TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потресно сведоштво за пукањето на Клинички

Точка - 12.11.2015

Потресно сведоштво за пукањето на Клинички што се случи во понеделникот, кога три лица влегоа на Клиниката и пукаа во хирургот што претходно ја оперирал нивната мајка. За настанот кој ја потресе македонската јавност, говореше и одделенската сестра.

ВИДЕО: Потресно сведоштво на медицинска сестра за пукањето на Клиника

За Се - 12.11.2015

На дигестивна хирургија нема да има операции до петок. Лекарите нема да работат ни во амбулантите.Ќе примаат само итни случаи. Пациентите ќе ги препраќаат во ГОБ 8 септември и старата градска болница.

ВИДЕО: Потресно сведоштво за пукањето на Клинички

Нетпрес - 12.11.2015

Потресно сведоштво за пукањето на Клинички што се случи во понеделникот, кога три лица влегоа на Клиниката и пукаа во лекарот што претходно ја оперирал нивната мајка. За настанот кој ја потресе македонската јавност, говореше и одделенската сестра.

ВИДЕО: Потресно сведоштво на медицинска сестра за пукањето на Клиника

Press24 - 12.11.2015

На дигестивна хирургија нема да има операции до петок. Лекарите нема да работат ни во амбулантите.Ќе примаат само итни случаи. Пациентите ќе ги препраќаат во ГОБ 8 септември и старата градска болница.

Ургентниот центар денеска под засилено полициско обезбедување

Правдико - 10.11.2015

Дваесет и четири часа по вооружениот инцидент во Клиничкиот центар во Скопје, во кој беше ранет абдоменалниот хирург Љубомир Огненовиќ, во Ургентниот центар забележливо е зголемено обезбедување.

Осомничените за оружениот напад на Клинички завршија во притвор

Алфа - 10.11.2015

Полицијата освен за убиство двајцата ги осомничи и за насилство, за напад на службено лице како и неовластено поседување оружје. Во притвор завршија двајцата браќа кои вчера го извршија вооружениот напад на Клинички и застрелаа хирург од дигестивна ...

Ургентниот центар и денеска под засилено полициско обезбедување

Локално - 10.11.2015

Дваесет и четири часа по вооружениот инцидент во Клиничкиот центар во Скопје, во кој беше ранет абдоминалниот хирург Љубомир Огненовиќ, во Ургентниот центар забележливо е зголемено обезбедување.

(ГАЛЕРИЈА) Засилено полициско обезбедување пред Ургентниот центар

Репортер - 10.11.2015

Дваесет и четири часа по вооружениот инцидент во Клиничкиот центар во Скопје, во кој беше ранет абдоминалниот хирург Љубомир Огненовиќ, во Ургентниот центар забележливо е зголемено обезбедување.

Повредениот хирург е во добра здравствена состојба

Телма - 09.11.2015

Повредениот хирург Љубомир Огненовиќ во момемтов е во операциона сала во Клиничкиот центар, изнформираше за Телма, директорот абдоменална хирургија Александар Караѓозов. Врз него се направени ипитување и зафати.

Клинички отворен за пациенти

Телма - 09.11.2015

Заврши увидот на полицијата и истражен судија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје и болницата е отворена за пациенти, по инцидетот кој се случи утринава во 9.30 на Торакална клиника.

Пукано во хирург на Клинички, МВР приведе тројца

Телма - 09.11.2015

Тројца мажи на возраст меѓу 30 и 36 години утрово после 9 часот со пиштол ранија лекар во неговата канцеларија на одделот за дигестивна хирургија. Поради тоа Ургентниот центар беше блокиран од полиција.

Пациент пукал во лекар на Клиника за абдоменална хирургија

Нова ТВ - 09.11.2015

На Клиниката за абдоменална хирургија утринава пациент пукал во лекар и го ранил во ногата. Пациентот наводно не бил задоволен од лекувањето кон мајка му, која починала и со пиштол пукал во хирургот и во медицинската сестра при што го погодил ...

Клиниката за хирургија целосно блокирана – уапсени тројцата напаѓачи

Нова ТВ - 09.11.2015

На Клиниката за хируршки болест во моментот во тек е увид по инцидентот што се случи утрово околу девет часот, во кој е ранет еден лекар. Двата влеза на Клиниката се целосно блокирани и под силно полициско обезбедување.

