TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведено момчето кое избоде тинејџерка кај Мавровка

24 Вести - 12.11.2014

Приведено е момчето кое синоќа избега откако со нож нападна 16-годишна девојка пред трговскиот центар „Мавровка“. Според МВР, девојчето и 14-годишното момче прво почнале да се караат, по што тоа со нож и нанел две убодни рани во пределот на левата ...

Со нож прободена малолетничка кај ТЦ Мавровка

МКД - 12.11.2014

Синоќа во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е во потрага по сторителот.

Тинејџерка прободена со нож кај Мавровка

Кајгана - 12.11.2014

Тинејџерка синоќа била прободена со нож на булеварот „Крсте Петков Мисирков“, кај трговскиот центар Мавровка, соопштуваат од МВР. Според нивните информации, четиринаесетгодишно момче и шеснаесетгодишно девојче почнале да се расправаат.

Напаѓачот кој со нож ја повредил малолетничката кај Мавровка имал само 14 години

МКД - 12.11.2014

Р.А. (16) вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка во Скопје, но за среќа поминала без посериозни повреди. Полицијата брзо го пронашла напаѓачот, 14 годишно момче кој караницата со девојчето решил да ја заврши со нож.

Девојка прободена со нож кај Мавровка

Идивиди - 12.11.2014

Скопје, 11 ноември 2014 (МИА) - Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Приведено 14-годишното момче кое вчера избоде врсничка пред „Мавровка“

Локално - 12.11.2014

Според МВР;, девојчето и 14-годишното момче прво почнале да се караат, по што тоа со нож и нанел две убодни рани во пределот на левата надколеница. На малолетното девојче му е пружена лекарска помош во Градската општа ...

КАЈ МАВРОВКА: Ученичката прободена во левата натколеница

Телеграф - 12.11.2014

Девојчето беше нападнато вчера попладне кај ТЦ „Мавровка“. Напаѓачот е приведен Со повреда на левата натколеница се здобило девојчето што вчера беше прободено со нож од страна на момче во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје.

Уапсен напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

За Се - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

14 – годишна ученичка прободена со нож кај Мавровка

МК News - 12.11.2014

16 – годишниот А.Р. вчера околу 19 часот пред Мавровка во Скопје по кратка расправија со нож ја прободел 14 годишната Ц.М од селото Бојане. Девојчето добило две убодни рани во пределот на левата натколеница, а напаѓачот се дал во бегство.

Тинејџерка прободена со нож кај Мавровка

Хајд Парк - 12.11.2014

Тинејџерка синоќа била прободена со нож на булеварот „Крсте Петков Мисирков“, кај трговскиот центар Мавровка, соопштуваат од МВР. Според нивните информации, четиринаесетгодишно момче и шеснаесетгодишно девојче почнале да се расправаат.

Малолетничка прободена со нож кај Мавровка

Точка - 12.11.2014

16-годишна девојка вчера беше прободена со нож во близина на трговскиот центар Мавровка. Таа се здобила со повреда на левата натколеница. Инцидентот се случил на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ попладнето кога поради претходна расправија, ...

Приведено 14-годишното момче кое избоде тинејџерка пред „Мавровка“

+инфо - 12.11.2014

Приведено е момчето кое вчера попладне избега откако со нож нападна 16-годишна девојка пред трговскиот центар „Мавровка“. Според МВР;, девојчето и 14-годишното момче прво почнале да се караат, по што тоа со нож и нанел две убодни рани во пределот на ...

Приведен 14 - годишникот кој прободе 16 годишно девојче кај „Мавровка”

Канал5 - 12.11.2014

Полицијата го привела 14 – годишникот од с. Бојане кој синоќа со нож прободе 16 – годишно девојче од Скопје во близина на трговскиот центар Мавровка. По меѓусебна кавга , малолетниот го нападнал девојчето со нож.

Приведено 14-годишното момче кое избоде 16-годишна девојка пред Мавровка

Либертас - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Приведен e напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

Сител - 12.11.2014

Вчера попладнето шеснаесет годишната Р.А. била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Приведен насилникот кој нападна малолетничка кај Мавровка

Press24 - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и нанел две убодни рани во ...

Малолетничка прободена со нож кај Мавровка

Нетпрес - 12.11.2014

Шестнаесетгодишна девојка вчера беше прободено со нож во близина на трговскиот центар Мавровка. Таа се здобила со повредна на левата натколеница. Инцидентот се случил на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ попладнето кога поради претходна расправија, ...

Приведен напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

Курир - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Приведен напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

Денешен - 12.11.2014

Вчера попладнето шеснаесет годишната Р.А. била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Приведен напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

Скопје инфо - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Насилникот кој нападна малолетничка кај Мавровка е приведен

Пулс24 - 12.11.2014

Р.А.(16) вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и нанел две убодни рани во пределот на левата ...

