TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некогашниот првак конечно победи: Фени И. преку Пелистер до прв прволигашки триумф

МКД - 16.11.2013

Трикратниот македонски кошаркарски шампион, екипата на Фени индустри, конечно дојде до првата победа во новата сезона откако вечерва, на домашен терен, го совлада тимот на Пелистер (94-88) во меч од ...

Прв сезонски триумф за Фени Индустри

Дерби - 16.11.2013

Трикратниот кошаркарски шампион на Македонија, Фени Индустри, стигна до својата прва лигашка победа оваа сезона откако денеска во дербито на дното беше подобар од тимот на Пелистер со конечни 94:88.

НБА: Дербито за ЛА клиперс, пораз на Атланта од Њујорк

Екипа - 14.11.2013

Изминатава ноќ во НБА лигата беше одбележа од дерби пресметката меѓу Оклахома и ЛА Клиперс која и припадна на составот од Лос Анџелес со 111-103. Дерби мечот беше одбележан и од кошкањето меѓу Ибака ...

Четири поени за Антиќ во поразот од Никси

Утрински - 14.11.2013

Атланта Хокс во чии редови настапува македонскиот интернационалец на домашен терен загуби од Њујорк со 95:91 Екипата на Атланта за кого настапува Перо Антиќ не успеа да запише уште една домашна ...

Клиперс го добија дербито со Оклахома, нов пораз на Бруклин

Дерби - 14.11.2013

Изминатава ноќ во НБА лигата донесе доста натпревари и доста возбудувања, а во дербито на вечерта тимот на ЛА Клиперс ја совлада Оклахома Сити Тандерс со 111:103 Како клучна на мечот се покажа ...

Видео: Антиќ поразен од Њујорк

Спортски - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија од Њујорк со 91-95, во еден од 12-те натпревари, кои се одиграа синоќа во НБА лигата. Печат на овие натпревари стави мечот помеѓу ЛА Клиперс и Оклахома, на кој беа ...

Пораз на Атланта од Њујорк

ЗаЗабава - 14.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ одигра 13 минути во поразот на Атланта Хокс на домашен терен од Њујорк со 91-95. На овој натпревар Антиќ имаше учинок од четири поени (1/3 за два поени, 2/2 од ...

Антиќ и Атланта без решение за Ентони

СуперСпорт - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија од Њујорк со 91-95, во еден од 12-те натпревари, кои се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу средата и четвртокот. Печат на овие натпревари стави мечот помеѓу ЛА ...

НБА: Њујорк ја освои Атланта, Клиперс подобар од Оклахома

Телеграф - 14.11.2013

Атланта хокс загуби од Њујорк со 95:91, на свој терен. Перо Антиќ одигра 13 минути, во кои запиша четири поени и пет скока Перо Антиќ и Атланта го доживеаја првиот пораз на домашен терен во новата ...

Антиќ и Атланта без решение за Ентони

Portal - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија од Њујорк со 91-95, во еден од 12-те натпревари, кои се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу средата и четвртокот. Печат на овие натпревари стави мечот помеѓу ЛА ...

Видео: Антиќ поразен од Њујорк

Таратур - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија од Њујорк со 91-95, во еден од 12-те натпревари, кои се одиграа синоќа во НБА лигата. Печат на овие натпревари стави мечот помеѓу ЛА Клиперс и Оклахома, на кој беа ...

Уште еден пораз на Бруклин, Клиперс подобар од Оклахома

Република - 14.11.2013

Изминатава ноќ во НБА беа одиграни 12 натпревари. Тимот на Бруклин доживеа уште еден пораз, а во дербито на вечерта тимот на ЛА Клиперс ја совлада Оклахома сити тандерс со 111-103.

Антиќ и Атланта без решение за Ентони

Макфакс - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија од Њујорк со 91-95, во еден од 12-те натпревари, кои се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу средата и четвртокот. Печат на овие натпревари стави мечот помеѓу ЛА ...

Лесни победи на Мајами и на Лејкерси

Екипа - 13.11.2013

Домаќините славеа на сите четири меча одиграни синоќа во НБА лигата, а интересно е дека на сите дуели поразените тимови постигнаа по 95 поени. Мајами не дозволи уште еден пораз иако одбраната не беше ...

НБА: Победи на Мајами, Далас, ЛА Лејкерс и ГС

Кајгана - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен забележаа победи во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа синоќа. Интересно на сите четири средби поразените тимови постигнаа по 95 поени.

