така осомничено за убиството на средношколецот Мухамед Јашари кое се случи во ГУЦ во мај ...

МВР: Заштитениот сведок во случајот за Бошкоски ќе биде донесен пред судот

Канал5 - 11.11.2011

Тања Томиќ од СДСМ и Николче Ацески од НСДП се двајцата членови од опозицијата, кои како дел од работната група ќе го посетат МВР и ќе проверуваат дали имало прислушување на Љубе Бошкоски.

Најден украден часовник со посвета за Љубе Бошкоски

Канал5 - 11.11.2011

Полицијата соопшти дека открила уште еден крадец-провалник во куќата на Љубе Бошкоски. Кај осомничениот полицијата нашла повеќе часовници меѓу кои и еден рачен часовник со посвета за Љубе Бошкоски.

Пронајден и вториот ограбувач во куќата на Љубе Бошкоски

Сител - 11.11.2011

Тито Петковски ја продолжува војната со МВР. По вчерашното интервју на министерката Јанкуловска за Сител во кое таа го обвини за политички мотивирани манипулации со случајот на Љубе Бошковски, ...

Малолетникот кој го ограби Љубе е осомничен и за убиството во ГУЦ

Кирилица - 11.11.2011

Малолетникот Д.Т. кој беше приведен заради учество во грабежот на куќата на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски е главниот осомничен за убиството на средношколецот Мухамед Јашари, што ...

Откриен и вториот провалник во домот на Бошкоски

Вечер - 11.11.2011

Шеснаесетгодишен малолетник, со дебело криминално досие, бил вториот провалник во домот на Љубе Бошкоски, соопшти вчера МВР. Станува збор за Т.Д.

Малолетник соучесник во тешката кражба на домот на Љубе Бошкоски

Точка - 11.11.2011

Шеснаесет годишно момче е соучесник во грабежот од домот на Љубе Бошкоски, заедно со 17-годишното момче против кого претходно беше покрената кривична пријава, информираат од МВР.

Малолетник соучесник во тешката кражба на домот на Љубе Бошкоски

Нетпрес - 11.11.2011

Шеснаесет годишно момче е соучесник во грабежот од домот на Љубе Бошкоски, заедно со 17-годишното момче против кого претходно беше покрената кривична пријава, информираат од МВР.

Уште еден малолетник крадел од Бошкоски

Курир - 11.11.2011

Полицијата го пронајд и вториот сторител кој од куќата на Љубе Бошкоски украл разни вредни предмети. Резултатите од спроведеното вештачење покажале дека трагите од папиларните линии кои биле ...

Малолетник бил соучесник во кражбата на домот на Љубе Бошковски

Sky - 11.11.2011

Од МВР информираат дека шеснаесет годишно момче било соучесник во грабежот кој се случил во домот на Љубе Бошкоски, заедно со 17-годишното момче против кого беше поднесена кривична пријава.

Фатено уште едно момче што го крадело Љубе Бошкоски

Press24 - 11.11.2011

Шеснаесет годишно момче е соучесник во грабежот од домот на Љубе Бошкоски, заедно со 17-годишното момче против кого претходно беше покрената кривична пријава, информираат од ...

Осомничениот за убиството во ГУЦ е истиот малолетник кој го ограбил Љубе Бошковски

Press24 - 11.11.2011

Малолетниот Д.Т од Скопје кој денеска беше приведен за учество во кражбите во домот на Љубе Бошковски, е истото момче кое е обвинето за убиството на средношколецот Јашари Мухамедали во април годинава.

Љубе Бошковски ке се соочи со заштитениот сведок!!!

24 Вести - 10.11.2011

Заштитениот сведок во случајот Кампања во која е обвинет Љубе Бошкоски во вторник ке сведочи за евнтуално-нелегалното финансирање на кампањата на Обединети за Македонија.

Заштитен сведок ќе сведочи против бошкоски

Телма - 10.11.2011

Заштитениот сведок во судскиот процес против претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски, сепак ќе се појави во судот.

