TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холивуд му оддава почит на Париз (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2015

По смртоносните напади во Париз светот на забавата го намали раскошот и ги стиши некои од своите најочекувани прослави со црвени теписи. Во неделата, Лајонсгејт рече дека в понеделник премиерата на филмот „Игри на гладот: потсмешливец дел 2“ (The ...

ФОТО Во „Батаклан“ во Париз загина и член на американскиот бенд: Се правевме дека сме мртви, но некој се помрдна

+инфо - 15.11.2015

Министерството за надворешни работи на Велика Британија потврди дека помеѓу 129 убиени во петочниот терористички напад во Париз, во салата „Батаклан“ е и нивниот државјанин Ник Александер (36), членот на калифорнискиот бенд „Eagles of Death Metаl“.

Боно за нападите во Париз: Ова е прв директен удар на музиката

+инфо - 15.11.2015

- Нашето обезбедување ја осигура салата прилично брзо и нашиот тим и бендот излегоа од таму безбедно", раскажа Боно во радио интервјуто со ирскиот диџеј Дејв Фенинг во саботата. „Дојдовме до задната врата на хотелот.

Навивач на Јувентус го преживеал терористичкиот напад благодарение на папата !?

Спортклуб - 15.11.2015

Терористичкиот напад во Париз зеде многу жртви со себе, но некои имале среќа да го преживеат хоророт кој се случил во петокот. 45-годишниот Масимилијано Наталучи бил меѓу заложниците во „Батаклан“ салата во петкото вечерта, успеал да излезе ...

Ужас: првата фотографија од Батаклон по масакрот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

МКД - 15.11.2015

Во концертната сала Батаклон во петокот беа убиени 89 луѓе. Денеска во странските медиуми се појави првата фотографија по масакрот. Фотографијата била направена непосредно по нападот, а на неа, иако цензурирана, може да се видат телата на жртвите и ...

Трогателна исповед од салата на смртта во Париз: Се преправав дека сум мртва и преживеав!

За Се - 15.11.2015

Светот се уште се соочува со трагедијата со која во петокот вечер се случи во Париз, а една жена која го преживеала нападот истакнала дека „никогаш не мислите дека тоа на вас може да ви случи“.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Првата фотографија по масакрот во салата на смртта

Фактор - 15.11.2015

Ова е првата фотографија по терористичките напади во концертната сала Батаклон во Париз каде загинаа 89 луѓе. Фотографијата е цензурирана, но сепак се гледаат безживотни тела од публиката облеани во локни крв.

Парижаните му пркосат на теророт

Deutsche Welle - 15.11.2015

Жителите на француската престолнина тагуваат и дискутираат. Многумина се согласни во констатацијата: терористичките напади нема да го диктираат секојдневието. Илјадници Парижани синоќа и денес доаѓаа до авенијата „Рихард Леноар“ пред блокираниот ...

Од Хејсел до Батаклан

Оn.net - 15.11.2015

Италијанецот Масимилијано Наталучи е еден од преживеаните во терористичкиот напад на концертната сала Батаклан во Париз, интересно тој бил непосреден сведок и на хоророт на Хејсел во Брисел. Наталучи има 45 години и е голем навивач на Јувентус.

Од минута во минута – што се случувало во Париз?

24Струмица - 15.11.2015

За само половина час се е променето. Од мирна ноќ за гостите во популарните локали, од љубители на музиката и фудбалот, до незапаметена трагедија во тој дел на Европа. Исламистичките терористи делувале во три групи, носеле идентични елеци со ...

Исповед од салата на смртта во Париз: Се преправав дека сум мртва и преживеав!(фото)

Република - 15.11.2015

Светот се уште се соочува со трагедијата со која во петокот вечер се случи во Париз, а една жена која го преживеала нападот истакнала дека „никогаш не мислите дека тоа на вас може да ви случи“.

Со телефон снимил ужасна глетка додека бегал над мртвите тела!

Сител - 15.11.2015

Во терористичкиот напад кој се случи на седум локации во Париз, загинаа повеќе од 150 луѓе, а повредени се 350. Вистинска драма се одвиваше на неколку жаришта во главниот град во Франција.

Прва фотографија од хоророт во „Батаклан“ (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Канал5 - 15.11.2015

Морничава фотографија од масакрот во концертната сала „Батаклан“ се појави на интернет. Во таа концертна сала терористите во петокот вечерта убија најмалку 89 лица, а ранија повеќе од стотина.

Ова е моментот кога започнал масакрот – музичарите свиреле кога џихадистите отвориле оган (ВИДЕО)

Fox.mk - 15.11.2015

Во повеќето терористички напади кои што во петокот вечерта се случија во Париз, најголем број на жртви имало во концертната сала "Батаклан". ...

Прва фотографија по масакрот во дворната на смртта во Париз (фото)

Република - 15.11.2015

Првата фотографија по масакрот во концертната сала Батаклан се појави во медиумите. На неа се гледаат телата на жртвите како лежат во крв. Овој страшен доказ на хоророт кој се случи во петокот вечер во Париз, во кое се убиени најмалку 80 луѓе, го ...

Ју2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа за да оддадат почит (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2015

Во саботата навечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата Ју2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаa концертот, но сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

Видео од првите пукотници за време на концертот во салата „Батаклан“

Нова ТВ - 15.11.2015

Кратка снимка на која се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала „Батаклан“, се појави на „Јутјуб“. Во првите мигови, членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, но и публиката во првите редови, не знаат што се случува.

Париз поопасен од Сараево, U2 одложи два концерти

Сител - 15.11.2015

Ирската рок група U2, која ги откажа двата концерти во Париз, дојде во саботата пред концертната сала Батаклан и им одаде почит на жртвите на терористичките напади/ Бендот објави дека ги откажуваат последните концерти во Франција кои требаше да се ...

Објавена фотографија од масакрот во концертната сала

А1 On - 15.11.2015

Луѓето кои го преживее стравичниот масакр во Париз, ги објавуваат своите искуства на социјалните мрежи, а фотографиите и снимките се се пострашни. Меѓу нив се најде и една фотографија од концертната сала Батаклан, која е исклучително ...

Миленик на Господ: Бил бакнат од Папата, па го преживеал Хејсел и нападите во Париз

SportMedia - 15.11.2015

Неверојатно звучи неговата животна приказна. Пред три децении, како 15--годишник присуствувал со својот татко на Хејсел, во финалето од тогашниот Куп на европските шампиони меѓу Јувентус и Ливерпул кога се случи голема трагедија и загинаа 39 лица.

