TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Панчевски: Бара да биде поништена одлуката за негово изземање во спорот за дивоградбата

Репортер - 12.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски кој е инволвиран во спорот со Центар, ја злоупотребува службената положба за да издејствува позитивен исход за неговата дивоградба. Откако изгради без дозвола два ката сред Центар од 560 метри ...

Панчевски бара да биде поништена одлуката за негово изземање во спорот за дивоградбата

Позитив.мк - 12.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, во својство на претседател на Кривичниот суд и со печат на судот сега бара од Врховниот суд да се поништи одлуката за негово изземање, а да се изземе претседателката на Апелациониот суд Љиљана ...

Второстепената комисија со одлука во полза на Панчевски

24 Вести - 11.11.2016

Како што пред три дена објави 24 вести, Второстепената комисија донела одлука во корист на претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски. Семејството на Панчевски се жалеше на одлуката на Општина Центар за уривање на дивоизградените катови на ...

Случај Панчевски, поништена одлуката за уривање на спорните два ката

Алсат-М - 11.11.2016

Државната второстепена комисија за инспекциски надзор ја поништи одлуката на општина Центар за уривање на дивоградбата на Владмир Панчевски, претседател на Кривичниот суд. Според локалната власт, во одлуката што ја примиле немало суштински, туку ...

Злоупотреба на Панчевски: Како претседател на Кривичниот суд се инволвира во спорот за дивоградбата

А1 On - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски кој е инволвиран во спорот со Центар, ја злоупотребува службената положба за да издејствува позитивен исход за неговата дивоградба. Откако изгради без дозвола два ката сред Центар од 560 метри ...

Второстепената комисија одлучи во полза на Панчевски

Курир - 11.11.2016

Второстепената комисија донела одлука во полза на претседателот на Владимир Панчевски. Решението за уривање на дивоградбата на Панчевски донесена од општина Центар се поништува и предметот се враќа на повторна постапка.

Второстепената комисија одлучи во полза на Панчевски

Нетпрес - 11.11.2016

Второстепената комисија донела одлука во полза на претседателот на Владимир Панчевски. Решението за уривање на дивоградбата на Панчевски донесена од општина Центар се поништува и предметот се враќа на повторна постапка.

Второстепената комисија одлучи во полза на Панчевски

Press24 - 11.11.2016

Второстепената комисија донела одлука во полза на претседателот на Владимир Панчевски. Решението за уривање на дивоградбата на Панчевски донесена од општина Центар се поништува и предметот се враќа на повторна постапка.

Второстепената комисија одлучи во полза на Панчевски

Република - 11.11.2016

Второстепената комисија донела одлука во полза на претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски. Решението за уривање на дивоградбата на Панчевски донесена од општина Центар се поништува и предметот се враќа на повторна постапка.

Панчевски бара да биде поништена одлуката за негово изземање во спорот за дивоградбата

Стандард - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски ја злоупотребува службената положба за да издејствува позитивен исход за неговата дивоградба, пренесе А1 ОН . Откако изгради без дозвола два ката сред Центар од 560 метри квадратни, што е кривично ...

Злоупотреба на Панчевски: Бара да биде поништена одлуката за негово изземање во спорот за дивоградбата

Либертас - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски кој е инволвиран во спорот со Центар, ја злоупотребува службената положба за да издејствува позитивен исход за неговата дивоградба. Откако изгради без дозвола два ката сред Центар од 560 метри ...

Општина Центар ја чека одлуката на второстепената комисија за зградата на Панчевски

24 Вести - 10.11.2016

Општина Центар е зачудена од амбициозниот однос на владините служби кон предметот уривање на доградба на Панчевски. Некогаш ги нема со месеци, а сега од Комисијата за жалби, за само три дена, два пати ургираат до нас да ги доставиме списите од ...

Се чека одлуката на второстепената комисија за зградата на Панчевски

Позитив.мк - 10.11.2016

За само три дена, Комисијата за жалби два пати ургира до нас да ги доставиме списите од предметот за зградата на Панчевски – вели инспекторот во општина Центар, Кочо Стојчевски. „Симптоматично е тоа што второстепената комисија пројавува интерес како ...

Второстепената комисија со решение, одлуката за уривање на зградата на Панчевски е незаконска

24 Вести - 09.11.2016

Општина Центар постапила незаконски со решението за уривање на зградата во која како сопственик е и претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Како што тврди Панчевски за 24 Вести, Државната комисија за одлучување во втор степен во областа ...

Панчевски: „Ќе докажам дека сум жртва на Жерновски“

Алсат-М - 09.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски очекува повисоки државни органи да ја поништи одлуката на општина Центра за уривање на два спорни ката на зградата која е во негова сопственост.

Панчевски ќе постави спомен плоча за градоначалникот Жерновски, овој вели дека е срамно претседател на суд да гради на ...

МКД - 09.11.2016

Владимир Панчевски, првиот човек на Основниот суд Скопје 1 планира на неговиот објект да постави спомен плоча на срамот за градоначалникот кој бил елементрана непогода. На ова градоначалникот на општина Центар реагираше велејќи дека нема потреба за ...

Второстепена комисија одлучи, решението за уривање на зградата на Панчевски е незаконско

МКД - 09.11.2016

Општина Центар постапила незаконски со решението за уривање на зградата во која како сопственик е и претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Судијата Панчевски за 24 вести изјави дека Државната комисија за одлучување во втор степен во ...

Второстепената комисија со решение, одлуката за уривање на зградата на Панчевски е незаконска

Правдико - 09.11.2016

Општина Центар постапила незаконски со решението за уривање на зградата во која како сопственик е и претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Како што тврди Панчевски за 24 Вести, Државната комисија за одлучување во втор степен во областа ...

