TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За малку трипл-дабл на Костоски

Н.Македонија - 09.11.2012

Кошаркарите на Куманово славеа на домашен паркет против хрватски Ѓуро Ѓаковиќ со 83-67 во 4. коло од групата А, во Балканската лига (БИБЛ) КОШАРКА - БАЛКАНСКА ЛИГА Кумановци до победата не дојдоа ...

Костоски: Убедливиот триумф, реална слика

Екипа - 08.11.2012

Кошаркарите на Куманово уште еднаш покажаа дека се несовладливи на домашен терен, откако успеаја да слават над Ѓуро Ѓаковиќ во рамките од регионалната БИБЛ-лига, и тоа со убедливи 83-67.

Кожуф поразен во Тиват

Утрински - 08.11.2012

Кожуф го запиша вториот пораз во БИБЛ-лигата откако на гостувањето кај црногорски Теодо беше совладан со 75:68. Слабата игра под обрачите беше пресудна за конечниот исход.

Куманово го декласира Ѓуро Ѓаковиќ

Утрински - 08.11.2012

Кумановци брзо се рехабилитираа по убедливиот пораз од минатото коло и на домашен терен го совлада хрватскиот тим со убедливи 83:67 Екипата на Куманово брзо се рехабилитираше по убедливиот пораз од ...

Втора победа за Куманово

СуперСпорт - 08.11.2012

Екипата на Куманово ја оствари својата втора победа во регионалната БИБЛ лига над хрватскиот претставник Ѓуро Ѓаковиќ со 83:67.

Kожув скротен во Тиват

Дневник - 08.11.2012

Македонскиот кошаркарски претставник во регионалната БИБЛ-лига, Kожув, го претрпе првиот пораз во гости. Загуби од Теодо Тиват (68-75).

Кожув води во групата Б

Н.Македонија - 08.11.2012

Кошаркарите на Кожув загубија на гости кај Теодо во Тиват, во 4. коло од групата Б во Балканската БИБЛ-лига По првите четири кола во БИБЛ За гевгеличани ова е втор пораз во Лигата и со скор од 2-2 се ...

БИБЛ лига: Куманово го „преслуша“ Ѓуро Ѓаковиќ

Пулс24 - 08.11.2012

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, односно Балканската лига, го доби дуелот на домашен терен против екипата на Ѓуро Ѓаковиќ на убедлив начин со 16 коша разлика.

Куманово убедлив против Ѓуро Ѓаковиќ

24 Вести - 07.11.2012

Убедлива победа со резултат 83:67 остварија кошаркарите на Куманово во вечерашниот натпревар на домашен терен против екипата на Ѓуро Ѓаковиќ во рамките на 4.коло од БИБЛ лигата.

Фуриозна последна четвртина на Куманово

Оn.net - 07.11.2012

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата вечерва на свој терен дојде и до втората победа во ова натпреварување, совладувајќи го противникот од Славонски Брод со конечни 83:67.

БИБЛ: Куманово по втора победа

Екипа - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово вечерва од 19 часот на домашен терен против хрватскиот тим Ѓуро Ѓаковиќ атакуваат на втората победа во БИБЛ лигата.

Ѓуро Ѓаковиќ ќе го памети Куманово: Македонскиот тим ги прегази Хрватите (83-67) во БИБЛ

Екипа - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово ја остварија и втората победа во БИБл-лигата, откако на домашен терен вечерва го декласираа тимот на Ѓуро Ѓаковиќ од Славонски брод со 83-67: Во последната четвртина ...

Куманово со фуриозна игра во последната четвртина го совлада Ѓуро Ѓаковиќ

МКД - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово со 83-67 го совладаа хрватскиот тим Ѓуро Ѓаковиќ во меч од групата А во БИБЛ Балканската лига. Кумановци одлично почнаа на вечерашниов меч и во првата четвртина направија ...

БИБЛ: Втора победа за Куманово

Спортманиа - 07.11.2012

Куманово не погреши пред своите навивачи и со триумфот над екипата на Ѓуро Ѓаковиќ стигна до втората победа во дебитантската сезона во БИБЛ лигата.

Втора БИБЛ победа за Куманово

+инфо - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово убедливо со 83-67 славеше на домашен терен над Ѓуро Ѓаковиќ во дуелот од групата А во Балканската БИБЛ лига, забележувајќи ја втората победа во регионалното натпреварување.

Куманво по втора победа во БИБЛ лигата

Сител - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово вечерва пред својата публика ќе се обидат да ја оствари втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ).

Кожув поразен во Тиват

Либертас - 07.11.2012

Кошаркарите на Кожув го претрпеа вториот пораз во Балканската БИБЛ лига, губејќи со 75-68 на гостувањето во Тиват против Теодо во меч од 4. коло од регионалното натпреварување.

Втора победа за Куманово во БИБЛ

Сител - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово вечерва во натпреварот од 4.коло од БИБЛ лигата ја постигнаа втората победа откако на домашен терен го совладаа тимот на Ѓуро Ѓаковиќ со 83:67.

Играта под кошевите фатална за гевгеличани

Вечер - 07.11.2012

Кошаркарите на Кожув го доживеаја и вториот пораз во групата Б откако на гости, во Тиват, загубија од домаќинот Теодо со 75:68 Избраниците на тренерот Марјан Србиновски го доживеаја и вториот пораз ...

Кожув поразен во БИБЛ лигата

Пулс24 - 07.11.2012

Нашиот претставник во БИБЛ лигата, тимот на Кожув беше поразен на гостувањето кај црногорскиот претставник Тиват со резултат 75-68.

БИБЛ: Куманово со нова победа

Курир - 07.11.2012

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, Куманово на домашен терен го совлада Ѓуро Ѓаковиќ 83:67 со што ја забележа втората победа во ова натпреварување.