Преживеан од „Хејсел“ се спасил и од масакрот во „Батаклан“

Дерби - 15.11.2015

Триесет години по трагедија на мечот помеѓу Јувентус и Ливерпул во Брисел, 45-годишниот Италијанец го преживеал и теророт во концертната сала „Батаклан“ во Париз. Масимилијано Наталучи, еден од среќните што го преживеаја масакрот во Париз, се ...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ) Фотографија од масакрот во концертната сала

Локално - 15.11.2015

На интернет,два дена по стравичниот масакр во Париз, се објавуваат фотогrафии од масакрот во Париз. Ви пренесуваме една исклучително вознемирувачка. за поголема резолуција кликнете на ...

КАКО ПОЧНАЛ УЖАСОТ: Бендот свири, одеднаш рафали и врисоци (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Телеграф - 15.11.2015

Од снимката, што утрово ја објавија повеќе светски медиуми, може да се види моментот кога во концертната сала „Батаклан“ почнал нападот во кој загинаа стотина, претежно млади лица Концерт, луѓе безгрижно ја слушаат музиката, бендот е на сцена, еден ...

Нови снимки од ужасот: почетокот на пукањето на концертот и пред концертната сала (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2015

На Јутјуб се појави кратко видео на кое се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала Батаклон. Ниту членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, ниту публиката во првите редови не сфаќаат што се случува. Но снимката тука прекинува.

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Снимал додека бегал преку мртвите тела

А1 On - 15.11.2015

Продолжуваат да излегуваат снимки од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите убија над сто луѓе. Еден од посетителите на концертот во салата со својот телефон снимил стравични сцени непосредно пред да упадне полицијата во ...

Италијанец неповреден го преживеал „Хејсел“, а сега и „Стад д’Франс“!

Република - 15.11.2015

Масимилијано Наталучи е најсреќниот Италијанец. Тој може слободно да напише автобиографија и таа да стане бестселер. Освен неколкуте сообраќајни несреќи кои можеле да бидат фатални по неговиот живот, тој го преживеал „Хејсел“, а бил и на „Стад ...

ВИДЕО Со музика против ужасот: „Imagine“ ги собра парижани пред театарот Батаклан

+инфо - 15.11.2015

Театарот Батаклан во петокот беше средиште на најголемата трагедија во Париз од Втората светска војна. Наспроти тоа, вчера наутро пред оваа грандизона сала можеше да се чуе пијано и тактови од песната на легендарниот Битлс Џон Ленон , „Imagine“.

НОВИ ПОТРЕСНИ СНИМКИ: Рафални истрели го прекинуваат концертот (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 15.11.2015

Додека трае концертот одеднаш почнуваат рафални истрели. Во истиот момент бендот го прекинува настапот, музичарите почнуваат да бегаат, се слушаат врисоци Нови снимки кои го пренесуваат ужасот што се случуваше завчера во Париз се појавија на ...

Снимка од нападот на концертната сала Батаклан (видео)

Канал5 - 15.11.2015

На социјалните мрежи објавена е првата снимка од почетокот на нападот на концертната сала Батаклан во Париз. Снимката ја објави Себ Сноу, еден од посетителите на концертот. На снимката може да се види настап на бенд на подиумот, кој во еден момент е ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Сител - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Навивачот на Јувентус кој ги преживеа Хејсел и Париз

Оff.net - 15.11.2015

„На три метри до него имало терористи со калашникови. Пукале 5.000 пати, а еден куршум завршил кај син ми во рамо“, изјави таткото на 45 годишниот Итaлијанец. 29 мај 1985 година и 13 ноември 2015-та се двата датуми на кои Масимилијано Наталучи имаше ...

ВИДЕО: Моментот кога полицијата се судри со терористите во Париз

Press24 - 15.11.2015

Француската полиција се судри со терористите пред салата Батаклан каде се убиени најголем број од жртвите. Фотографот Патрик Захман успеал да го сними моментот кога полицијата се судрила со терористите кои во Батаклан убија 89 луѓе.

ВИДЕО: Како полицијата се пресметуваше со напаѓачите

Нетпрес - 15.11.2015

Како полицијата се пресметуваше со напаѓачите во Париз. На оваа видео снимка објавена од страна на фотографот Патрик Захман се гледа вооружената престрелка помеѓу полицијата и напаѓачите пред концертната сала Батаклан, каде беа убиени 89 лица.

ВО ЖИВО Следете што се случува пред салата „Батаклан“

+инфо - 15.11.2015

Руската агенција Раптли постави веб-камера пред салата Батаклан, каде продолжува истрагата. Преносот од неа може да го следите ...

Се преправав дека сум мртва и преживеав!

Вечер - 15.11.2015

Светот се уште се соочува со трагедијата со која во петокот вечер се случи во Париз, а една жена која го преживеала нападот истакнала дека „никогаш не мислите дека тоа на вас може да ви случи".

Вознемирувачко фото: Концертната сала Батаклан веднаш по нападот

Вечер - 15.11.2015

Првата фотографија по масакрот во концертната сала Батаклан се појави во медиумите. На неа се гледаат телата на жртвите како лежат во крв. Овој страшен доказ на хоророт кој се случи во петокот вечер во Париз, во кое се убиени најмалку 80 луѓе, го ...

U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

ЗаЗабава - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаa концертот, но сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

(ВИДЕО) Првите пукотници во салата „Батаклан“

Локално - 15.11.2015

Кратка снимка на која се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала „Батаклан“, се појави на „Јутјуб“. Во првите мигови, членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, но и публиката во првите редови, не знаат што се ...

Пари мач објави снимка со престрелката меѓу полицијата и напаѓач во Батаклон (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2015

Француски Пари мач објави снимка на која се гледа престрелката меѓу француските безбедносни сили и еден од напаѓачите кај концертната сала Батаклон. Снимката била направена на аголот меѓу две улици нешто по 22 часот по локално време.

U2 одложи два концерти

Орбис - 15.11.2015

Ирската рок група U2, која ги откажа двата концерти во Париз, дојде во саботата пред концертната сала Батаклан и им одаде почит на жртвите на терористичките напади/ Бендот објави дека ги откажуваат последните концерти во Франција кои требаше да се ...

Париз, Блиски Исток и обратно

Pixel.mk - 14.11.2015

Вчера се случи трагедија во Париз, завчера Либан, претходно во Сирија, Ирак, а да не ги забораваме Египет, Тунис и да, повторно Франција. Од кај и да повлечеш линија кругот е тој. Бар овие денови.

Објавена фотографија од масакрот во концертната сала

Репортер - 15.11.2015

Луѓето кои го преживеале стравичниот масакр во Париз, ги објавуваат своите искуства на социјалните мрежи, а фотографиите и снимките се се пострашни. Меѓу нив се најде и една фотографија од концертната сала Батаклан, која е исклучително ...