Заштитениот сведок ќе се појави против Бошкоски

Алфа - 10.11.2011

Наместо завршни зборови, процесот против Љубе Бошкоски се враќа во доказна постапка. Обвинителството го информираше судот дека примило писмено известување од полицијата во кое се вели дека ...

Заштитениот сведок сепак ќе сведочи за Бошковски

Дневник - 10.11.2011

Заштитениот сведок, кој се смета за клучна фигура во судскиот процес што се води против лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски, сепак ќе сведочи во Kривичниот суд во Скопје на наредното ...

Заштитениот сведок сепак ќе зборува против Бошкоски

Алфа - 10.11.2011

Заштитениот сведок сепак ќе се појави во судница. Со мутиран глас и заматен лик ќе сведочи за парите што ги предал. Бошкоски ќе има можност да му постави прашања.

Бошкоски денеска повторно пред судиите

+инфо - 10.11.2011

Продолжува судењето против лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, обвинет за злоупотреба на положбата и незаконско финансирање на изборна кампања. Рочиштето ќе почне во 11 часот.

Судот ќе го донесе заштитниот сведок во процесот против Бошкоски

+инфо - 10.11.2011

Завршните зборови во судскиот процес против лидерот на Обединети за Македонија (ОМ) Љубе Бошкоски се одложени за наредната недела, јави предмалку репортерот на Плусинфо.

Заштитениот сведок во случајот Кампања ќе сведочи во вторник

Канал5 - 10.11.2011

Заштитениот сведок во случајот Кампања против Љубе Бошковски ќе сведочи во вторник. Обвинителството на денешното рочиште објави дека добило известување од МВР дека успеале да го обезбедат сведокот З- ...

Заштитениот сведок ќе се соочи со Бошковски во судница

Сител - 10.11.2011

Заштитениот сведок сепак ќе се соочи со Љубе Бошкоски. Наместо завршни зборови, Обвинителството на денешното рочиште во случајот Кампања го достави известувањето на МВР во кое стои дека е обезбеден ...

Обезбеден заштитениот сведок во случајот Кампања: Судењето за Бошковски се враќа во доказна постапка

МРТ - 10.11.2011

Заштитениот сведок, кој за адвокатите е клучен во судскиот процес против Љубе Бошкоски ќе даде исказ наредната недела. Судењето што денеска требаше да приврши со завршните зборови на обвинителот, ...

Заштитениот сведок ќе се соочи со Бошковски во судница

Вечер - 10.11.2011

Заштитениот сведок, сепак, ќе се соочи со Љубе Бошкоски. Наместо завршни зборови Обвинителството на вчерашното рочиште во случајот Кампања го достави известувањето на МВР во кое стои дека е обезбеден ...

Љубе Бошкоски денеска за прв пат ќе проговори пред Судот

Press24 - 10.11.2011

Од судскиот процес, чие продолжение започнува денеска во 11 часот останаа само уште завршните зборови и пресудата Љубе Бошкоски денеска за прв пат ќе проговори пред Судот во процесот „Кампања“ кој ...

Продолжува судењето за случајот „Кампања“

Курир - 10.11.2011

Во Кривичниот суд денес ќе продолжи судењето за случајот „Кампања“, каде што лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски е обвинет за нелегално финансирање на предизборната кампања.

Одложено судењето против Љубе Бошкоски

Press24 - 10.11.2011

Обвинителството го извести Судот дека МВР го обезбедило заштитениот сведок во случајот Кампања Љубе Бошкоски сепак не проговори пред Судот.

Заштитениот сведок сепак ќе се појави да сведочи во случајот со Љубе Бошковски

Sky - 10.11.2011

На наредниот рочиште кое ќе се одржи во вторник за обвинението на лидерот на Обединети за Македонија потврдено е дека ќе се појави и заштитениот сведок.

Заштитениот сведок ќе сведочи во случајот против Бошкоски

Курир - 10.11.2011

Денес продолжи судскиот процес за случајот „Кампања“, каде што претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски е обвинет за нелегално финансирање на кампања.