СВР - Скопје: Три лица од Скопје приведени за оружениот инцидент на Клинички

Нова ТВ - 09.11.2015

Три лица од Скопје на возраст 30, 34 и 36 години се приведени во полициска станица, осомничени во врска со оружениот инцидент што се случи утрово во Клиничкиот центар во Скопје, при што беше повреден еден лекар.

Тодоров чувствува одговорност, но не можел да спречи поединечни настани

Нова ТВ - 09.11.2015

-Чувствувам морална одговорност за секој настан што се случува во здравството и се она што ќе се случи, нормално е да ме тангира. Не знам дали некој во светот може да спречи некој кој е со ваков морален код да го направи тоа што го направи.

Пукано во лекар од абдоменална хирургија на скопските клиники

24 Вести - 09.11.2015

Лекар од абдоменална хирургија бил ранет откако во него утрово пукал незадоволен пациент, јавуваат некои медиуми. На самото место има полиција, пациентите што чекаат за прегледи се евакуираат надвор од зградата на хируршките болници.

Оружен инцидент на Клиничкиот центар во Скопје

Р.С.Европа - 09.11.2015

Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица. Како што објавија дел од медиумите, меѓу повредените е лекар од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

Оружен инцидент на Клинички центар

Алсат-М - 09.11.2015

Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица. Како што објавија дел од медиумите, меѓу повредените е лекар од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

ФОТО: Лекар ранет од огнено оружје, приведени три лица

Утрински - 09.11.2015

Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар е повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент. Полицијата привела три лица, родени 1979, 1981 и 1985 година.

ФОТО: Оружен инцидент на Клинички центар

Утрински - 09.11.2015

Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица. Како што објавија дел од медиумите, меѓу повредените е лекар од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

Обновено - Ранетиот лекар од Клиничкиот центар во Скопје опериран и надвор од животна опасност

Вест - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

СДСМ бара одговорност за инцидентот на скопските клиники

Утрински - 09.11.2015

Опозициската СДСМ оценува дека инцидентот што се случи изутрината на Клиниката за абдоменална хирургија кога беше пукано во лекар е поради „лошата состојба во здравството“. Партијата прашува „што уште треба да се случи за да си замине ресорниот ...

Тројца приведени за инцидентот на Клиника

Алсат-М - 09.11.2015

Осомничени се три лица од Скопје на возраст 30, 34 и 36 години и се приведени во полициска станица, во врска со оружениот инцидент утрово во Клиничкиот центар во Скопје, при што беше повреден еден лекар.

Незадоволен пациент застрелал лекар во скопскиот Клинички центар

МКД - 09.11.2015

Лекар на Клиниката за абдоменална хирургија утрово бил ранет од незадоволен пациент. Инцидентот го предизвикале три лица, кои веќе се приведени. Според неофицијални информации, пациент пукал во лекарот затоа што не бил задоволен од добиената услуга.

Ранетиот лекар е на операциона маса, неговите колеги се подготвуваат за штрајк

МКД - 09.11.2015

Љубомир Огненовиќ е ранетиот лекар по инцидентот што се случил утринава на Клиниката за абдоменална хирургија во Скопје. Неофицијално, синоќа како итен случај била донесена постара жена на интервенција.

Ранетиот хирург е во добра состојба, Хирургија денес не прима пациенти

МКД - 09.11.2015

Хирургот Љубомир Огненовиќ, кој утрово беше ранет од пациент, се наоѓа во операциона сала во Клиничкиот центар, каде што врз него се вршат испитувања и зафат. Тој немал големо крвавење и се наоѓа во добра состојба, рекоа извори од болницата.

Ранетиот лекар е во добра состојба, Хирургија денес не прима пациенти

Тера - 09.11.2015

Хирургот Љубомир Огненовиќ, кој утрово беше ранет од пациент, се наоѓа во операциона сала во Клиничкиот центар, каде што врз него се вршат испитувања и зафат. Тој немал големо крвавење и се наоѓа во добра состојба, рекоа извори од ...

Незадоволен пациент пукал во лекар на клиника

+инфо - 09.11.2015

Незадоволен пациент утрово пукал во лекар на хируршките клиники и го кршел инвентарот, дознава Плусинфо. Во моментов на местото на настанот има ...