Проверете пред да ширите вест, интернет "врие" од погрешни информации

Нова ТВ - 14.11.2015

Во текот на минатата ноќ на социјалните мрежи се појавија стотици информации поврзани со нападите во Париз. Еден добар дел од нив не беа точни. Имаше погрешни информации и редица манипулации а некои од нив имаа за цел да предизвикаат реакција кај ...

Чудесната судбина на навивачот на Јувентус: Се спасил од Хејсел и го преживеал масакрот во Париз

Канал5 - 15.11.2015

Во терористичките напади во Париз загинаа 129 лица, а бројот на жртвите можел да биде поголем доколку луѓето кои се нашле на удар не реагирале како што треба во вистинскиот момент. Стории од преживеани пристигнуваат од минута во минута, а секој се ...

Почетокот на пукањето на концертот во Батаклан (ВИДЕО)

+инфо - 15.11.2015

На Јутјуб се појави кратко видео на кое се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала Батаклан. Во првите мигови членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, но и публиката во првите редови не знаат што се случува.

(ВИДЕО) Imagine на Џон Ленон во знак на жртвите од „Батаклан“

Нова ТВ - 14.11.2015

По нападите врз концертната сала „Батаклан“ синоќа во Париз, во знак на жалење и солидаризирање, на мобилно пијано музичар почнал да ја свири Imagine на Џон Ленон. Најголемиот број жртви сепак беше во близина на местото каде што тој свири.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Хоророт во Париз за време на масакрот

Фактор - 15.11.2015

Страшни слики по париските улици се гледаа вчеравечер, по трагичните терористички напади кои одзедоа 129 животи. На интернет се појави нова аматерска снимка со вознемирувачка содржина од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде ...

Со музика против ужасот

Fox.mk - 15.11.2015

Театарот Батаклан беше средиште на најголемата трагедија во Париз од Втората светска војна. Наспроти тоа, вчера наутро пред оваа грандизона сала можеше да се чуе пијано и тактови од песната на легендарниот Битлс Џон Ленон , „Imagine“.

Нови потресни снимки: Рафални истрели го прекинуваа концертот!

Вечер - 15.11.2015

Додека трае концертот одеднаш почнуваат рафални истрели. Во истиот момент бендот го прекинува настапот, музичарите почнуваат да бегаат, се слушаат врисоци. Нови снимки кои го пренесуваат ужасот што се случуваше завчера во Париз се појавија на ...

(ВИДЕО) Пијанист ја изведе “Imagine“ пред нападнатиот театар во Париз

Локално - 14.11.2015

Парижаните биле секогаш храбри пред неправдата, борци за слободата и солидарни во се. Нивниот непокорлив дух беше уште еднаш докажан денеска пред театарот “Батаклан“, објектот на напад кој понесе најмногу жртви, кога млад пијанист го довлечка своето ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

А1 On - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Франција: упатство за употреба, 2015

Окно - 14.11.2015

Страшен е билансот од симултаните терористички напади извршени синоќа во Париз и Сен Дени. Мртвите сè уште се бројат, но има повеќе од 150 жртви. Нeкои од сведоците во концертната сала Батаклан ги слушнале терористите како пред да отворат оган ...

ВИДЕО: Како полицијата се пресметуваше со терористите во Париз

Курир - 15.11.2015

Како полицијата се пресметуваше со напаѓачите во Париз? На оваа видео снимка објавена од страна на фотографот Патрик Захман се гледа вооружената престрелка помеѓу полицијата и напаѓачите пред концертната сала Батаклан, каде беа убиени 89 лица.

(ВИДЕО+ФОТО) ГРАДОТ НА СВЕТЛОСТА, ГРАДОТ НА СМРТТА – ПАРИЗ: Полицијата е во потера по црн сеат

Репортер - 14.11.2015

Граѓаните на Париз, градот на светлоста, се уште е во шок. Во терористичкиот ужас загинаа најмалку 120 лица, а над 35о се повредени од кои 99 се критично. Франција била нападната од три групи на напаѓачи.

ВО ЖИВО: Следете што се случува пред салата „Батаклан“

Орбис - 15.11.2015

Руската агенција Раптли постави веб-камера пред салата Батаклан, каде продолжува истрагата. Преносот од неа може да го следите ...

(ВИДЕО) ТРОГАТЕЛНО: Пијанист ја исполни „Imagine“ на Џон Ленон пред „Батаклан“ во Париз

Фактор - 14.11.2015

Утрово пред концертната сала „Батаклан“, каде синоќа терористите убија повеќе од 100 луѓе, на пијано непознат пијанист ја изведе пред насобраните десетици парижани песната на Џон Ленон „Imagine“ во знак на почит кон загинатите во маскрот.

„Замислете дека сите луѓе живеат во мир“ Седнал на клавир пред Батаклон и ја отсвирил Имеџин (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2015

Сите нормални луѓе во светот денес се ужасени од крвавиот масакр во Париз, а некои веројатно повторно си го поставуваат познатото прашање на Џон Ленон - како би било да живееме во мир? Терористичкиот напад во главниот француски град во кој загинаа ...

Лов на терористи: Ова се сите 9 клучни работи од истрагата за терористичките напади во Париз

Точка - 14.11.2015

Од ноќеска започна најголемата анти-терористичка истрага во историјата на Франција - полицијата и војската мора да ги откријат и да ги фатат напаѓачите, а разузнавачките служби да откријат нови потенцијални закани. 1.

(ВИДЕО) Париз со порака за мир

еМагазин - 14.11.2015

Пред концертната сала „Батаклан“ во Париз, во знак на жалење и солидаризирање, на мобилно пијано музичар ја изведе Imagine на Џон Ленон. Над 80 од жртвите од синоќешните напади во Париз, беа во близина на местото каде што тој ...

(ФОТО) ДРАМАТИЧНА ИСПОВЕД НА СРБИНКА ВО ПАРИЗ: Бремена жена го преживеа масакрот

Репортер - 14.11.2015

Две српски државјанки ги преживеале терористичките напади во Париз. Една од нив, која е бремена била до крајот на драматична вечер во салата Батаклан. Како што се наведува во Амбасадата на Србија, српските државјанки се неповредени.

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

А1 On - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

Терористички ужас во Париз – над 150 мртви во симултани напади во француската престолнина

Алфа - 14.11.2015

Најголемиот масакр се случил во концертната сала „Батаклан“ каде исламистите ги нападнале посетителите на концерт на една дед метал група. Со повици Алах Акбар четворица напаѓачи пукале и убиле Над 150 загинати и стотици други повредени во ноќта на ...

Што знaеме за нападите во Париз до сега?