Заштитениот сведок ќе се соочи со Бошковски во судница

Inpress - 10.11.2011

Скопје, 10. ноември 2011 (ИНПРЕС) Заштитениот сведок сепак ќе се соочи со Љубе Бошкоски. Наместо завршни зборови, Обвинителството на денешното рочиште во случајот Кампања го достави известувањето на ...

Заштитениот сведок ќе се соочи со Бошкоски

Македонија24 - 10.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Заштитениот сведок ќе се соочи со Бошкоски, "Заштитениот сведок, сепак ќе сведочи за случајот на Бошкоски. Ова беше причина завршните зборово во процесот да се одложат.

Работна група за Љубе Бошковски

Н.Македонија - 09.11.2011

Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите ќе формира работна група за да утврди дали бил прекршен Законот за следење на комуникациите и дали Министерството за ...

МВР не стравува од истрагата на Петковски

Алфа - 09.11.2011

МВР не стравува од истрагата што ја најави парламентарната комисија за надзор над прислушувањето. Полицискиот портпарол тврди дека случајот Бошкоски е чист, а однесувањето на Тито Петковски кој го ...

Tројца пратеници ќе чешлаат како бил апсен брат Љубе

24 Вести - 08.11.2011

Работна група составена од тројца пратеници ќе оди на увид во Министерството за внатрешни работи, да ја „чешла„ документацијата за посебните истражни мерки кои биле прменувани при апсењето на Љубе ...

Собраниска работна група ќе го чешла случајот Љубе Бошкоски

Р.С.Европа - 08.11.2011

Работна група од Собранието ќе утврдува дали во случајот со лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски е прекршен Законот за следење на комуникациите со примената на посебни истражни мерки.

Комисиска расправа за случајот Бошкоски

Р.С.Европа - 08.11.2011

Собраниската комисијата чија главна тема е дали МВР го прислушкувала Љубе Бошкоски денеска заседаваше зад затворени врати.

Работна група за случајот Бошкоски

Р.С.Европа - 08.11.2011

Работна група ќе утврдува дали бил прекршен законот за следење на комуникациите во случајот Бошкоски, заклучи на денешната седница собраниската комисија.

Пратеници ќе испитуваат како е прислушуван Бошкоски

Телма - 08.11.2011

Работна група составена од двајца пратеници од опозицијата и еден од парламентарното мнозинство, членови на собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од ...

Детална истрага за наводното прислушкување на Бошкоски

Утрински - 08.11.2011

Работна група со директен увид во целокупната документација во МВР ќе утврдува дали во случајот со лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски е прекршен Законот за следење на комуникациите и за ...

На увид ќе оди документација на МВР за апсењето на Бошкоски

Дневник - 08.11.2011

Работна група од Комисијата за надзор над мерките за следење на комуникацијата на МВР, ќе оди во Министерството за непосредно да се увери дали и на кој начин се превземени посебни истражни мерки во ...

Тито ќе чепка во МВР за Бошкоски

Алфа - 08.11.2011

Тројца пратеници за најмногу два дена треба да влезат во МВР и да проверат дали полицијата незаконски го следела опозиционерот Љубе Бошкоски.

Собранието ќе расправа дали Бошкоски бил прислушкуван

+инфо - 08.11.2011

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи и од ...

Комисија за надзор: МВР не го следела Бошкоски преку мобилната, фиксната и сателитската мрежа

+инфо - 08.11.2011

На денешната седница на Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите која беше затворена за јавноста, по разгледувањето на информацијата доставена од ресорното ...

Комисиска расправа за прислушкувањето на Љубе Бошкоски

Сител - 08.11.2011

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи и од ...

Комисиска расправа за прислушкувањето на Љубе Бошкоски зад затворени врати

Сител - 08.11.2011

Собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од страна на министерствата за внатрешни работи и за одбрана денеска ја почна седницата без присуство на ...

Расправата во врска со следењето на Бошкоски се одвива зад затворени врати

МРТ - 08.11.2011

Информацијата од Министерството за внатрешни работи за следењето на лидерот на Обединети за Македонија(ОМ) Љубе Бошкоски ќе се разгледува зад затворени врати.