Ранетиот лекар е од абдоменална хирургија

+инфо - 09.11.2015

Лекар од абдоменална хирургија е ранет откако во него утрово пукал незадоволен пациент, дознава Плусинфо. Во моментов на местото на настанот има полиција, пациентите што чекаат за прегледи се вадат надвор од зградата на хируршките ...

Незадоволен пациент пукал во доктор на скопската Абдоменална хирургија

Фокус - 09.11.2015

Според нашите извори, на клиниката биле тројца, кои го направиле инцидентот, пукале во лекарот, а последните информации се дека се дека се уапсени Незадоволен пациент пукал во лекар на скопската Клиника за абдоменална хирургија, брифираат извори за ...

ОБНОВЕНО Ранетиот лекар е од абдоменална хирургија, напаѓачите уапсени

+инфо - 09.11.2015

Лекар од абдоменална хирургија е ранет откако во него утрово пукал незадоволен пациент, дознава Плусинфо. Во моментов на местото на настанот има полиција, пациентите што чекаат за прегледи се вадат надвор од зградата на хируршките болници.

Пукање на Клинички: повреден доктор заврши на операција

Алфа - 09.11.2015

Неофицијално, според кажувања на пациентите, непознато лице, со огнено оружје испукало неколку куршуми, а цел на напад бил, наводно, лекар хирург во болницата кој според неофицијални информации, е погоден во ногата.

Ранетиот лекар не е во живото-загрозувачка состојба

+инфо - 09.11.2015

Ранетиот лекар не е во живото-загрозувачка состојба и во моментов е на операција, дознава Плусинфо од лекарски извори. Лекарот има две прострелни рани во едната нога. Никој не се пушта да влезе кон делот на хируршките клиники, каде на подот се гледа ...

Пукање на Клинички центар

А1 On - 09.11.2015

Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица. Како што објавија дел од медиумите, меѓу повредените е лекар од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

Врие од полиција пред хируршките клиники – Абдоменален хирург погоден во нога

Здравство24 - 09.11.2015

Утрово било пукано во лекар од Клиниката за абдоменална хирургија. Син чија мајка починала на клиниката со пиштол пукал кон хирург и го погодил во нога. Според неофицијални информации, со него биле уште двајца кои насилно се однесувале и го кршеле ...

Хируришките клиники се затворени за нови пациенти

Фокус - 09.11.2015

Клиниките во моментов се затворени. Во болницата врие од полиција, а не се пропуштаат нови пациенти, освен, се разбира ако не станува збор за итен случај. Како што дознава Фокус, станува збор за искусен хирург, со иницијали Љ.О.

Незадоволен пациент пукал во лекар на Клинички центар

24Струмица - 09.11.2015

Лекар на Клиниката за абдоменална хирургија во Скопје утринава бил ранет во ногата, откако во него пукал незадоволен пациент. Наводно, пациентот не бил задоволен од лекувањето кон мајка му која починала, јави НОВА , повикувајќи се на извори од ...

Лекарот е стабилен, има три рани

+инфо - 09.11.2015

Лекарот Љ.О. (41) од Абдоменална хирургија во Скопје, кој утрово беше ранет од незадоволен граѓанин, во моментов е во стабилна состојба, дознава Плусинфо. Операцијата е завршена и во тек е постапка на будење на лекарот од анестезија.

Приведени три лица осомничени за пукањето на Клинички

Алфа - 09.11.2015

Полицијата приведе три лица осомничени дека пукале во докторот на абдоменална хирургија, потрвдуваат за Алфа извори од истрагата. Се работи за лица на 30, 34 и 36 години од Скопје. Полицијата приведе три лица осомничени дека пукале во докторот на ...

Протест на лекарите на пладне

А1 On - 09.11.2015

Лекарите од Клинички центар на пладне ќе излезат во знак на протест поради инцидентот што се случи со ранувањето на лекарот од абдоменалната клиника. Тие се чувствуваат незаштитени и најавуваат дека нема да работат под вакви услови.

Срча и полицајци со калашникови на абдоменална хирургија

+инфо - 09.11.2015

Искршени стакла и полицајци вооружени со калашникови. Таква е во моментов сликата на третиот кат на абдоменалната хирургија во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Напаѓачите го скршиле и стаклото на влезната врата, како и тоа што се наоѓа зад пунктот ...