Капитал - 14.11.2015

Терористичките напади беа организирани на неколку локации во Париз. Најмалку пет локации беа цел на вооружени напаѓачи и бомбаши самоубијци. Француската полиција за CNN изјави дека настаните се случиле на следниве локации: - Францускиот стадион во ...

Грозоморни сведоштва на преживеани во Париз

+инфо - 14.11.2015

Пукање во центарот на Париз, експлозии, сирени, крвав и т ел а и плач - така изгледаше францускиот главен град минатата ноќ, на 13 ноември 2015. Сведоци зборуваат за деталите на хоророт што се случи во Париз По полноќ, полицијата и пожарникарите ...

Ранет новинар на Ле монд го снимил ужасот кај Батаклон: Луѓето скокаа од прозорци, беше како 9/11 (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2015

Новинарот на Ле монд Даниел Псени живее на улица зад салата Батаклан во која се случи синоќешниот масакр. Тој снимил потресно видео на кое се гледа како луѓето се обидуваат да избегаат преку прозорците на салата, но, предупредува Ле монд, може да се ...

ВИДЕО: Сведоштва за синоќешните случувања во Париз

Нетпрес - 14.11.2015

Пукање во центарот на Париз, експлозии, сирени, крвави тела и плач – така изгледаше францускиот главен град минатата ноќ, на 13 ноември 2015. Сведоци зборуваат за деталите на хоророт што синоќа го доживеаја на улиците во Париз, кога терористите ...

Сестрата на Гриезман сведок на хоророт во театарот „Батаклан“

Спорт - 14.11.2015

Напаѓачот на Франција, Антонио Гриезман три часа чекал да дознае дали неговата сестра успеала да го преживее нападот во театарот „Батаклан“ каде беа убиени од 80 до 100 луѓе. Додека Франција го играше пријателскиот натпревар со Германија на „Стад де ...

Бројот на жртвите од нападите во Париз достигна 140 лица

365 - 14.11.2015

Бројот на жртвите од терористичките напади во Париз надмина 140 лица, објави Reuters. Според податоците на властите во француската престолнина, околу 100 луѓе се убиени во заложничката драма во концертната сала “Батаклан”, а други 40 загинале на ...

МАСАКР НА КОНЦЕРТОТ: Нè убиваат еден по еден, мртви насекаде! (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 14.11.2015

Има преживеани внатре. Убиваат секого. Еден по еден. Мртви тела насекаде“, напишал на социјалните мрежи еден од младите луѓе кои успеале да го преживеат нападот во концертната сала на театарот „Батаклан“ во Париз каде се убиени најмалку 100 луѓе ...

Париз цел на неколку терористички напади, 60 мртви

Тера - 14.11.2015

Најмалку 60 луѓе загинале во пукотниците и експлозиите што вечерва направија хорор во Париз, а уште толку се заложници во концертната сала Батаклон во Париз. Францускиот претседател Франсоа Оланд прогласи воена состојба во Франција и нареди ...

Виселе од прозорци и скокале од втор кат: Вака изгледало очајното бегство на заложниците од салата Батаклан

Точка - 14.11.2015

Даниел Псени чиј стан гледа на театарот Батаклан, снимил ужасна сцена како луѓето висат од прозорци обидувајќи се да побегнат од театарот во кој се случил терористичкиот напад. Псени, кој и сам е ранет во раката додека на преплашените луѓе им ја ...

Потврдени 7 терористички напади, над 150 мртви, полициски час во Париз

МК News - 14.11.2015

Полицијата официјално потврди дека во Париз вечерва се случиле седум терористички напади, и дека два биле самоубиствени, а еден бомбашки. Освен неколкуте одделни престрелки, полицијата потврди и експлозија во близина на стадионот Стат де Франс, како ...

Вонредна состојба во Франција

Алсат-М - 14.11.2015

Министерскиот совет, свикан од претседателот на француската република Франсоа Оланд, се состана точно на полноќ, додека во салата Батаклан се одвиваше акцијата на полициските сили за справување со терористите.

ЦРН ПЕТОК 13-ТИ ВО ПАРИЗ: Во нападите убиени најмалку 150 луѓе (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 14.11.2015

Најголемиот број жртви се во концертната сала Батаклан, каде се убиени најмалку 100 млади луѓе кои биле на концертот, а другите загинати се од самоубиствените бомбашки напади во квартови каде претежно се собираат млади луѓе Најмалку 150 луѓе, од кои ...

Снимка од терористичкиот напад врз концертната сала „Батаклан“ во Париз

Нова ТВ - 14.11.2015

Снимката ја направил новинар во францускиот весник Ле монде во моментот кога терористите ја нападнале концертната сала „Батаклан“. Видеото може да го погледнете ...

ВИДЕО: Како изгледаше ослободувањето на заложниците од Батаклан

А1 On - 14.11.2015

Од седумте терористички напади, најсмртоносниот беше во концертната сала Батаклан. Медиумите објавуваат нови видеа каде се гледа акцијата на ослободување на заложниците. На таа локација страдаа околу 100 луѓе, а официјалните податоци зборуваат дека ...

Бројот на загинати се искачи на 158: Војската излезе на улиците на Париз, сите француски граници се затворени

Точка - 14.11.2015

Според последните информации кои штотуку ги потврдија градските власти на Париз, вечерва во терористичките напади во француската престолнина биле убиени најмалку 158 лица. НОВО 02:21 - Полициски извори велат дека во „Батаклан“ биле убиени 118 лица, ...

Последната порака на заложникот којшто во живо го известуваше светот од "салата на смртта"

Точка - 14.11.2015

Французинот Бенжамин Казеновес беше еден од заложниците во париската сала "Батаклан", каде што терористите направија невиден хаос, усмртувајќи повеќе од 120 лица. Бенжамин, обидувајќи се да преживее, преку друштвените мрежи испраќаше пораки кои што ...

(ВИДЕО) Како и со какви оружја 8 терористи го потопија во крв најромантичниот град на светот

Локално - 14.11.2015

Вкупно осум терористи, кои зборуваат на француски и врескаа “Алах Акбар”, се убиени од полицијата во Париз, а седум од нив ги активира своите појаси со експлозив, јави АФП, повикувајќи се на извор близок до истрагата.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бегаат од салата и ги влечат телата на убиените

А1 On - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан во Париз се случи најголемиот масакр, каде џихадистите убија 120 луѓе. Заложниците бегаат на улица по терористичкиот напад, но се пука и на нив додека трчаат. Дел се убиени, останаа да лежат, а сите ги прескокнуваат ...

Страшно бегство од театар во Париз

Интересно - 14.11.2015

На интернет се појави вознемирувачко видео од заложници што бегаат од концертната сала Батаклан после терористички напад... Видеото е многу вознемирувачко, затоа што пред влезот има неколку тела од мртви луѓе.

