TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесните Аргентинци се истурија врз „кралот на промашувањата“: Не те сакаме повеќе во репрезентацијата

Спортклуб - 12.11.2016

Навивачите на Аргентина и понатаму не можат да се помират со тешкиот пораз од Бразил со 3:0 во квалификациите за Светското првенство, кое нивната репрезентација би можела да го пропушти за прв пат по 1970. година.

Бразилски час по фудбал за Аргентина во Бело Хоризонте (ВИДЕО)

Нова ТВ - 11.11.2016

Бразил ја понижи Аргентина со 3:0 во дербито на јужноамериканските квалификации за светското фудбалско првенство во Русија во 2018 година. Воведот на средбата во Бело Хоризонте, за нијанса, им припадна на „гаучосите“.

Бразил моќен против Аргентина, прекрасен гол на Кутињо (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.11.2016

Бразил со убедливи 3-0 го победи вечниот ривал селекцијата на Аргентина во натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018. Ноќеска се играше големото дерби во Јужна Америка, Бразил во Бело Хоризонте ја пречека Аргентина и ја славеше ...

Меси и компанија немоќни: Бразил ја „здроби“ Аргентина

Екипа - 11.11.2016

Во уште едно големо латиноамериканско дерби, Бразил во Бело Хоризонте славеше против Аргентина со убедливи 3-0. Иако почетокот им припадна на Аргентинците кои беа поконкретни, сепак Бразил дојде до водство во 24.

Меси и Аргентина на колена пред Бразил, маестрален гол на Кутињо (ВИДЕО)

МКД - 11.11.2016

Бразил со убедливи 3-0 го победи својот голем ривал од Јужна Америка, селекцијата на Аргентина во натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018. Ноќеска се играше големото дерби во Јужна Америка, Бразил во Бело Хоризонте ја пречека ...

Меси разочаран: Проблемот е во нашите глави…

Екипа - 11.11.2016

Аргентина доживеа потоп на дуелот против Бразил, а поразот од 3-0 придонесе „гаучосите“ да се најдат на шестото место на табелата, пласман во квалификациите што не носи виза за мундијалот во Русија во 2018 година.

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

+инфо - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките од 3-0. Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките.

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

А1 On - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Меси за дебаклот од Бразил: Нашата игра е лоша

Кајгана - 11.11.2016

Аргентина загуби од Бразил во мечот за квалификациите за Светското фудбалско првенство во Русија и ја закомпликува својата положба на табелата. Аргентина нема игра, нема атмосфера и нема да биде изненадување доколку не избори пласман на Мундијалот.

Ни Меси не ја спаси Аргентина во Бразил

Pixel.mk - 11.11.2016

Големите јужноамерикански ривали синоќа во Бело Хоризонте ја одиграа последната епизода од своето ривалство во која на крајот причини за насмевки имаа само ...

ВИДЕО: На Аргентинците им се спрема катастрофа - Професорски финиш на Нејмар за 2-0!

Gol.mk - 11.11.2016

Аргентина се наоѓа пред уште еден сериозен удар во квалификациите за Мундијалот во Русија. Во последните мигови од првото полувреме во Бело Хоризонте, Нејмар заврши на школски начин една организирана акција по која со дијагонала го матираше Ромеро ...

ВИДЕО: Антологиски гол на Кутињо за водство на Бразил против Аргентина!

Gol.mk - 11.11.2016

Отккао Алисон ги остави „кариоките“ во игра со чудесна интервенција по ударот на Лукас Биглиа, на спротивната страна Бразил поведе. Филипе Кутињо се направи како што треба, раплали до десната нога и ја „искина пајажината“ од голот на Ромеро.

ВИДЕО: „Самба“ до рани зори - Бразил ја „растури“ и ја понижи Аргентина!

Gol.mk - 11.11.2016

Бразил му зададе силен удар на своот најлут ривал Аргентина и го победи со 3-0 (2-0) во Бело Хоризонте во мечот од 11. коло од квалификациите за Светското првенство во Русија. Избраниците на Тите тактички ги прегазија „гаучосите“ кои делуваа ...