Куманово го збриша Ѓуро Ѓаковиќ

Макфакс - 07.11.2012

Кошаркарите на Куманово во третиот натпревар ја забележаа втората победа во БИБЛ лигата. Кумановци на домашен терен со 83:67 (25:12, 16:27, 18:16, 24:12) го совладаа хрватскиот тим Ѓуро Ѓаковиќ.

Кожув поразен во Црна Гора

Оn.net - 06.11.2012

Нашиот претставник во БИБЛ лигата вечерва го доживеа вториот пораз во ова натпреварување, губејќи на гостувањето во Тиват од екипата на Теодо со 75:68.

Кожув поразен во Тиват

Екипа - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув го претрпеа вториот пораз во рамките од БИБЛ-лигата, откако вечерва загубија на гостувањето во Тиват од црногорскиот претставник Теодо (75-68).

Кожув гостува во Тиват во БИБЛ лигата

Хитпортал - 06.11.2012

К ошаркарите на Кожув вечерва од 18 часот во натпревар од 4.коло во регионалната БИБЛ лига гостуваат на црногорскиот претставник Теодон од Тиват.

Кожув против Теодо, Куманово со Ѓуро Ѓаковиќ

Н.Македонија - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув денеска, од 18 часот, играат на гости против Теодо во Тиват, во рамките на балканската БИБЛ-лига Кошарка - БИБЛ-лига За гевгеличани ова е четврти дуел во лигата, додека за Теодо ...

БИБЛ: Кожув поразен од Теодо Тиват

Спортманиа - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув загубија од Тиват со 75:68 во рамките на БИБЛ лигата, на натпревар кој вечерва се одигра во Тиват. Црногорскиот тим одлично го започна натпреварот, па со подобра игра по првите ...

Втор пораз за Кожув во БИБЛ лигата

Н.Македонија - 06.11.2012

Екипата Кожув го претрпе и вториот пораз во Б групата од регионалната кошаркарска лига – БИБЛ, откако вечерва загуби во Тиват на гостувањето кај црногорскиот претставник Теодо со 75:68.

Кожув поразен во Црна Гора

СуперСпорт - 06.11.2012

Нашиот претставник во БИБЛ лигата, екипата на Кожув во четвртиот меч го претрпе својот втор пораз. Овој пат подобар од тимот на Марјан Србиновски беше црногорскиот претставник Теодо кој пред своите ...

Втор пораз за Кожув во БИБЛ лигата

Хитпортал - 06.11.2012

Е кипата Кожув го претрпе и вториот пораз во Б групата од регионалната кошаркарска лига – БИБЛ, откако вечерва загуби во Тиват на гостувањето кај црногорскиот претставник Теодо со 75:68.

Кожув му гостува на Теодо во Тиват

+инфо - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув вечерва (18 ч.) му гостуваат на тимот Теодо во дуел од 4. коло во Балканската БИБЛ лига. Избраниците на Марјан Србиновски во Тиват, Црна Гора атакуваат на третата победа во ...

Кожув поразен во Тиват

+инфо - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув го претрпеа вториот пораз во Балканската БИБЛ лига, губејќи со 75-68 на гостувањето во Тиват против Теодо во меч од 4. коло од регионалното натпреварување.

Кожуф гостува во Тиват во БИБЛ лигата

Сител - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожуф гостуваат во Тиват, Црна Гора, кај екипата на Теодон во натпревар од 4-тото коло во кошаркарската Балканска лига (БИБЛ).

Кожув гостува во Тиват во БИБЛ лигата

МРТ - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув вечерва од 18 часот во натпревар од 4.коло во регионалната БИБЛ лига гостуваат на црногорскиот претставник Теодон од Тиват.

Кожуф поразен на гостувањето во Тиват

Сител - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожуф се поразени на гостувањето во Тиват, од екипата на Теодон во натпревар од 4-тото коло во кошаркарската Балканска лига (БИБЛ).

Втор пораз за Кожув во БИБЛ лигата

МРТ - 06.11.2012

Екипата Кожув го претрпе и вториот пораз во Б групата од регионалната кошаркарска лига – БИБЛ, откако вечерва загуби во Тиват на гостувањето кај црногорскиот претставник Теодо со 75:68.

БИБЛ: Кожув гостува во Тиват

Курир - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув вечерва од 18 часот во натпревар од 4.коло во регионалната БИБЛ лига гостуваат на црногорскиот претставник Теодон од Тиват.

БИБЛ лига: Кожув гостува во Тиват

Хајд Парк - 06.11.2012

Екипата на Кожув, денеска ќе го одигра натпреварот од четвртото коло, во рамките на Б групата, во балканската – БИБЛ лига.

Кожув гостува во Тиват во БИБЛ лигата

Радио Фортуна - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув вечерва од 18 часот во натпревар од 4.коло во регионалната БИБЛ лига гостуваат на црногорскиот претставник Теодон од Тиват.

БИБЛ: Втор пораз на Кожув

Курир - 04.03.2015

Кошаркарите на Кожув го претрпеа вториот пораз во регионалната Балканска лига (БИБЛ). На средбата одиграна во Никшиќ, екипата на Кожув загуби од Сутјеска со 74:66 во натпревар од последното коло во „Д„ групата.

БИБЛ лига: Кожув гостува во Тиват

Макфакс - 06.11.2012

Екипата на Кожув, во вторник, ќе го одигра натпреварот од четвртото коло, во рамките на Б групата, во балканската – БИБЛ лига.

Кожув поразен во Тиват

Макфакс - 06.11.2012

Кошаркарите на Кожув го забележаа вториот пораз во Балканската БИБЛ лига, откако со 75:69 загубија во Тиват од екипата на Теодо.