ЛУЃЕ БЕГААТ ВО ПАНИКА: Први снимки по експлозиите во Париз (ВИДЕО)

Телеграф - 14.11.2015

За неколку часа повеќе од 150 лица беа масакрирани во теророт што го шокираше светот Десетици луѓе загинаа откако терорист отвори оган кон ресторани, кафулиња и барови, кои се најпопуларни ноќни места во Париз, за време на координирани напади на ...

Само во концертната сала убиени 100 луѓе!

Канал5 - 14.11.2015

Најмалку сто лица загинале во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите држеа заложници. Координираните терористички напади во Париз претходно однесоа десетици животи. Светот е на нозе! Според полициски извори, стотина луѓе кои вечерва ...

Сестрата на Гриезман го преживеала нападот на театарот „Батаклан“

SportMedia - 14.11.2015

Таа присуствувала на концерт во театарот „Батаклан“, каде што се случи една од трагедиите синоќа во Париз, но за среќа се извлекла без последици. „Фала му на Господ што сестра ми успеа да се извлече од 'Батаклан', кога напаѓачите отвориле оган.

(ВИДЕО) ПЕТОК 13 ВО ПАРИЗ: 160 загинати, вонредна состојба и затворени граници

Фактор - 14.11.2015

Во терористички напади ширум Париз и масакрот во салата Батаклан се убиени 160 лица, соопштија француските власти. Француските специјалци ги неутрализирале напаѓачите кои во концертната сала убие 120 заложници, јавуваат француските електронски ...

(ФОТО+ВИДЕО) Видeте каде нападнаа атентаторите во Париз

Локално - 14.11.2015

Најмалку 150 лица загинаа, а 192 се повредени во терористичките напади во Париз, соопштува весникот Le Parisien. 79 од повредените се во критична состојба. 8 терористи загинале, a 7 од нив – при самоубиствени напади.

(ВИДЕО)”Исламска држава”: Ова е 11-ти септември за Париз!

Локално - 14.11.2015

Терористите си одмаздуваат за Џон Џихадистот и се радуватна крвопролевање во социјалните мрежи со хаштаг “Paris in flames” Одговорноста за крвавите терористички напади во француската престолнина ја презеде радикалната група “Исламска држава” (ИД), ...

Претседателот на Франција им објави безмилосна војна на терористите

+инфо - 14.11.2015

На сите кои ги видоа сцените од Париз, претседателот Франоса Оланд им порача дека Франција ќе поведе безмилосна војна со терористите. Ова тој го изјави пред концертната сала „Батаклан“, каде синоќа загинаа најмалку стотина, од вкупно најмалку 158 ...

Потресни пораки од Батаклан: „Молете се за нас. Не убиваат еден по еден“

Канал5 - 14.11.2015

Французинот Бенџамин Казеновез кој бил еден од заложниците во париската концертна сала каде терористите масакрираа повеќе од 120 луѓе, преку социјалните мрежи испраќаше пораки кои одекнуваа во светот. „Се уште сум во Батаклан. Првиот кат.

Напаѓачите во Париз убиваат еден по еден заложник, полицијата упадна во концертната сала (видео)

think.mk - 14.11.2015

Според првичните информации, во престрелката во концертната сала Батаклан во Париз загинале најмалку 15 луѓе, а пет-шест вооружени лица зеле стотина луѓе како заложници. Според Си-ен-ен, полицијата досега изнела надвор околу сто заложници, од кои ...

Потресно сведоштво: Еве што се случувало во концертната сала во Париз

Нетпрес - 14.11.2015

Потресно сведоштво на еден Србин за тоа што се случувало во концертната сала Батаклан. Бев на семафорот кај Батакалан кога започна хаосот. Се слушнаа рафали, а потоа луѓето почнаа да бегаат.

#PrayForParis: Терористички напади во Париз, загинати преку 100 лица

Среќа.mk - 14.11.2015

Нападите биле фокусирани на фудбалскиот стадион каде се играл пријателски натрепвар меѓу Франција и Германија, таму пристуствувал и францускиот претседател Оланд, кој е брзо евакуиран. На парискиот стадиот дошло до три експлозии во коисе загинати ...

(ВИДЕО) Виселе од 2 кат и скокале: Очајно бегство на заложниците

Репортер - 14.11.2015

Даниел Псени, чив стан има поглед на Батаклан снимил стравични сцени како луѓето висат од прозор обидувајќи се да побегнат. Предупредување – на видеото се гледаат мртви луѓе како лежат на улица! Images de la fusillade au Bataclan by lemondefr Псени ...

Ју Ту го одложи вечерашниот концерт во Париз

Локално - 14.11.2015

Американската група Ју Ту објави дека го укинува концертот предвиден за сабота (вечерва) во Париз. Во коминике групата на Боно сподели дека го донела ова решение поради прогласената вонредна состојба по нападите синоќа во Париз.

Во Париз воведен полициски час по апокалиптичните сцени

Република - 14.11.2015

Градкста управа на Париз потворди дека во заложничката криза во концертната сала „Батаклан“ се убиени најмалку 80 лица, додека во другите одвоени напади убиени се уште 40 лица. Полицијата претходно ја заврши операцијата во салата „Батаклан“ во која ...

Пеколна ноќ во Париз: Бројот на жртви во терористичките напади надмина 140

МРТ - 14.11.2015

Надлежните потврдија дека во заложничката криза во концертната сала Батаклан, убиени се најмалку 100 луѓе, додека во другите напади има 40 жртви. Низ Франција мобилизирана е и војската... Според последните податоци од градската управа во Париз, во ...

Вознемирувачко видео: Очајните обиди за бегство на заложниците од Батаклан!

Вечер - 14.11.2015

Моментот на терористичкиот напад во концертната сала „Батаклан", го снимил Даниел Псени, новинар на францускиот весник Ле монде . Даниел Псени, чиј стан гледа директно на театарот Батаклан ја снимил стравичната сцена како луѓето висат од прозори во ...

На експлозиите кај стадионот во Париз им претходела лажна дојава за бомба во хотелот на германската фудбалска ...

Република - 14.11.2015

Во директниот пренос од натпреварот се слушна експлозијата која предизвика паника и кај присутните на Стад д’Франс. Веднаш по завршувањето на натпреварот, љубителите на фудбалот тргнаа кон излезите од стадионот, но кога полицијата им соопшти што се ...

Изјава на сведоци, нема да верува што викале напаѓачите во Париз пред да се разнесат со експлозив

think.mk - 14.11.2015

Според последните информации, полицијата во салата „Батаклан“ убила тројца џихадисти, по што целосно била ослободена концертната сала која што наликувала на сцена од апокалиптичен филм. Наводно уапсен бил еден терорист кој тврдел дека е член на ...