Сега ни Меси не помогна: "Кариоките" ја растурија Аргентина (ВИДЕО)

Спортклуб - 11.11.2016

Репрезентацијата на Бразил го растури својот најголем ривал Аргентина во дербито на 11. коло од јужноамериканските квалификации за Светското првенство во 2018 година. Конечните 3-0 се најдобар одраз на она што се случуваше во Бело Хоризонте, ...

Кутињо со бомба ја „искина“ мрежата, Бразил и одржа лекција на Аргентина во Бело Хоризонте (Видео)

Дерби - 11.11.2016

Големото јужноамериканско „Ел Класико“ меѓу Бразил и Аргентина беше најавувано како голем спектакл веќе неколку дена, но на крајот овој меч мина во знакот на еден тим, односно во ритамот на фудбалската бразилска „самба“ која едноставно не можеа да ...

Лесен распоред? - Не, распоред кој го доведува во прашање пласманот на Аргентина на СП

Спортклуб - 11.11.2016

Фудбалерите на Аргентина се во големи проблеми, Меси и другарите мораат да пронајдат што е можно побрзо решение кое би ги вратило во очекувачка форма. Аргентина со поразот од Бразил дополнително ја искомплицира својата ситуација во квалификациите за ...

Меси загрижен: Не смееме веќе да правиме киксови

SportMedia - 11.11.2016

Капитенот на аргентинската репрезентација, Лионел Меси е загрижен за играта и резултатите кои во последно време ги остваруваат. „Гаучосите“ утрово во големото дерби против вечниот ривал Бразил загуби убедливо со 3:0.

Маскерано по тешкиот пораз од Бразил: Нема простор за изговори, мораме…

Дерби - 11.11.2016

Селекцијата на Аргентина серијата на лоши резултати во квалификациите за Светското првенство во Русија ја продолжи и на гостувањето кај најголемиот ривал Бразил кој ги суреди со 3-0. Ова за „гаучосите“ беше трет пораз во 11 рунда или веќе повеќе од ...

Нејмар во Бело Хоризонте ја среди Аргентина и влезе во одбрано друштво (ФОТО)

Дерби - 11.11.2016

Бразил е незапирлив под водство на Тите, а тоа на своја кожа го осети и селекцијата на Аргентија која во Бело Хоризонте доживеа дебакл и загуби од својот најголем ривал во Јужна Америка со 3-0.

Нејмар со лекција за Меси и Аргентина (Видео)

SportMedia - 11.11.2016

Бразил стигна до убедливоа победа од 3:0 во дуелот против Аргентина, во квалификациите за Светско првенство во Русија, во 2018 година. Вечното јужноамериканско дерби кое се играше во Бело Хоризонте, му припадна на домаќинот Бразил, кој сега е и ...

Тите: Очекував повеќе проблеми, го лимитиравме Меси да игра повеќе во средниот ред

Gol.mk - 11.11.2016

По серија на неуспеси и на големите приредби, а и во меѓусебните дуели со Аргентина, бразилската репрезентација водена од новиот селектор Тите им одржа тактичка лекција на најлутите ривали и ги понижи со победата од 3-0.

Меси: Мора да се обединиме и да излеземе од овие г…а

Дерби - 11.11.2016

Селекцијата на Аргентина доби вистинска лекција од големиот ривал Бразил во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија во 2018 година. „Кариоките“ пред своите гледачи комплетно го надиграа противникот и славеа со 3-0 со головите на ...

Не помага ниту Меси, Бразил ја декласира Аргентина

Кајгана - 11.11.2016

Бразил ја декласира Аргентина со 3-0, во големото јужноамериканско дерби, кое се одигра во рамките на 11-то квалификациско коло за пласман на Мундијалот во Русија. Победи во ова коло забележаа селекциите на Уругвај, Парагвај и Венецуела, додека ...