Вооружен инцидент во Клиничкиот центар во Скопје

Правдико - 09.11.2015

Утрово во Клиничкиот центар во Скопје се случил вооружен инцидент. Според неофицијални информации, во инцидентот имало повредени лица, односно бил ранет лекар од абдоменална хирургија, а во него, наводно, стрелал незадоволен пациент.

ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Пукано во доктор се бори за живот

МК News - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

Оружен инцидент на Клинички центар: Повредениот лекар опериран и надвор од животна опасност

Идивиди - 09.11.2015

Скопје, 9 ноември 2015 (МИА) - Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар е повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент. Инцидентот се случил во 09:30 часот на одделението за абодеменална ...

Тројца скопјани уапсени за пукањето во Клинички

МК News - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено ...

Повредениот лекар опериран и надвор од животна опасност

Здравство24 - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Пукање на клиника, застрелан доктор и тројца повредени!

Турлитава - 09.11.2015

Утрово, Скопје го потресе голем вооружен инцидент што се случил во Клиничкиот центар во Скопје. Повредени се три лица, а меѓу нив има и доктор од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Доктор се бори за живот

БркајРабота - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено оружје од три лица.

Вооружен напад на Клинички, роднини револтот решиле да го решат со пиштол

Алфа - 09.11.2015

Осомничени се три лица од Скопје, на возраст од 30, 34 и 36 години. Оружјето пиштол со кое е пукано е обезбедено и се утврдува кој од тројцата осомничени пукал во лекарот „Ќе пукаме во секој што носи бел мантил“, со пиштол блиски роднини на ...

Докторите со поддршка за колегата хирург, Тодоров бара одговорност од напаѓачите

Алфа - 09.11.2015

Министерот Тодоров вели дека ова е сериозно кривично дело, за кое очекува виновниците соодветно да бидат казнети. Високо ризична била операцијата на пациентката која почина на Клиниката за дигестивна хирургија, само неколку часа по операцијата.

ФОТО: Ургентен блокиран, полицијата се уште врши увид

Скопје инфо - 09.11.2015

Во моментов полицијата го има блокирано влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје. Утрово таму се случил вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

Доктор со прострелна рана на клиниката за Аброминална хирургија

Канал5 - 09.11.2015

Повреден доктор на клиниката за абдоминална хирургија, откако во него пукал син на пациентка. Напаѓачот, незадоволен од третманот, со пиштол пукал во докторот и го ранил во ногата, а пукал и кон медицинската сестра, која поминала без повреди.

ПУКАЊЕ НА КЛИНИКА: Еден лекар ранет, напаѓачот уапсен

Телеграф - 09.11.2015

Напаѓачот, според засега неофицијални информации, бил незадоволен од медицинскиот третман на неговата мајка, која починала, по што пукал во хирургот и во сестрата Еден лекар е ранет откако утрово дошло до оружен напад на скопските клиники откако ...

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР СКОПЈЕ ОПКОЛЕН ОД ПОЛИЦИЈА: Пукано во лекар!

Фактор - 09.11.2015

Незапамен настан се случил утрово на Клиниката за абдоменална хирургија во Скопје. Лекар се бори за живот откако било пукано во него, а во моментот на Скопските клиники има голем број на полиција.

Крвава драма на скопска Клиника - Незадоволен пациент пукал во лекар

Сител - 09.11.2015

Утринава се случила крвава драма на скопските Клиники. Како што дознава Плусинфо , лекар од абдоменална хирургија е ранет откако во него пукал незадоволен пациент. Плусинфо пишува дека персоналот е исплашен, полицијата која е на местото на настанот ...

ИНЦИДЕНТ НА КЛИНИКА: Ранет лекар, уапсени тројца напаѓачи

Телеграф - 09.11.2015

Како што информираа од МВР, по нападот се уапсени три лица на возраст од 30, 36 и 34 години. Сите тројца се од Скопје. Засега од МВР не соопштуваат детали за здравствената состојба на лекарот Еден лекар бил ранет во оружениот инцидент што се случил ...

Ургентен блокиран, полицијата сѐ уште врши увид

Сител - 09.11.2015

Во моментов полицијата го има блокирано влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје. Утрово таму се случил вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

Уапсени скопјаните кои пукаа на скопска Клиника - Докторот е во животна опасност

Сител - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Кобниот настан се случил во 9 часот и 30 минути на Абдоменална Хирургија кога 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 ...