Одлука на второстепена комисија – доградбата на Панчевски е незаконски урната

ТВ21 - 09.11.2016

Општина Центар постапила незаконски со решението за уривање на зградата во која како сопственик е и претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Државната комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и ...

Поништена одлуката за уривање на дивоградбата на Панчевски

Фокус - 09.11.2016

Државната комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка, донесе решение со кое одлуката за уривање на зградата на претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, е противзаконска.

Општина Центар не ја добила одлуката за уривање на зградата на Панчевски

Репортер - 09.11.2016

Како што тврди Панчевски за 24 Вести , Државната комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка денеска донела решение со кое се поништува одлуката на Општина Центар и предметот се враќа на повторно ...

Жерновски: Има ли поголем срам од тоа да си претседател на суд и да градиш на диво

Позитив.мк - 09.11.2016

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, реагираше на изјавата на претседателот на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој кажа дека планира на еден од столбовите на неговата градба во Центар, за кој овластениот инспектор ...

Рушењето на објектот во Центар незаконско

Скопје инфо - 09.11.2016

Второстепената комисија донесе одлука дека Општина Центар, постапила незаконски во случајот со уривањето на спорните два спрата на објектот на улица „Никола Вапцаров“. Државната комисија за одлучување од втор степен го врати на повторно одлучување ...

Жерновски до Панчевски: Има ли поголем срам од тоа да си претседател на суд и да градиш на диво?

Либертас - 09.11.2016

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, реагира на изјавата на претседателот на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој кажа дека планира на еден од столбовите на неговата градба во Центар, за кој овластениот инспектор констатираше ...

Столб на срамот украсен со плоча ќе добие зградата на претседателот на судот

Телма - 08.11.2016

„Оваа зграда изградена 1928 година до сега издржала две елементарни непогоди: - Скопскиот земјотрес на 26 јули 1963 година и - Рушење од Андреј Жерновски Градоналникот на Општина Центар на 28 октомври 2016.

Општина Центар поднесе кривична пријава против Владимир Панчевски

Нова ТВ - 08.11.2016

Општината Центар денеска поднела кривична пријава против претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски и против лицата С.П. и Е.Т. , информираат од општината. Пријавите се поднесени против три лица за вршење на градежни работи спротивни на ...

Општина Центар со кривична пријава до судијата Панчевски

МКД - 08.11.2016

Општината Центар денеска поднела кривична пријава против претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски и против лицата С.П. и Е.Т. , информираат од општината. Пријавите се поднесени против три лица за вршење на градежни работи спротивни на ...

Кривична пријава од Центар за владимир панчевски

ТВ21 - 08.11.2016

Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на месеците јули, август и септември, како соизвршители – ...

Уште една кривична пријава за првиот човек на судот, Владимир Панчевски

Фокус - 08.11.2016

Општината Центар денеска поднесе кривична пријава против претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски за дивоградбата во близина на градскиот плоштад во Скопје. Пријави се поднесени уште против две лице за вршење на градежни работи спротивни ...

Кривична пријава за инвеститорите на дивоградбата на улица Никола Вапцаров

Правдико - 08.11.2016

Општина Центар во вторник поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на јули, август и септември, како соизвршители – ...

Општина Центар поднесе кривична против претседателот на Кривичен суд

+инфо - 08.11.2016

Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни ...

Кривична пријава од Центар за Владимир Панчевски

А1 On - 08.11.2016

„Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на месеците јули, август и септември, како соизвршители – ...

Жерновски до Панчевски: Има ли поголем срам од тоа да си претседател на суд и да градиш на диво?

А1 On - 08.11.2016

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, реагира на изјавата на претседателот на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој изјави дека планира на еден од столбовите на неговата градба во Центар, за кој овластениот инспектор ...

Кривична пријава за инвеститорите на дивоградбата на улица Никола Вапцаров

Точка - 08.11.2016

Општина Центар во вторник поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на јули, август и септември, како соизвршители – ...

Кривична за Владимир Панчевски за дивоградба во Центар - му се заканува затвор до 8 години

Сведок - 08.11.2016

Општина Центар соопшти дека поднела кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Станува збор за претседтелот на скопскиот кривичен суд Владимир Панчевски и неговите ...

О.Центар со кривична за претседателот на Кривичниот суд- Владимир Панчевски

Локално - 08.11.2016

Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на месеците јули, август и септември, како соизвршители – ...

Општина Центар поднесе кривична пријава против Владимир Панчевски

Репортер - 08.11.2016

Соопштение на Општина Центар: Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т.

Градоначалничко-судска битка - Центар со „кривична“ против Панчевски

Фактор - 08.11.2016

Општина Центар го продолжува случајот против Владимир Панчевски, претседател на Кривичниот суд, за кој сметаат дека бесправно изградил два спрата на зграда. „Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни ...

Општина Центар поднесе кривична до Владимир Панчевски

Стандард - 08.11.2016

Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т., во текот на месеците јули, август и септември, како соизвршители – ...

Жерновски до Панчевски: Има ли поголем срам од тоа да си претседател на суд и да градиш на диво?

Репортер - 08.11.2016

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, реагира на изјавата на претседателот на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој изјави дека планира на еден од столбовите на неговата градба во Центар, за кој овластениот инспектор ...

Општина Центар поднесе кривична пријава против Владимир Панчевски

Либертас - 08.11.2016

Соопштение на Општина Центар: Општина Центар денеска поднесе кривична пријава против три лица за вршење на градежни работи спротивни на основниот проект и дозвола добиени од општината. Лицата В.П., С.П. и Е.Т.

Се уште нема пријава против претседателот на Кривичен

Алсат-М - 07.11.2016

Општина Центар сè уште нема поднесено кривична пријава против претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски, поради двата незаконски изградени ката на неговата зграда во центарот на Скопје.