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

Канал5 - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

Курир - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Меси за дебаклот од Бразил: Нашата игра е shit

Точка - 11.11.2016

Аргентина загуби од Бразил во мечот за квалификациите за Светското фудбалско првенство во Русија и ја закомпликува својата положба на табелата. Аргентина нема игра, нема атмосфера и нема да биде изненадување доколку не избори пласман на Мундијалот.

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

Сител - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Кутињо со бомба ја „искина“ мрежата, Бразил и одржа лекција на Аргентина во Бело Хоризонте

Точка - 11.11.2016

Големото јужноамериканско „Ел Класико“ меѓу Бразил и Аргентина беше најавувано како голем спектакл веќе неколку дена, но на крајот овој меч мина во знакот на еден тим, односно во ритамот на фудбалската бразилска „самба“ која едноставно не можеа да ...

Меси загрижен откако Аргентина загуби со 3:0 од Бразил: Не смееме веќе да правиме киксови

Курир - 11.11.2016

Аргентина во моментов е на шестото место на табелата во Јужна Америка и е во опасност да не се квалификува за пласман на Светското Првенство во Русија 2018 година. Капитенот на аргентинската репрезентација, Лионел Меси е загрижен за играта и ...

Маскерано по тешкиот пораз од Бразил: Нема простор за изговори, мораме…

Точка - 11.11.2016

Селекцијата на Аргентина серијата на лоши резултати во квалификациите за Светското првенство во Русија ја продолжи и на гостувањето кај најголемиот ривал Бразил кој ги среди со 3-0. Ова за „гаучосите“ беше трет пораз во 11 рунда или веќе повеќе од ...

Бразил без проблеми ја совлада Аргентина

Сител - 11.11.2016

Во натпревар од 11.коло од квалификациите за СП 2018 од јужноамериканската зона репрезентацијата на Бразил во Бело Хоризонте без проблеми ја совлада Аргентина со 3:0. Стрелци на головите беа: Кутињо 24 минута, Нејмар 45 и Паулињо 59.

Бразил убедливо ја совлада Аргентина...

Н.Македонија - 11.11.2016

Бразил убедливо ја совлада Аргентина Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за ...

АРГЕНТИНА ВО ХАОС: Меси и компанија сè подалеку од СП

Телеграф - 11.11.2016

Нејмар му одржа лекција на својот поискусен колега откако со Бразил дојде до победа од 3:0 Селекцијата на Бразил дојде до победа од 3:0 против Аргентина и на тој начин го задржа првото место во квалификациите за СП во делот на Јужна Америка.

Меси за дебаклот од Бразил: Нашата игра е shit

Среќа.mk - 11.11.2016

Аргентина на последниот Мундијал, чии домаќин беше Бразил, играше во финалето, а две години подоцна токму на бразилска почва максимално си ја закомпликува положбата на табелата. Од Јужна Америка четири селекции ќе изборат директен пласман на ...

Не помага ниту Меси, Бразил ја декласира Аргентина

Макфакс - 11.11.2016

Бразил ја декласира Аргентина 3-0, во големото јужноамерканско дерби, кое се одигра во рамките на 11-то квалификациско коло за пласман на Мундијалот во Русија. Победи во ова коло забележаа селекциите на Уругвај, Парагвај и Венецуела, додека ...

Проблемот е во нашите глави и таму мораме да го решиме

Вечер - 11.11.2016

Домаќинот дојде во водство со прекрасниот погодок на Филипе Кутињо, а во листата на стрелци се запиша Неимар и Паулињо Долго очекуваниот квалификациски дуел за престојниот Мундијал во Русија, помеѓу најголемите ривали од Јужна Америка, ...

Кутињо задоволен од играта на Бразил во натпреварот со Аргентина (ВИДЕО)

Стандард - 11.11.2016

Офанзивниот халф на Бразил Филипе Кутињо не ги криеше емоциите по убедливата победа над големиот јужноамерикански конкурент Аргентина со 3:0 во светски квалификациски меч во Бело Оризонте, пренесува БТ Спорт.

Бразилската самба ги покори гаучосите (видео)

Република - 11.11.2016

Во уште едно големо латиноамериканско дерби, Бразил во Бело Хоризонте славеше против Аргентина со убедливи 3-0. Иако почетокот им припадна на Аргентинците кои беа поконкретни, сепак Бразил дојде до водство во 24.