ПУКАЊЕ НА КЛИНИКА: Ранетиот лекар е надвор од животна опасност

Телеграф - 09.11.2015

Според болнички извори, лекарот бил повреден во нозете и веднаш по инцидентот е пренесен во операциска сала Лекарот што утрово беше ранет во оружен инцидент на Клиниката за абдоменална хирургија во скопскиот Клинички центар е надвор од животна ...

Повредениот лекар опериран и надвор од животна опасност

Канал5 - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

ДОКТОРИТЕ НА ПРОТЕСТ: Кој е повредениот хирург во кој утрово беше пукано?

Фактор - 09.11.2015

Љубомир Огненовиќ (41) е дежурниот доктор во кој утрово на скопските клиники беше пукано. Неговата здравствена состојба е добра и сега е во операциона сала во Клиничкиот центар. Во моментов на третиот кат на абдоменалната хирургија во клиничкиот ...

ВИДЕО од Клиничкиот центар после вооружениот напад

Сител - 09.11.2015

Лекар од Клиниката за абдоменална хирургија утринава е ранет во ногата од пациент. Напѓачот пукал и во медицинската сестра, но таа не била погодена. Во моментот на Клиниката има полиција, а напаѓачот, заедно со уште двајца кои исто така дивееле на ...

Доктор застрелан на клиниката за абдоминална хирургија

Канал5 - 09.11.2015

Лекарите загрижени за својата безбедност, по денешниот инцидент во кој незадоволен пациент пукаше во доктор кој синоќа ја оперирал неговата мајка, која за време на интервенцијата починала.

Незадоволен пациент пукал во доктор на скопската Абдоменална хирургија

Шеталиште - 09.11.2015

екар од абдоменална хирургија е ранет откако во него утрово пукал незадоволен пациент, дознава Плусинфо. Во моментов на местото на настанот има полиција, пациентите што чекаат за прегледи се вадат надвор од зградата на хируршките болници.

ДРАМА: Пациент пукал во лекар на скопската Клиника

За Се - 09.11.2015

На Клиниката за абдоменална хирургија утринава пациент пукал во лекар и го ранил во ногата. Пациентот наводно не бил задоволен од лекувањето кон мајка му, која починала и со пиштол пукал во хирургот и во медицинската сестра при што го погодил ...

Уапсени скопјаните кои пукаа на скопска Клиника – Докторот е во животна опасност

Шеталиште - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Кобниот настан се случил во 9 часот и 30 минути на Абдоменална Хирургија кога 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 ...

ДЕТАЛИ: Откриено зошто било пукано во докторот на скопските Клиники

За Се - 09.11.2015

Нови детали за драмата која утрово го потресе Скопје. Според најновите информации, хоророт на Абдоменална хирургија на скопските Клиники се случил бидејќи починала мајката на напаѓачот. Иако била лекувана на Клиниката за абдомен, таа за жал ...

Обновено: Полицијата приведе три лица за пукањето на клинички, ова се најновите информации

think.mk - 09.11.2015

Полицијата приведе три лица осомничени дека пукале во докторот на абдоменална хирургија, потрвдуваат за Алфа извори од истрагата. Се работи за лица на 30, 34 и 36 години од Скопје. Утринава незадоволен граѓанин со огнено оружје испукал неколку ...

Ранетиот лекар од Клинички е опериран, а неговата состојба моментално е..

think.mk - 09.11.2015

Инцидентот се случил во 09:30 часот на одделението за абодеменална хирургија. Лекарот, според болнички извори, е повреден во нозете и веднаш по инцидентот бил пренесен во операциска сала. Полицијата привела три лица, родени 1979, 1981 и 1985 година.

Откриено зошто пациент пукал во доктор на Клинички

think.mk - 09.11.2015

Пациентот наводно не бил задоволен од лекувањето кон мајка му, која починала и со пиштол пукал во хирургот и во медицинската сестра при што го погодил лекарот во ногата, откриваат извори за НОВА од Клиниката.

Пукање и престрелка на хирургија на клинички во Скопје

Локално - 09.11.2015

Загрижени граѓани алармираа до Локално.мк дека се слушаат истрели и пукање на Хирургија на клинички центар во Скопје. Граѓаните велат дека биле заклучени во ординација, а некој пукал по доктори.

МВР потврди имало оружен инцидент- пукано во лекар на Клинички центар

Локално - 09.11.2015

Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица. Како што објавија дел од медиумите, меѓу повредените е лекар од абдоменална хирургија откако во него пукал незадоволен пациент.