Ноќ за домашните во НБА лигата

Спортски - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа синоќа. Интересно на сите четири средби поразените тимови постигнаа по 95 поени.

НБА: Победи на Мајами, Далас, ЛА Лејкерс и ГС

СуперСпорт - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа во ноќта помеѓу вторникот и средата. Интересно на сите четири средби поразените тимови ...

НБА: Победи на Мајами, Далас, ЛА Лејкерс и ГС

Portal - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа во ноќта помеѓу вторникот и средата. Интересно на сите четири средби поразените тимови ...

Победи на Мајами, Далас, ЛА Лејкерс и ГС

Канал 77 - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа во ноќта помеѓу вторникот и средата. Интересно на сите четири средби поразените тимови ...

Ноќ за домашните во НБА лигата

Таратур - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа синоќа. Интересно на сите четири средби поразените тимови постигнаа по 95 поени.

НБА: Победи на Мајами, Далас, ЛА Лејкерс и ГС

Макфакс - 13.11.2013

Екипите кои играа на домашен терен, забележаа победи, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа во ноќта помеѓу вторникот и средата. Интересно на сите четири средби поразените тимови ...

Индијана продолжува да гази

Кајгана - 12.11.2013

Екипата на Индијана и понатаму е единствената непоразена во НБА лигата, со што стана седмата екипа од 2000 година наваму, која сезоната ја започнала со осум победи.

Индијана и понатаму гази

Дерби - 12.11.2013

НБА лигата изминатава ноќ донесе неколку добри натпревари во кои фаворитите забележаа сигурни победи. Индијана остана да биде единствената екипа без пораз во лигата, откако овој пат беа подобри од ...

Атланта победи, Антиќ одмараше

ЗаЗабава - 12.11.2013

Екипата на Атланта Хокс славеше на гостувањето кај Шарлот со 103-94, а нашиот кошаркар Перо Антиќ на овој натпревар одмараше. Хорфорд беше најефикасен кај Хокси со 24 поени, додека Џеф Тиг забележа ...

Индијана и натаму без пораз, Антиќ не доби шанса против Шарлот

Точка - 12.11.2013

Кошаркарите на Индијана Пејсерс и натаму не знаат за пораз во новата сезона од НБА лигата. Утринава Пејсерси славеа против Мемфис и ја остварија осмата победа на исто толку натпревари.

Индијана продолжува да гази

Portal - 12.11.2013

Екипата на Индијана и понатаму е единствената непоразена во НБА лигата, со што стана седмата екипа од 2000 година наваму, која сезоната ја започнала со осум победи.

Индијана продолжува да гази

Макфакс - 12.11.2013

Екипата на Индијана и понатаму е единствената непоразена во НБА лигата, со што стана седмата екипа од 2000 година наваму, која сезоната ја започнала со осум победи.

Вулфси конечно го разбија малерот

Оn.net - 11.11.2013

По 22-та порази во низа во меѓусебните дуели со клубот од Лос Анџелес, екипата на Минесота синоќа конечно успеа да слави над Лејкерси. Спарси убедливи во Њујорк, среќа за Тандер во финишот против ...

Оклахома ги скроти „волшебниците“, Рубио е лекот за ЛА Лејкерс

Екипа - 11.11.2013

Кошаркарите на Оклахома го победија Вашингтон по продолженијата со 106-105 во најинтересниот меч од синоќешната програма во НБА лигата. Кевин Дурант беше одличен со 33 поени, 13 скока и шест ...

НБА: Дурант најзаслужен за победата на „громовите“

Телма - 11.11.2013

По две победи за домашните и гостинските екипи на н а четирите средби кои беа одиграни во НБА лигата. Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше против Вашингтон со 106:105, ...

Вулфси дочекаа триумф над Лејкерси

Утрински - 11.11.2013

Во „Стејпл центарот“ Минесота стави крај на серијата од 22 порази едноподруго во дуелите со „езерџиите“ Минесота ја дочека својата шанса да ставија крај на низата од 22 порази во пресметките со ...

Лејкерс лесен залак за „волците“

Дерби - 11.11.2013

Екипата на Минесота Тимбервулвс конечно ја прекина губитничката серија против тимот на ЛА Лејкерс која траеше 22 натпревари, притоа совладувајќи со составот на Мајк Д’Антони со 113:90.