Меси за дебаклот од Бразил: Нашата игра е shit

Макфакс - 11.11.2016

Аргентина загуби од Бразил во мечот за квалификациите за Светското фудбалско првенство во Русија и ја закомпликува својата положба на табелата. Аргентина нема игра, нема атмосфера и нема да биде изненадување доколку не избори пласман на Мундијалот.

5 причини за неуспехот на Меси во националниот дрес на Аргентина

Стандард - 11.11.2016

Лионел Меси блеска во клупскиот тим Барселона, но не така гламурозно се развива неговата кариера во националниот дрес на Аргентина. Петкратниот добитник на „Златната топка“ трпи бројни критики за настапот со „гаучосите“, а откако го загуби финалето ...

Бразил убедливо ја совлада Аргентина

Lider - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Бразил и одржа лекција на Аргентина – Меси неможеше никако да помогне

Канал 77 - 11.11.2016

Големото јужноамериканско „Ел Класико“ меѓу Бразил и Аргентина беше најавувано како голем спектакл веќе неколку дена, но на крајот овој меч мина во знакот на еден тим, односно во ритамот на фудбалската бразилска „самба“ која едноставно не можеа да ...

Бразил ја прегази Аргентина

Телевизија Нова - 11.11.2016

Големото латино-американско фудбалско дерби меѓу Бразил и Аргентина заврши со победа на Кариоките. На натпреварот одигран синоќа во Бело Хоризонте, а во рамките од 11.коло на јужно-американските квалификации за Светското првенство во Русија 2018 ...

Губитничка идеја на селекторот: Аргентина против Бразил без Агуеро, но со - Игуаин (ФОТО)

Спортклуб - 10.11.2016

Иако речиси сите тренери ги кријат почетните постави до еден час пред натпреварот, аргентинскиот селектор уште ноќеска објави со кого ќе игра во дербито против Бразил. Најголемиот дел од поставата беше очекувана, но изненади одлуката за партнерот на ...

Бауза нема што да крие и им го издиктира на новинарите тимот за мечот протов Бразил

Gol.mk - 10.11.2016

Аргентинскиот селектор Едгардо Бауза ги изненади новинарите кога на прес конференцијата пред мечот со Бразил им го соопшти стартниот состав. „Нападот ќе го предводи Лео Меси, а друштво ќе му прави Гонзало Игуаин.

Агуеро го загуби местото во аргентинската репрезентација, селекторот објасни зошто

Дерби - 10.11.2016

Аргентинскиот селектор Едуардо Бауза го изостави Серхио Агуеро од тимот за клучниот дуел против Бразил во квалификациите за СП 2018. Напаѓачот на Манчестер Сити беше изоставен од тимот и од Пеп Гвардиола за дуелите против Барселона и Евертон, но ...

Бауза откри со кој тим ќе му се спротивстави на Бразил

Точка - 10.11.2016

Вечното фудбалско дерби Бразил-Аргентина ќе се одигра во рамките на 11-то коло од јужноамериканските квалификации за пласман на Мундијалот во Русија. Клупските колеги Нејмар и Меси ќе ги предводат своите репрезентации во дербито кое ќе се одигра во ...

Бауза откри со кој тим ќе му се спротивстави на Бразил

Макфакс - 10.11.2016

Вечното фудбалско дерби Бразил-Аргентина ќе се одигра во рамките на 11-то коло од јужноамериканските квалификации за пласман на Мундијалот во Русија. Клупските колеги Нејмар и Меси ќе ги предводат своите репрезентации во дербито кое ќе се одигра во ...

Меси и Маскерано начекаа гага превоз до Бразил

Оff.net - 09.11.2016

Селекцијата на Бразил во четврток ја пречекува Аргентина во Бело Хоризонте каде немаат играно уште од болниот пораз од Германија 7:1. Иако се работи за огромно ривалство меѓу двете селекции, Нејмар во пресрет на квалификацискиот меч си ги викна ...