Тинејџерка прободена со нож кај Мавровка

Макфакс - 12.11.2014

Тинејџерка синоќа била прободена со нож на булеварот „Крсте Петков Мисирков“, кај трговскиот центар Мавровка, соопштуваат од МВР. Според нивните информации, четиринаесетгодишно момче и шеснаесетгодишно девојче почнале да се расправаат.

Девојка избодена со нож кај „Мавровка“

Falanga - 12.11.2014

Повредената девојка е пренесена на една од клиниките. Млада девојка синоќа е избодена со нож во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. Според неофицијалните информации повредената е средношколка.

Приведен напаѓачот на малолетничката кај Мавровка

Lider - 12.11.2014

Шеснаесет годишната Р.А. вчера попладнето била нападната со нож пред трговскиот центар Мавровка. Од полицијата информираат дека девојчето и 14 годишно момче започнале најпрво вербална расправија, по што истиот со остар предмет, најверојатно нож, и ...

Девојка прободена со нож кај Мавровка

24 Вести - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува ...

Девојка прободена со нож кај Мавровка

Утрински - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува ...

Девојка избодена со нож кај Мавровка

Алсат-М - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува ...

Ученичка прободена со нож кај ТЦ Мавровка во Скопје

Локално - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува ...

Девојка прободена со нож кај Мавровка

Алфа - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада ...

Ученичка прободена со нож кај „Мавровка“

Телеграф - 11.11.2014

Сторителите и мотивот засега е непознат Попладнево во близина на трговскиот центар Мавровка, избодена е со нож девојка за која се претпоставува дека е ученичката во средното образование, пренесува телевизија Алсат.

Прободена е со нож средношколка кај Мавровка

Калимеро - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува „Алсат М“. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Девојка избодена со нож кај „Мавровка“

+инфо - 11.11.2014

Млада девојка вечерва е избодена со нож во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. Според неофицијалните информации повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува случајот.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

Н.Македонија - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во центарот на Скопје, вечерва, од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка Според првичните информации објавени во дел од медиумите, повредената е средношколка.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

МК News - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Се претпоставува дека е ученичка во средно школо.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

А1 On - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка, вечерва од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка, пренесе Сител. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

Бриф - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Малолетна девојка прободена со нож кај Мавровка

Канал5 - 11.11.2014

Малолетно девојче е прободено со нож вечерва во близина на трговскиот центар Мавровка. Инцидентот го потврди полицијата, а од досегашните информации девојчето е транспортирано во една од скопските болници.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

NewTime - 11.11.2014

Меѓусебните недоразбирања, малолетници ги решавале со нож. 16 годишниот А.Р. денеска околу 19 часот пред Мавровка во Скопје по кратка расправија со нож ја прободел 14 годишната Ц.М од селото Бојане, дознава Press24.

Ученичка нападната и прободена со нож кај Мавровка

Либертас - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка нападната и прободена со нож кај Мавровка!

Sky - 11.11.2014

Вечерва во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М, пренесе Пресс24. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Средношколка нападната и избодена со нож кај Мавровка

Република - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува „Алсат М“. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

Сител - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка нападната и прободена со нож кај Мавровка

Press24 - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка нападната и прободена со нож кај Мавровка

Курир - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Малолетно девојче прободено со нож кај „Мавровка“

МРТ - 11.11.2014

Инцидентот го потврди полицијата, а од досегашните информации девојчето е транспортирано во една од скопските болници... Малолетно девојче е прободено со нож вечерва во близина на трговскиот центар Мавровка.

Со нож избодел 14 годишно девојче пред Мавровка

Press24 - 11.11.2014

Меѓусебните недоразбирања, малолетници ги решавале со нож. 16 годишниот А.Р. денеска околу 19 часот пред Мавровка во Скопје по кратка расправија со нож ја прободел 14 годишната Ц.М од селото Бојане.

14 – годишна ученичка прободена со нож кај Мавровка

Шеталиште - 11.11.2014

16 – годишниот А.Р. денеска околу 19 часот пред Мавровка во Скопје по кратка расправија со нож ја прободел 14 годишната Ц.М од селото Бојане, дознава Press24. Девојчето добило две убодни рани во пределот на левата натколеница, а напаѓачот се дал во ...

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

Вечер - 11.11.2014

Денеска во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Според првичните информации, повредената е средношколка.

Ученичка прободена со нож кај Мавровка

Денешен - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка, пишува Алсат М. Се претпоставува дека е ученичка во средно школо.

Нападната и прободена со нож ученичка кај Мавровка!

Пулс24 - 11.11.2014

Пред малку во близина на трговскиот центар Мавровка од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож една млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува случајот.

Девојка се бори за живот, избодена со нож кај Мавровка

Lider - 11.11.2014

Во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје од страна на непознат сторител е нападната и избодена со нож млада девојка. Според првичните информации, повредената е средношколка. Полицијата е на терен и го истражува ...