Оланд оди во „Батаклан“, таму медиумите јавуваат има 150 мртви

Република - 14.11.2015

AFP објави дека Францускиот претседател Франсоа Оланд се упатил кон концертната сала „Батаклан“ каде напаѓачите ги држат заложниците. Последните информации во француските медиуми говорат дека околу 100 луѓе се таму мртви.

Видео од акцијата на француските специјалци во клубот Батаклан

Вечер - 14.11.2015

Во терористичките напади се убиени 128 луѓе, околу 200 се ранети а 99 се во критична состојба ИСИЛ веќе ја превзеде одговорноста за нападите. Најголем број на жртви има во клубот “Батаклан“ каде се убиени околу 80 луѓе.

Француската полиција го пребарува секој агол во градот каде загинаа над 150 луѓе

Република - 14.11.2015

Десетици илјади француски полицајци вечерва го пребаруваат Париз во потрага по напаѓачите кои што според неофицијални информации убија над 150 луѓе. Според Еуроњуз париските полициски сили немаат точна претстава колкумина луѓе од биле дел од ...

Вучиќ закажа итна седница поради настаните во Париз

Република - 14.11.2015

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ свика денеска вонредна седница на Бирото за координација на службите за безбедност по повод терористичките напади во Париз, во кои има многу жртви. Српските медиуми јавуваат дека седницата е закажана за во 11 ...

На улиците во Париз 30.000 полицајци, мобилизирани 1.500 војници: Напаѓачите имаат француско државјанство

Репортер - 14.11.2015

Француската влада е во постојана заседа откако се случи нападот, на улицитњ има околу 30.000 полицајци, а се наведува дека терористите се од Франција. Во еден од најтешките терористички напади на европско тло, втор по ред напад оваа година во ...

СТРАШНА СНИМКА ОД МОМЕНТОТ НА НАПАД во Париз: Луѓе висат на прозори!

Фактор - 14.11.2015

Моментот на терористичкиот напад во концертната сала „Батаклан“, го снимил Daniel Psenny, новинар на францускиот весник Ле монде . Вниманиe видеото е со вознемирувачка ...

ПУКАЊЕ, ЕКСПЛОЗИИ, ХАОС: Вака изгледаше акцијата за ослободување на заложниците (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан, каде се одржуваше рок концерт се слушнала експлозија и дваесетина истрели. Според сведоци кои се наоѓале во салата имало 3-6 стрелци. Вкупно загинаа 126 лица, а над 200 се ранети, од кои многу во критична ...

Бројот на жртви во нападите во Париз порасна на 140

Lider - 14.11.2015

Според последните податоци од градската управа во Париз, во неколкуте напади во градот вечерва, животот го загубија најмалку 140 луѓе. Надлежните потврдија дека во заложничката криза во концертната сала Батаклан, убиени се најмалку 100 луѓе, додека ...

Париз: Во тек е заложничка драма, многу луѓе го загубија животот

Lider - 13.11.2015

Во моментов во Париз во тек е заложничка драма во концертната сала „Батаклан“ каде 60 лица се држат како заложници. Француските медиуми јавија дека досега има најмалку 20 мртви од експлозијата на бомби околу стадионот и вооружениот инцидент во ...

Исповед од салата на смртта во Париз: Се преправав дека сум мртва и преживеав! (ФОТО)

Курир - 15.11.2015

Светот се уште се соочува со трагедијата со која во петокот вечер се случи во Париз, а една жена која го преживеала нападот истакнала дека „никогаш не мислите дека тоа на вас може да ви случи“.

U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

Среќа.mk - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаa концертот, но сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Прва фотографија од масакрот во концертната сала

За Се - 15.11.2015

Луѓето кои го преживеале стравичниот масакр во Париз, ги објавуваат своите искуства на социјалните мрежи, а фотографиите и снимките се се пострашни. Меѓу нив се најде и една фотографија од концертната сала Батаклан, која е исклучително ...

Видеа од пукањето во Париз

Тера - 15.11.2015

На Јутјуб се појави кратко видео на кое се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала Батаклон. Ниту членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, ниту публиката во првите редови не сфаќаат што се случува. Но снимката тука прекинува.

Imagine на Џон Ленон во знак на жртвите од „Батаклан“

ЗаЗабава - 14.11.2015

По нападите врз концертната сала „Батаклан“ синоќа во Париз, во знак на жалење и солидаризирање, мобилниот пијано музичар почнал да ја свири Imagine на Џон Ленон. Најголемиот број жртви сепак беше во близина на местото каде што тој свири.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО): Снимал додека бегал преку мртвите тела

Репортер - 15.11.2015

Продолжуваат да излегуваат снимки од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите убија над сто луѓе. Еден од посетителите на концертот во салата со својот телефон снимил стравични сцени непосредно пред да упадне полицијата во ...

ВИДЕО: Пијанист ја изведе “Imagine“ пред нападнатиот театар во Париз

За Се - 15.11.2015

Парижаните биле секогаш храбри пред неправдата, борци за слободата и солидарни во се. Нивниот непокорлив дух беше уште еднаш докажан денеска пред театарот “Батаклан“, објектот на напад кој понесе најмногу жртви, кога млад пијанист го довлечка своето ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Денешен - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Што се случува пред салата „Батаклан“

Репортер - 15.11.2015

Руската агенција Раптли постави веб-камера пред салата Батаклан, каде продолжува истрагата. Преносот од неа може да го следите ...

Седнал на клавир пред Батаклан и ја отсвирил Имеџин

Тера - 14.11.2015

Терористичкиот напад во главниот француски град во кој загинаа најмалку 128 луѓе, а околу 200 се ранети, го потресе целиот свет, а додека Исламска држава триумфира, другите шират пораки за мир.

(ВИДЕО) Париз со порака за мир

Орбис - 15.11.2015

Пред концертната сала „Батаклан“ во Париз, во знак на жалење и солидаризирање, на мобилно пијано музичар ја изведе Imagine на Џон Ленон. Над 80 од жртвите од синоќешните напади во Париз, беа во близина на местото каде што тој ...

ПО ТЕРОРОТ ВО ПАРИЗ: Кај третиот напаѓач пронајден египетски пасош

Телеграф - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Потресни снимки од нападите во Париз

еМагазин - 15.11.2015

Новинарот на Ле монд Даниел Псени живее на улица зад салата Батаклан во која се случи масакрот. Тој снимил потресно видео на кое се гледа како луѓето се обидуваат да избегаат преку прозорците на салата, но, предупредува Ле монд, може да се видат и ...