Повредениот лекар е опериран, напаѓачите уапсени

Локално - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Поради револт лекарите на абдоменална ги откажаа операциите, Клинички е повторно отворен за пациенти…

Локално - 09.11.2015

По утринското пукање, заврши увидoт во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје и болницата е отворена за пациенти. Повреден е хирургот Љубомир Огненовиќ и тој во моментов се оперира. Состојбата му е добра.

(ВИДЕО) Клиничкиот центар по вооружениот напад

Локално - 09.11.2015

Телевизијата ТВ21 објави видео од Клиниката за азбдоманлна хирургија снимено по пукањето во кое ранет беше еден лекар. Ви го ...

ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Доктор се бори за живот

Курир - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Како што неофицијално дознаваме, во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

ДРАМА: Пациент пукал во лекар на скопската Клиника

Press24 - 09.11.2015

Утринава се случила крвава драма на скопските Клиники. Како што дознава Плусинфо , лекар од абдоменална хирургија е ранет откако во него пукал незадоволен пациент. Плусинфо пишува дека персоналот е исплашен, полицијата која е на местото на настанот ...

Незадоволен пациент пукал во доктор на Скопска абдоменална хирургија

Репортер - 09.11.2015

Незадоволен пациент пукал во лекар на скопската Клиника за абдоменална хирургија, брифираат извори за „Фокус“ . Тоа се случувало пред некој час, а во моментот хирушките клиники вријат од специјалци.

Утрово пукано во лекар од абдоменална хирургија

Вечер - 09.11.2015

Лекар од абдоменална хирургија на Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје утрово е ранет откако во него пукал незадоволен пациент. На клиниката владее хаос, пацинетите со закажани прегледи и персоналот кои не знаат што се случило се вадат надвор од ...

Пациент пукал во лекар на Абдоменална хирургија

Нетпрес - 09.11.2015

Лекар од Клиниката за абдоменална хирургија утринава е ранет во ногата од пациент. Неофицијално, пациенстот бил незадоволен од лекарот, бидејќи неговата мајка која била хоспитализирана на Клиниката починала.

ПУКАЊЕ НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Доктор се бори за живот

Денешен - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Како што неофицијално дознаваме, во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

Незадоволен пациент пукал во доктор на скопската Абдоменална хирургија

Fox.mk - 09.11.2015

Незадоволен пациент на скопската Клиника за абдоменална хиругрија пукал во лекар. Според првичните и неофицијални информации, настанот се случил пред неколку часа кога незадоволен пациент пукал во лекар на местото на настанот имало полиција, ...

Хорор на скопските Клиники: Докторот се бори за живот

Press24 - 09.11.2015

Доктор на скопските Клиники се бори за живот. Како што пренесува Курир , во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица, а тој сега се бори за живот. Неофицијално напаѓачите се уапсени.

Лекар на клинички е повреден во пукотница со огнено оружје

Кумановски м. - 09.11.2015

Разбеснето лице утринава отворил оган кон лекар на Абдоменална хирургија при Клиничкиот центар во Скопје, незадоволен за смртта на неговата мајка, пишуваа медиумите, повикувајќи се на неофицијални извори за пукотницата што се случила рано наутро.

Ранетиот лекар е од абдоменална хирургија и во животна опасност

Курир - 09.11.2015

Ранетиот лекар кој е повреден утрово при пукање на комплексот клиники „Мајка Тереза“ е од абдоменална хирургија и е во животна опасност. Во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица, а во Клиничкиот центар има голем број ...

Ургентен блокиран, полицијата сѐ уште врши увид (ФОТО)

Република - 09.11.2015

Во моментов полицијата го има блокирано влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје. Утрово таму се случил вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

НОВИ ДЕТАЛИ: Откриено зошто било пукано во докторот на скопските Клиники

Press24 - 09.11.2015

Нови детали за драмата која утрово го потресе Скопје. Според најновите информации, хоророт на Абдоменална хирургија на скопските Клиники се случил бидејќи починала мајката на напаѓачот. Иако била лекувана на Клиниката за абдомен, таа за жал ...

Тројца скопјани уапсени за пукањето на Клинички

Нетпрес - 09.11.2015

Тројца скопјани се успасени за инцидентот што се случи утрово во комплексот клиники Мајка Тереза. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено оружје.