Детална истрага за наводното прислушкување на Љубе Бошкоски

Сител - 08.11.2011

Работна група со директен увид во целокупната документација во МВР ќе утврдува дали во случајот со лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски е прекршен Законот за следење на комуникациите и за ...

Собраниска група ќе проверува во МВР дали Бошкоски бил незаконски следен

МРТ - 08.11.2011

Тричлена работна група, двајца од опозицијата, еден од парламентарното мнозинство, во МВР ќе треба да направи увид во целокупната документација во врска со евентуалното користење на посебните ...

Работно тело на Парламентот во МВР ќе го проверува следењето на Љубе Бошковски

Канал5 - 08.11.2011

Тричлена работна група ќе ја чешла документацијата во МВР за истрагата против Љубе Бошкоски во случајот Кампања. Ја формираше комисијата за надзор на мерките за следење на комуникациите на денешната ...

Тројца пратеници ќе ја проверуваат документацијата за Бошкоски

Вечер - 08.11.2011

Работната група ќе има задача да побара информација од МВР за тоа какви посебни истражни мерки се применети, кога тоа го побарало Јавното обвинителство, кога била применета првата мерка и кога се ...

Собраниска комисија за прислушувањето на Љубе Бошкоски

Press24 - 08.11.2011

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи и од ...

Пратениците ќе расправаат за спроведувањето на мерките за следење на комуникациите

Курир - 08.11.2011

Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи и од Министерството за одбрана, денес ќе одржи седница во Собранието на ...

Случајот со прислушувањето на Љубе Бошкоски денеска пред собраниска комисија

Sky - 08.11.2011

Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Министерството за внатрешни работи и од Министерството за одбрана денеска ќе одржи седница во Собранието на ...

Зад затворени врати се расправа за следењето на Бошкоски

Курир - 08.11.2011

Собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од страна на министерствата за внатрешни работи и за одбрана денеска ја почна седницата без присуство на ...

Собраниската комисија за Бошковски е „строго доверлива“

Press24 - 08.11.2011

Собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од страна на министерствата за внатрешни работи и за одбрана денеска ја почна седницата без присуство на ...

Пратениците ќе вршат увид во МВР за случајот на Бошкоски

Press24 - 08.11.2011

Собраниската комисија одлучи да формира работна група која ќе изврши увид во спроведените мерки за случајот Кампања. Работна група составена од двајца пратеници од опозицијата и еден од ...

Ќе се проверува комуникацијата меѓу МВР и Бошкоски

Курир - 08.11.2011

Работна група составена од двајца пратеници од опозицијата и еден од парламентарното мнозинство, членови на собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од ...

Документација на МВР за апсењето на Бошкоски ќе оди на увид

Sky - 08.11.2011

Министерството за внатрешни работи ќе прими работна група од од Комисијата за надзор над мерките за следење на комуникацијата на МВР за да ги испита истражните мерки кои се превзмени при апсењето на ...

Работна група ќе ја бара од МВР документацијата за прислушувањето на Бошковски

Канал 77 - 08.11.2011

Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите ќе формира работна група за да утврди дали бил прекршен Законот за следење на комуникациите и дали Министерството за ...

Седница на Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите

Inpress - 08.11.2011

Скопје, 8. ноември 2011 (ИНПРЕС) Денеска ќе се одржи првото продолжение на седницата на Комисијата за надзор над спроведувањето на мерките за следење на комуникациите од страна на Мвр и МО.

За прислушкувањето на Бошковски се расправаше зад затворени врати

Inpress - 08.11.2011

Скопје, 8. ноември 2011 (ИНПРЕС) Собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите од страна на министерствата за внатрешни работи и за одбрана денеска ја почна ...

Мвр не го следела Бошкоски преку мобилната, фиксната и сателитската мрежа

Inpress - 08.11.2011

Скопје, 8. неомври 2011 (ИНПРЕС) Денеска се одржа седница на Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите која беше затворена за јавноста.

„Прислушувањето“ на Бошкоски се враќа во Собрание

Алфа - 07.11.2011

МВР не може да потврди дали министерката ќе одговара за Бошкоски пред парламентарната комисија за надзор на прислушувањето.