Во седум терористички напади во Франција, над 140 мртви, уште толку се држат како заложници

think.mk - 14.11.2015

Освен неколкуте одделни престрелки, полицијата потврди и експлозија во близина на стадионот Стат де Франс, како и сега завршената заложничка криза во концертната сала Батаклан. Според информациите во француските медиуми, во 1.20 ч потврдени се ...

Снимка од терористичкиот напад врз концертната сала „Батаклан“ во Париз

Орбис - 14.11.2015

Снимката ја направил новинар во францускиот весник Ле монде во моментот кога терористите ја нападнале концертната сала „Батаклан“. Images de la fusillade au Bataclan by ...

(ВИДЕО) Ослободувањето на заложниците од Батаклан

Репортер - 14.11.2015

Од седумте терористички напади, најсмртоносниот беше во концертната сала Батаклан. Медиумите објавуваат нови видеа каде се гледа акцијата на ослободување на заложниците. На таа локација страдаа околу 100 луѓе, а официјалните податоци зборуваат дека ...

Бројот на загинати се искачи на 140: Војската излезе на улиците на Париз, сите француски граници се затворени

Бриф - 14.11.2015

Според последните информации кои штотуку ги потврдија градските власти на Париз, вечерва во терористичките напади во француската престолнина биле убиени најмалку 140 лица. Стотина лица биле убиени во салата „Батаклан“ и уште 40 други лица на ...

Вознемирувачко видео, бегаат од салата ги влечат мртвите

+инфо - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан во Париз се случи најголемиот масакр, каде џихадистите убија 120 луѓе. Заложниците бегаат на улица по терористичкиот напад, но се пука и на нив додека трчаат. Дел се убиени, останаа да лежат, а сите ги прескокнуваат ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бегство од терористите во Париз

Курир - 14.11.2015

На интернет се појави вознемирувачко видео од заложници што бегаат од концертната сала Батаклан после терористички напад. Видеото е многу вознемирувачко, затоа што пред влезот има неколку тела од мртви луѓе.

ВИДЕО: Очајно бегство на заложниците – Виселе од 2 кат и скокале

МК News - 14.11.2015

Даниел Псени, чив стан има поглед на Батаклан снимил стравични сцени како луѓето висат од прозор обидувајќи се да побегнат. Псени кој бил ранет во раката додека додека на преплашените луѓе им ја отварал врата од својата зграда како би им помогнал, ...

Ју Ту го одложи вечерашниот концерт во Париз

Орбис - 14.11.2015

Американската група Ју Ту објави дека го укинува концертот предвиден за сабота (вечерва) во Париз. Во коминике групата на Боно сподели дека го донела ова решение поради прогласената вонредна состојба по нападите синоќа во Париз.

Ослободени заложниците, убиени терористите, над 100 мртви во Париз

Fox.mk - 14.11.2015

Најмалку сто луѓе се убиени во терористичките напади во Париз само во концертната сала. Еден час по полноќ француската полиција и војска и ставија крај на заложничката драма во која беа убиени најмалку двајца терористи.

Терористите се од Франција, мобилизирани 30.000 полицајци и 1.500 војници

Курир - 14.11.2015

Француската влада е во постојана заседа откако се случи нападот, на улиците има околу 30.000 полицајци, а се наведува дека терористите се од Франција. Во еден од најтешките терористички напади на европско тло, втор по ред напад оваа година во ...

Видео: ПУКАЊЕ, ЕКСПЛОЗИИ, ХАОС: Вака изгледаше акцијата за ослободување на заложниците

Пулс24 - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан, каде се одржуваше рок концерт се слушнала експлозија и дваесетина истрели. Според сведоци кои се наоѓале во салата имало 3-6 стрелци. Вкупно загинаа 126 лица, а над 200 се ранети, од кои многу во критична ...

Исповед на преживеана девојка од Париз: Се преправав дека сум мртва и преживеав!

Сител - 15.11.2015

Светот се уште се соочува со трагедијата со која во петокот вечер се случи во Париз, а една жена која го преживеала нападот истакнала дека „никогаш не мислите дека тоа на вас може да ви случи“.

U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

Денешен - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаa концертот, но сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

Грозоморна фотографија од Батаклан после масакрот

+инфо - 15.11.2015

Луѓето кои го преживеале стравичниот масакр во Париз ги објавуваат своите искуства на социјалните мрежи, а фотографиите и снимките се се пострашни. Меѓу нив се најде и една фотографија од концертната сала Батаклан, која е исклучително ...

Нови снимки од ужасот: почетокот на пукањето на концертот и пред концертната сала (ВИДЕО)

Орбис - 15.11.2015

На Јутјуб се појави кратко видео на кое се слуша самиот почеток на пукањето во концертната сала Батаклон. Ниту членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, ниту публиката во првите редови не сфаќаат што се случува. Но снимката тука прекинува.

Вознемирувачко видео: Плач и ужас низ улиците во Париз

Денешен - 15.11.2015

Страшни слики по париските улици се гледаа вчеравечер, по трагичните терористички напади кои одзедоа 129 животи. На интернет се појави нова аматерска снимка со вознемирувачка содржина од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

24 Вести - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Француски државјанин и Сириец меѓу терористите во Париз

Вечер - 14.11.2015

Француски истражни органи го утврдија идентитетот на двајца од осуммината терористи, кои синоќа извршија крвави напади во Париз, соопшти радио „Европа 1". Еден од напаѓачите бил француски државјанин, а другиот Сириец.

Ранет новинар на Ле монд го снимил ужасот кај Батаклон: Луѓето скокаа од прозорци, беше како 9/11 (ВИДЕО)

Орбис - 15.11.2015

Новинарот на Ле монд Даниел Псени живее на улица зад салата Батаклан во која се случи синоќешниот масакр. Тој снимил потресно видео на кое се гледа како луѓето се обидуваат да избегаат преку прозорците на салата, но, предупредува Ле монд, може да се ...

ФОТО+ВИДЕО: Застрашувачки глетки низ Париз - Во 7 терористички напади над 140 мртви

Пулс24 - 14.11.2015

Полицијата официјално потврди дека во дел од Париз вечерва се случиле седум терористички напади, и дека два биле самоубиствени, а еден бомбашки. Освен неколкуте одделни престрелки, полицијата потврди и експлозија во близина на стадионот Стат де ...

ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА ОД НАПАДOT ВО ПАРИЗ: Моментот кога терористите ја нападнале концертната сала „Батаклан“

Пулс24 - 14.11.2015

ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА ОД ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПАРИЗ: Моментот кога терористите ја нападнале концертната сала „Батаклан“ Снимката ја направил новинар во францускиот весник Ле монде во моментот кога терористите ја нападнале концертната сала ...