Оружен инцидент во Клинички центар

МРТ - 09.11.2015

Истрели се слушнале на државниот Клинички центар „Мајка Тереза“. Екипа на МТВ е во клиничкиот центар... Во оружен инцидент што се случил утрово во Клиничкиот центар во Скопје повредени се три лица.

За пукањето во Клинички уапсени тројца скопјани

Денешен - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено ...

Уапсени скопјаните кои испукаа пет куршуми во докторот

Press24 - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Кобниот настан се случил во 9 часот и 30 минути на Абдоменална Хирургија кога 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 ...

Тројца скопјани уапсени за пукањето во Клинички

Fox.mk - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено ...

Тројца скопјани уапсени за пукањето во Клинички

Курир - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено ...

ФОТО: Ургентен блокиран, полицијата сѐ уште врши увид

Курир - 09.11.2015

Во моментов полицијата го има блокирано влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје. Утрово таму се случил вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

Ургентен блокиран, полицијата сѐ уште врши увид

Fox.mk - 09.11.2015

Во моментов полицијата го има блокирано влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје. Утрово таму се случил вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

Лекар ранет од огнено оружје, приведени три лица

МРТ - 09.11.2015

Инцидентот се случил во 09:30 часот на одделението за абодеменална хирургија на скопскиот Клинички ценар... Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ е повреден од огнено оружје откако во него пукал незадоволен ...

Незадоволен пациент пукал во лекар, приведени три лица

еМагазин - 09.11.2015

Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар е повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент. Полицијата привела три лица, родени 1979, 1981 и 1985 година.

Уапсени тројцата скопјани кои испукаа пет куршуми во докторот

Репортер - 09.11.2015

Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во клиникиот центар Мајка Тереза се уапсени од полицијата. Кобниот настан се случил во 9:30 на Абдоменална Хирургија кога 30- годишен, другиот 34-годишен и третиот 36 годишен скопјанец ...

(ГАЛЕРИЈА) НОВА : Клиниката за хирургија целосно блокирана –увид по инцидентот

Репортер - 09.11.2015

На Клиниката за хируршки болест во моментот во тек е увид по инцидентот што се случи утрово околу девет часот, во кој е ранет еден лекар, извор новатв Двата влеза на Клиниката се целосно блокирани и под силно полициско обезбедување.

Повредениот лекар опериран и надвор од животна опасност

Денешен - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Лекарот надвор од животна опасност

Република - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Лекарот во кој беше пукано опериран и надвор од животна опасност

еМагазин - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Лицето кое пукало на Клиника, било незадоволно од работата на лекарот

Денешен - 09.11.2015

Лекар од Клиниката за абдоменална хирургија утринава е ранет во ногата од пациент. Според првичните неофицијални информации, пациентот бил незадоволен од лекарот, бидејќи неговата мајка која била хоспитализирана на Клиниката починала.

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО од Клиничкиот центар после вооружениот напад

Денешен - 09.11.2015

Лекар од Клиниката за абдоменална хирургија утринава е ранет во ногата од пациент. Напѓачот пукал и во медицинската сестра, но таа не била погодена. Во моментот на Клиниката има полиција, а напаѓачот, заедно со уште двајца кои исто така дивееле на ...

Клиничкиот центар отворен за пациентите

МРТ - 09.11.2015

Завршен е увидот на полицијата и на обвинителството, откако со огнено оружје беше повреден хирург, а полицијата приведе три лица... Клиничкиот центар повторно е отворен за пациентите. Завршен е увидот на полицијата и на обвинителството, откако со ...

ТВ 21 објави аматерска снимка после пукањето на Клинички центар (видео)

Кумановски м. - 09.11.2015

Националната ТВ станица ”ТВ 21”, предмалку објави аматерска снимка од случувањата во Клинички центар, поточно на Одделението за абдоминална хирургија, кога од проектил од огнено оружје беше ранет лекар – специјалист.

(ВИДЕО) ТВ 21 : Клинички центар по вооружениот напад

Репортер - 09.11.2015

Телевизијата ТВ21 објави видео од Клиниката за абдоминална хирургија снимено по пукањето во кое ранет беше еден ...

ТВ 21 објави аматерска снимка после пукањето на Клинички центар

1.мк - 09.11.2015

Националната ТВ станица ”ТВ 21”, предмалку објави аматерска снимка од случувањата во Клинички центар, поточно на Одделението за абдоминална хирургија, кога од проектил од огнено оружје беше ранет лекар – специјалист.