Лејкерси примија 47 поени во првата четвртина од Минесота

А1 On - 11.11.2013

На четирите натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата по две победи постигнаа домашните екипи и две гостите. Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105.

Дурент ја спаси Оклахома, Руби ги растури ЛА Лејкерс

СуперСпорт - 11.11.2013

Кошаркарите на Оклахома по продолжението го совладаа Вашингтон со 106-105, во најинтересниот натпревар во НБА лигата, одигран во ноќта помеѓу неделата и понеделникот.

Минесота го победи ЛА Лејкерс, Сан Антонио го понижи Њујорк

Алфа - 11.11.2013

Кевин Дурант беше одличен со 33 поени 13 скока и 6 асистенции, додека Серж Ибака имаше 25 поени и 12 скока. Вашингтон лесно можеше да стигне до победа, но во последните секунди за победа на гостите ...

Вулфси ги декласираа Лејкерси

ЗаЗабава - 11.11.2013

Минесота Тимбервулфс во "Стејплс центарот" го декласира тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 113-90 и ја прекина низата од 22 порази во дуелите со "езерџиите".

(ВИДЕО) Минесота ги понижи Лејкерс и постави нов рекорд

Спортклуб - 11.11.2013

По 22 порази во серија, Минесота Тимбервулфс синоќа го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 113:90. Клучна за победата на тимот од Минеаполис беше првата четвртина во која постигна 47 поени ...

Минесота ги понижи Лејкерс и постави нов рекорд

Хитпортал - 11.11.2013

П о 22 порази во серија, Минесота Тимбервулфс синоќа го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 113:90. Клучна за победата на тимот од Минеаполис беше првата четвртина во која постигна 47 поени ...

По две домашни и гостински победи во НБА

+инфо - 11.11.2013

На четирите натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата по две победи постигнаа домашните екипи и две гостите. Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105.

НБА лига: Оклахома Сити победи по продолжение

Сител - 11.11.2013

Оклахома Сити дома по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105, Кевин Дурант уфрли 33 поени со 13 скокови, а неговата екипа се врати од негатива од 12 поена во последната четвртина.

По две домашни и гостински победи во НБА лигата

Локално - 11.11.2013

На четирите натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата по две победи постигнаа домашните екипи и две гостите. Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105.

По две домашни и гостински победи во НБА лигата

Бриф - 11.11.2013

На четирите натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата по две победи постигнаа домашните екипи и две гостите. Оклахома Сити пред своите навивачи по продолжение славеше над Вашингтон со 106:105.

НБА: Минесота по шест и пол години го победи ЛА лејкерс

Телеграф - 11.11.2013

„Волците“ немаа триумф над овој противник од 6 март 2007 година Екипата на Минесота по пауза од повеќе од шест и пол години конечно се израдува на триумф против Лос Анџелес лејкерс во НБА-лигата.

Победа на Спарси во Њујорк, Минесота славеше против Лејкерс

Точка - 11.11.2013

После 22 порази по ред против Лос Анџелес Лејкерс, кошаркарите на Минесота утринава славеа против калифорнискиот тим во Стејплс центарот со 113-90. Во чудесната вечер Тимбервулвс во првата четвртина ...

Дурент ја спаси Оклахома, Руби ги растури ЛА Лејкерс

Канал 77 - 11.11.2013

Кошаркарите на Оклахома по продолжението го совладаа Вашингтон со 106-105, во најинтересниот натпревар во НБА лигата, одигран во ноќта помеѓу неделата и понеделникот.

Дурент ја спаси Оклахома, Руби ги растури ЛА Лејкерс

Portal - 11.11.2013

Кошаркарите на Оклахома по продолжението го совладаа Вашингтон со 106-105, во најинтересниот натпревар во НБА лигата, одигран во ноќта помеѓу неделата и понеделникот.

Минесота конечно ги победи Лејкерс

Република - 11.11.2013

Минесота Тимерволвс со убедливи 113-90, по шест и пол години конечно стигнаа до победа врз тимот на Лос Анџелес Лејкерс. Последен пат кога Лејкерс изгубија од Минесота беше на 6.

Дурент ја спаси Оклахома, Руби ги растури ЛА Лејкерс

Макфакс - 11.11.2013

Кошаркарите на Оклахома по продолжението го совладаа Вашингтон со 106-105, во најинтересниот натпревар во НБА лигата, одигран во ноќта помеѓу неделата и понеделникот.