Вознемирувачко видео, бегаат од салата ги влечат мртвите

Бриф - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан во Париз се случи најголемиот масакр, каде џихадистите убија 120 луѓе. Заложниците бегаат на улица по терористичкиот напад, но се пука и на нив додека трчаат. Дел се убиени, останаа да лежат, а сите ги прескокнуваат ...

Терористите се од Франција, мобилизирани 30.000 полицајци и 1.500 војници

Press24 - 14.11.2015

Француската влада е во постојана заседа откако се случи нападот, на улиците има околу 30.000 полицајци, а се наведува дека терористите се од Франција. Во еден од најтешките терористички напади на европско тло, втор по ред напад оваа година во ...

ВИДЕО: Вака изгледаше акцијата за ослободување на заложниците

За Се - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан, каде се одржуваше рок концерт се слушнала експлозија и дваесетина истрели. Според сведоци кои се наоѓале во салата имало 3-6 стрелци. Вкупно загинаа 126 лица, а над 200 се ранети, од кои многу во критична ...

Светот шокиран од оваа девојка, што правела оваа девојка за да преживее во Париз?

think.mk - 16.11.2015

Приказните на преживеаните служат како потсетник на страшното насилство кое доаѓа со тероризмот. Исобел Бовдери, била на концертот во салата Батаклан каде 89 луѓе беа убиени, споделила многу моќен пост на Фејсбук за ужансото искуство кое го ...

ВИДЕО: ВИДЕО: U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

Press24 - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаа концертот. Сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

Нови снимки од ужасот: почетокот на пукањето на концертот и пред концертната сала

За Се - 15.11.2015

Ниту членовите на бендот, кои ја прекинуваат свирката, ниту публиката во првите редови не сфаќаат што се случува. Но снимката тука прекинува. Претходно Пари мач објави снимка од првата престрелка пред салата Батаклон, во која беа убиени 89 луѓе, но ...

Плач и ужас низ улиците во Париз (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Курир - 15.11.2015

Страшни слики по париските улици се гледаа вчеравечер, по трагичните терористички напади кои одзедоа 129 животи. На интернет се појави нова аматерска снимка со вознемирувачка содржина од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз, еве ја првичната листа

Локално - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Познати детали и за третиот напаѓач во Париз

Курир - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

На улиците во Париз 30.000 полицајци, мобилизирани 1.500 војници: Напаѓачите имаат француско државјанство

МК News - 14.11.2015

Француската влада е во постојана заседа откако се случи нападот, на улиците има околу 30.000 полицајци, а се наведува дека терористите се од Франција. Во еден од најтешките терористички напади на европско тло, втор по ред напад оваа година во ...

Пукање на сите страни: Снимка од акцијата за ослободување на заложниците

Сител - 14.11.2015

Во концертната сала Батаклан, каде се одржуваше рок концерт се слушнала експлозија и дваесетина истрели. Според сведоци кои се наоѓале во салата имало 3-6 стрелци. Вкупно загинаа 126 лица, а над 200 се ранети, од кои многу во критична ...

ВИДЕО: U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

Курир - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаа концертот. Сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Страшни сцени низ улиците на Париз

Press24 - 15.11.2015

Страшни слики по париските улици се гледаа вчеравечер, по трагичните терористички напади кои одзедоа 129 животи. На интернет се појави нова аматерска снимка со вознемирувачка содржина од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде ...

Меѓу жртвите во Париз голем број се странци

Република - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.Меѓу загинатите се: – Најмалку двајца белгиски државјани, ...

Познати детали и за третиот напаѓач во Париз

Fox.mk - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

ВИДЕО: U2 го откажаа концертот во Париз, но дојдоа да оддадат почит

МК News - 15.11.2015

Во саботата вечер во Париз требаше да се одржи концертот на групата U2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаа концертот. Сепак пристигнаа во главниот град на Франција.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снимал додека бегал преку мртвите тела

МК News - 15.11.2015

Продолжуваат да излегуваат снимки од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите убија над сто луѓе. Еден од посетителите на концертот во салата со својот телефон снимил стравични сцени непосредно пред да упадне полицијата во ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Хоророт низ улиците на Париз

Нетпрес - 15.11.2015

Хоророт низ улиците во Париз може да се забележи во новата аматерска видео снимка од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите, според последниот црн биланс убиле 89 лица.

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

+инфо - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

+инфо - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

(ВИДЕО) ЈУ2 во Париз

еМагазин - 15.11.2015

Викендов во Париз требаше да се одржи концертот на групата ЈУ2, но по терористичкиот напад членовите на групата го откажаa концертот, но сепак пристигнаа во главниот град на Франција и ја посетија концертната сала Батаклон, каде положија свежо цвеќе ...

Плач и ужас низ улиците во Париз (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Вечер - 15.11.2015

Страшни слики по париските улици се гледаа вчеравечер, по трагичните терористички напади кои одзедоа 129 животи. На интернет се појави нова аматерска снимка со вознемирувачка содржина од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Популарно - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

Популарно - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снимал додека бегал преку мртвите тела

За Се - 15.11.2015

Продолжуваат да излегуваат снимки од масакрот во концертната сала Батаклан во Париз каде терористите убија над сто луѓе. Еден од посетителите на концертот во салата со својот телефон снимил стравични сцени непосредно пред да упадне полицијата во ...

Голем број странци меѓу 129-те загинати во Париз

Утрински - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

(ВИДЕО ВО ЖИВО+ГАЛЕРИЈА) Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

Репортер - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Ultimate Responsive Image Slider Plugin Powered By Weblizar Француската полиција го откри идентитетот на ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Идивиди - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

ОБНОВЕНО: Француски и египетски државјанин и еден Сириец меѓу терористите во Париз

Утрински - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Lider - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

Сител - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Вечер - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Кај третиот напаѓач во Париз пронајден египетски пасош

Lider - 14.11.2015

Уште еден пасош е пронајден врз телото на бомбашот-самоубиец кој синоќа изврши еден од нападите во Париз, а му припаѓа на египетски државјанин. Француската полиција го откри идентитетот на еден од терористите кој стои зад нападот во концертната сала ...

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Бриф - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Орбис - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Вест - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Здравство24 - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Голем број странци меѓу жртвите во Париз

Телма - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Жртви од целиот свет во нападите во Париз

еМагазин - 15.11.2015

Голем број странски државјани се убиени во нападите во петокот вечерта во Париз, во кои според досегашниот биланс загинаа 129 лица , 352 се повредени од кои 99 се наоѓаат во критична состојба.

Идентификувани 103 жртви од нападите во Париз – Голем број се странци

МК News - 15.11.2015

Францускиот премиер Мануел Валс денеска изјави дека се идентификувани телата на 103 жртви на терористичките напади во париз и дека уште 20 до 30 чекаат на идентификација. Според последниот биланс, во нападите од петок навечер загинаа најмалку 129 ...