(ВИДЕО) ТВ 21 објави аматерска снимка после пукањето на Клинички центар

Бриф - 09.11.2015

Националната ТВ станица ”ТВ 21”, предмалку објави аматерска снимка од случувањата во Клинички центар, поточно на Одделението за абдоминална хирургија, кога од проектил од огнено оружје беше ранет лекар – специјалист.

Повредениот хирург е во добра здравствена состојба, клинички отворен за пациенти

Бриф - 09.11.2015

Заврши увидот на полицијата и истражен судија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје и болницата е отворена за пациенти, по инцидетот кој се случи утринава во 9.30 на Торакална клиника.

Ќе ве убиеме сите во болницава

Дневник - 09.11.2015

! „Ќе ве убиеме сите во болницава!“ Со овие зборови еден од тројцата напаѓачи, кои вчера беа приведени дека пукале во лекар од Kлиниката за дигестивна хирургија во Скопје, претходно им се заканил на останатите лекари, медицинските сестри, но и на ...

Лекарите не се цел

Дневник - 09.11.2015

„Kој пука во лекар, пука врз самиот себе. Денеска на нашиот колега му е беше загрозен животот, треба сите да реагираат“, вака вчера предупреди психијатар од Kлиниката за психијатрија откако беше застрелан нејзин колега-хирург.

НОВИ ДЕТАЛИ: На напаѓачот на Клинички му се заглавил пиштолот

Курир - 09.11.2015

„Ќе ве убиеме сите во болницава!“ Со овие зборови еден од тројцата напаѓачи, кои вчера беа приведени дека пукале во лекар од Kлиниката за дигестивна хирургија во Скопје, претходно им се заканил на останатите лекари, медицинските сестри, но и на ...

НОВИ ДЕТАЛИ: На напаѓачот на Клинички му се заглавил пиштолот

Press24 - 09.11.2015

„Ќе ве убиеме сите во болницава!“ Со овие зборови еден од тројцата напаѓачи, кои вчера беа приведени дека пукале во лекар од Kлиниката за дигестивна хирургија во Скопје, претходно им се заканил на останатите лекари, медицинските сестри, но и на ...

Ранет доктор од Клинички центар ,,Мајка Тереза”

Lider - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Како што неофицијално дознаваме, во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР во Скопје: Пукано е во лекар од абдоменална хирургија

Пулс24 - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Во докторот Љ.О. (41) било пукано со огнено оружје, со 4-5 куршуми. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

Официјално : Лекар повреден од огнено оружје во Клинички центар, приведени три лица

Lider - 09.11.2015

Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар е повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент. Полицијата привела три лица, родени 1979, 1981 и 1985 година.

Блокиран е влезот на зградата на абдоменалната хирургија на Државна клиника во Скопје

Пулс24 - 09.11.2015

Полицијата го блокираше влезот на зградата каде што е сместена абдоменалната хирургија на Државната клиника во Скопје Утрово таму се случи вооружен инцидент, кога наводно незадоволен пациент пукал во доктор.

Пукано во лекар во Клинички центар, приведени три лица

Lider - 09.11.2015

Лекар на абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар е повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент. Инцидентот се случил во 09:30 часот на одделението за абодеменална хирургија.

Лекарите ќе протестираат напладне

Канал 77 - 09.11.2015

Лекарите од Клинички центар – Скопје напладне ќе излезат во знак на протест поради инцидентот што се случи со ранувањето на лекарот од абдоменалната клиника, пренесува порталот А1он. Тие се чувствуваат незаштитени и најавуваат дека нема да работат ...

Повредениот лекар опериран и надвор од животна опасност

Lider - 09.11.2015

Лекарот од абдоменална хирурургија во скопскиот Клинички центар кој беше повреден изутрината од огнено оружје откако во него пукал незадоволен пациент, е опериран и е надвор од животна опасност.

Клинички отворен за пациенти

Канал 77 - 09.11.2015

Заврши увидот на полицијата и истражен судија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје и болницата е отворена за пациенти, по инцидетот кој се случи утринава во 9.30 на Торакална клиника - јавува Тв Телма.

ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Доктор се бори за живот

Во Штип - 09.11.2015

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Како што неофицијално дознаваме, во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.